Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SzaroCzarnaNagaJama


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak macie więcej zdjęć tych schodów poniżej to podeślijcie proszę.

Mały rekonesans, napiszcie laski co o tych schodach sądzicie, pod względem użytkowym i estetycznym.

 

__normal_01.jpg

 

i pytanie, gdzie mogę znaleźć łóżka dla moich chłopaków tylko nie chcę absolutnie żadnych samochodów, puchatków itd, raczej styl nastolatka mnie interesuje, proste, trochę surowe, ciekawe...

 

E-mól, to są schody wykonane w domu we Wrocławiu wg projektu architekta Maćka (chyba) Skupińskiego. Więcej zdjęć znajdziesz na jego stronie lub stronie jego pracownii www.mooos.pl Przejrzyj zdjęcia, bo mają więcej ciekawych projektów. Są też oczywiście też te schody. Zwróć uwagę na wykorzystywany w projektach Skupińskiego pomysł na zrobienie schodów "dwuczęściowych". Najpierw robi większe wejście prostopadle do ściany, a potem idzie już bieg równolegle. W tych schodach pierwsze stopnie to blacha. Pomysł jest świetny, niestety u nas jest za wysoko na takie rozwiązanie.

Jeśli chcesz robić schody dywanowe, to skorzystaj może właśnie z jego pomysłów. Mnie osobiście nie podobają się schody zabiegowe skręcane, a przy dywanowych w ogóle nie widać ich uroku. Ale to moje zdanie.

Schody ze zdjęcia zrobiła firma ZPM Chowaniec z Wrocławia. Nawiązałam z nimi kontakt, bo chciałabym zlecić im wykonanie naszych schodów z siatką. Najbliższy wolny termin to III kwartał (ogólnie zajmują się czymś innym). Robią schody na podstawie projektu architekta. Szczegółów jeszcze nie znam. Na dniach mam wysłać projekt do wyceny. Dla mnie te schody są rewelacyjne. Niestety nie zawsze są warunki do "skopiowania" :)

 

 

E-mól, co to są za baterie "loftowe"?

Edytowane przez Spirea
zbyt częste użycie słowa "rewelacyjne" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, jesteś wielka, teraz nie zasnę..

żartowałam ;) to mi nie grozi

 

Kurcze oglądałam dokładnie kiedyś tą stronę i zupełnie nie skojarzyłam.

Te schody dwuczęściowe to nie właśnie coś takiego jak wkleiłam kilka postów wcześniej jako mój układ? bo może nie rozumiem

Dostałam wycenę na stopnie z firmy dwernik podpowiedzianą przez lasche, lity dąb, w przekroju widać słoje, coś pięknego

http://dwernik.tfl.pl/meble-z-litego-drewna,43.html#

cena za ten mój układ uwaga 3200, no i brałabym jak nic tylko kto mi to potem poskłada :( czekam jeszcze co o terminie napiszą i ile sobie w sobotę stolarz za klejonkę zawoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer znalazłam dzięki podpowiedzi Spirea, jeszcze taką fotkę

http://www.maciekskupinski.pl/repository/WN%C4%98TRZE%20DOMU%20Z%20LAT%2020/__normal_01_wnetrze%20z%20lat20.jpg

 

No i dokładnie taki sam podest sobie przecież wymyśliłam kilka postów wcześniej:)

 

schody%2015.03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody Skupińskiego są piękne. Wysłałam Mu nawet zapytanie, ale pozostało bez odpowiedzi :(

Pozytywna informacja z tymi stopniami. Ile masz tych stopni za tę cenę? Ja będę kombinować ze zrobieniem schodów u Chowańca - jeśli oczywiście się dogadamy.

 

Pytałaś jeszcze o użytkowanie - przy dzieciach bałabym się takiej "pustej" barierki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym kloce, podejrzewam, że klejonka wyjdzie drożej. Ale zamówię kloce i co z nimi zrobię oni mi ich przecież nie zamontują.

No chyba, że stolarz będzie na tyle elastyczny, że zmontuje mi schody z tych kloców i konstrukcji stalowej którą sam wymyśli, trochę za bardzo to namieszane się robi, może za dużo rzeczy nie wypalić.

W sobotę będzie stolarz, przywiezie swojego ślusarza i będę gadać.

Inny wiejski stolarz za stopnie 5cm zażyczył za materiał 1700 +2k za robociznę, więc różnica ogromna. Czyli za materiał na 15cm by wyszło 5100 i za robotę też pewnie by więcej wziął. Więc różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik a jaki masz gatunek?, o taki całkiem czarny to chyba trudno, no i na takim to już zupełnie wszystko widać, choć może to już nie ma znaczenia przy takim ciemnym polerze, bo tak czy siak każdą kroplę widać, sama nie wiem.

Mi się właśnie przez te dodatki granity nigdy nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam najbardziej czarny z czarnych jaki jest, i najbardziej gładki (najmniej ciapkowany) jaki jest nazywa się on absolute black albo black stone (nie wiem czemu kamieniarze mają dwie nazwy, bo jak dla mnie niczym się nie różnią)

wygląda tak:

http://www.imperial.poznan.pl/images/Granity/AbsolutBlack.jpg

Gotowym blatem będę mogła się pochwalić dopiero latem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dziewczyny, pomocy potrzebuję.

On miesięcy próbuję wymyślić ładny tani maksymalnie ażurowy, nowoczesny płotek antydzieciowy, ma być tego z 50m + dwie furtki, mamy u siebie wielka wodę i póki mega kojca na młodego nie zbuduję spokojnie do ogrodu nie wyjdę. Ma być super ażurowy bo to nasz widok z okiem salonu i kuchni: trawa potem staw potem las. Jak zrobię brzydki płotek to będę miał widok na trawnik PŁOTEK i czubki drzew. No i maksymalnie mało ma kosztować oczywiście :) miałam plan żeby spawacze mi z prętów jednolity panel zespawali, ale oni się wypięli, bo chciałabym też uniknąć słupków co 2m.

 

No i dzisiaj mi wpadł do głowy taki pomysł ładne słupy drewniane i pomiędzy nie taką siatkę, ale jeszcze nie wiem gdzie ją dostać.

Przy okazji Spirea, siatka dla Ciebie:

stair-design-8.jpg

 

stair-design-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

witam. i dołączam do grona lubiących twój dom. 1.masz piękną kuchnię i nie zmieniaj frontów. muszą być dębowe. blaty spróbuj granit szczotkowany Indian black. mam z tego parapety śliczny.

2. Schody fajne inspiracje do tych z grubymi stopniami, dla bezpieczenstwa . dałabym stalowe linki.

3. łazienka fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam kiedyś blat z łupka balck slate- grafitowy, gładki= bez kropek, z fakturą jak na Twoim zdjęciu. Kiedyś pytałam o ten blat- cena za niego nie była zbyt wysoka, pamiętam tylko że drugie tyle kosztował transport i pocięcie go. Może zerknij sobie, mi bardzo pasuje do Waszej kuchni.

http://www.beltrami.pl/cons/podlogi/katalog/black-slate-naturalny.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...