Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł MCR 24 sterowanie


petr_151

Recommended Posts

Ponawiam moze ktos jest w temacie czemu tak jest i jak to zmienic, pytanie do uzytkownikow jednofunkcyjnego De Ditrich MCR24 , mam taki piec z czujnikiem zewnetrzym i sterowaniem pokojowym easymatic , moje pytabie jak dużą bezwladnosc ma ten uklad, chodzi mi o to ze u mnie nastawiajac w pomieszczeniu 20 st. piec utrzymuje temperature okolo 22,8 st a wciagu pracuje z przerwami , ale stopniowo przez caly dzien podwyzsza temperature ze na koniec dnia jest nawet 3,5 stopnia wyzsza od zadanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz czujnik zewnętrzny - o ile się nie mylę to na podstawie jego wskazania piec ustala jak bardzo ma grzać - jeśli można zmienić krzywą grzania to spróbuj przy tym pokombinować, ewentualnie odłącz czujnik zewnętrzny i wtedy piec będzie korzystał tylko z easymatic'a.

 

btw. nadal nie kumam po co ludziom sterowanie temperaturą z zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do sprawy poniewaz teraz podczas tych mrozow piec nie reaguje na zadane teperatury. Efekt jest taki taki ze ustawiam na 21 st. a piec grzeje caly czas, podniesie temperature naawet o ponad 2 st a i tak sie nie wylaczy , suszarka ogrzelaem okolice czujnika wewnetrzego o ponad 7 st. ponad zadana temperature i tez bez reakcji nie wylaczyl sie piec. Jesli odbnize dotychczasowa temperature np. o 0,5 st. piec sie wylaczy na kilkanascie minut po czym sie wlaczy i juz nie ma ochoty sie wylaczyc . Z jednego zrodla otzrymalem informacje ze jesli jest czujnik zewnetrzy i mroz to czujnik wewnetrzy nie jest brany pod uwage, czy to prawda? Moze jest ktos kto ma MCR24 z easymatickiem i czujnikiem zewnetrzym i podzeli sie doswiadczeniem co moze byc przyczyna takiego dzialania pieca. Parametr okreslajacy wplyw czujnika wewnetrznego mam ustawiony na 10 czyli powinien dzialac jako termostat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do sprawy poniewaz teraz podczas tych mrozow piec nie reaguje na zadane teperatury. Efekt jest taki taki ze ustawiam na 21 st. a piec grzeje caly czas, podniesie temperature naawet o ponad 2 st a i tak sie nie wylaczy , suszarka ogrzelaem okolice czujnika wewnetrzego o ponad 7 st. ponad zadana temperature i tez bez reakcji nie wylaczyl sie piec. Jesli odbnize dotychczasowa temperature np. o 0,5 st. piec sie wylaczy na kilkanascie minut po czym sie wlaczy i juz nie ma ochoty sie wylaczyc . Z jednego zrodla otzrymalem informacje ze jesli jest czujnik zewnetrzy i mroz to czujnik wewnetrzy nie jest brany pod uwage, czy to prawda? Moze jest ktos kto ma MCR24 z easymatickiem i czujnikiem zewnetrzym i podzeli sie doswiadczeniem co moze byc przyczyna takiego dzialania pieca. Parametr okreslajacy wplyw czujnika wewnetrznego mam ustawiony na 10 czyli powinien dzialac jako termostat.

Jak masz 2 obiegi podlgówka + grzejniki to easymatic z tym kotłem nie działa prawidłowo. Mi wymienili go na VS 5500 plus.

Ale z tego co pamiętam w tamtym roku na easymaticu ustawiałem bardzo niską krzywą na grzejniki (bodajże 0,2) i wyższą na podłogówkę (0,7?). Wpływ temp. wewn. zostaw na połowie skali.

Tu masz wypowiedzi forumowicza z podobnym problemem

http://forum.muratordom.pl/post2912780.htm?highlight=#2912780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tylko bezpośredni obieg grzewczy (grzejniki) to sterownik nie bierze pod uwagę temperatury w pomieszczeniu. Reguluje tylko sobie temperaturą zasilania na podstawie krzywej grzewczej. Mam ten sam problem z VS5500 i grzejnikami. Jedyne co można zrobić to obniżyć trochę krzywą grzewczą. Efektem będzie niższa temperatura na zasilaniu co spowoduje niższą w pomieszczeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...