Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

łuk w bloku z wielkiej płyty


gramasla

Recommended Posts

Witajcie,

 

zakupiłem mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. za ścianą poku znajduje się kuchnia.

chciałbym otworzyć kuchnie na pokój za pomoca łuku.

stąd moje pytanie - czy można wykonać łuk w bloku z wielkiej płyty?jesli tak to jak to zrobić?czy jest to jakaś różnica w porównaniu do bloku z cegły?

 

z góry dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz z zego jest ta ściana - popukaj, a jak na tej podstawie nie wiesz, to wykuj trochę. Masz to wyboru trzy wersje - ściana z płyty żelbetowej (gr. 14-16 cm), ściana z bloczków gpsowych lub cegły (gr. 8-12 cm) lub po prostu ściana gipso-kartonowa (ok.8cm). Jeśli pierwsza wersja - to szanse na łuk nikłe, dwie pozostałe - jest możliwość bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkiej płycie to najprędzej żelbet lub jakiś siporex, chyba że ścianka wtórna i faktycznie z kartongipsu.

 

I lepiej się dowiedz w administracji, czy można - bo potem będzie wątek, że Cię sąsiad szantażuje :wink: Albo kuj b. cicho :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zakupiłem mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. za ścianą poku znajduje się kuchnia.

chciałbym otworzyć kuchnie na pokój za pomoca łuku.

stąd moje pytanie - czy można wykonać łuk w bloku z wielkiej płyty?jesli tak to jak to zrobić?czy jest to jakaś różnica w porównaniu do bloku z cegły?

 

z góry dziękuje za porady

 

jesli jest to sciana konstrukcjna to nie rusz zapomnij o dziurach w scianach

jesli dzialowa prefbrykowana o gr. 5 lub 6 cm to podczas kucia kopeka we wszystkich mozliwych kierunkach wiec trzeba ciac flex-em

jesli dzialowa z promonty to wystarczy wyrzynarka i mozna wycinac esy - floresy jakie chcesz

jak z cegly badz suporex-u to tylko flex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...