Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z indukcją


neomaniak

Recommended Posts

Witam,

 

mam taki problem:

miesiąc temu dostałem w prezecie plyte indukcyjna ID4R :D Mastercooka,pierwszy raz mam doczynienia z taka płyta,zawsze był gaz,płyta fajna prosta w obsłudze ale... :(

zauważyłem że jak ustawię dwa naczynia w rzędzie (garczek z przodu i z tyłu) po prawej czy z lewej stronie nie mam znaczenia i ustawiam np poziom 7 na dolnym a na górnym polu 4 to słysze jak płyta przełącza się miedzy polami raz górne raz dolne,podgrzewa i zaraz sie przełącza co automatycznie wydłuza czas gotowania :( i czy to jest normalne działanie???

 

Zadzwoniłem na infolinie i pani poinformowała mnie że raczej to jest nie prawidłowe działanie płyty i wezwałem serwis.

Pan ze serwisu stwierdził że jeszcze nie miał doczynienia z taką płytą :-? i podejżewa że to może być coś ze sterownikiem płyty,ale jeszcze musi sciągnąć jakąś dokumentacje i się odezwie.

 

Po dwóch tygodniach dzwoni i mówi że to jest działanie normalne co mnie zdziwiło bo przedtem mówił co innego?

Więc zadzwoniłem jeszcze raz na infolinie i inna już pani poinformowała mnie że to jest normalne działanie płyty i najlepiej gotowac jest jeden gar z lewej a drugi z prawej :o

Czyli jak gotuje ziemniaczki i smaże kotleta to juz wiecej nic nie mogae postawic bo zaczyna przeskakiwać pole :cry: !!!!

 

Prosze o jakaś informacje czy ktos już miał taki sam problem!!!???

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może być to jednak prawidłowe działanie płyty zważywszy na to jak działa płyta indukcyjna... Otóż regulacja grzania konkretnego pola polega na zmniejszaniu bądź zwiększaniu taktowania... Przykłądowo przy grzaniu na stopniu 1. "grzanie" załącza się na np. 0,1 s co sekundę, przy np. stopniu 5. na 0,5 s co sekundę itp.... Dlatego może być tak, że przy właczonych dwóch polach słyszysz coś jakby przeskakiwanie z pola na pole, a w rzeczywistosci jest to taktowanie jednego i drugiego pola... Kwestia otwartą jest tylko czy jest to zbieg okoliczności, że tak załączyłeś te dwa pola /moze ci się udać tak załączyć, że taktowanie sie pokryje, choć to mało prawdopodobne przy róznych mocach pół i różnych nastawach/. czy tez steruje tez jakoś tym sterownik urządzenia...

 

Tak to już płyty inducyjne mają i wszystkie mają jakieś ograniczenia... Z reguły np. nie można na wzszystkich polach grzać z maksymalną mocą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze to mormalne tylko dlaczego o tym nikt nie pisze...dziwne??

przeciez to przeszkadza a wrecz utrudnia gotowanie!!!

i ogranicza swobode dzialania!!!

to poco mi az 4pola jak i tak moge w danej chwili wykozystac tylko dwa zeby wszystko chodzilo bez przeskakiwania???

normalnie rece opadaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy plyte Samsunga i dokladnie taki sam problem. Jesli gotujemy na kilku polach jednoczesnie o roznych mocach grzania to po dłuzszej chwili jakies pole zaczyna sie wylanczac co uniemozliwia normalne gotowanie! Albo wyskakuje jakas w naszym przypadku literka informujaca o usterce tylko ze w instrukcji nie ma takiego oznaczenia i wowczas plyta sie wylancza i terzeba odczekac chwilke zanim wroci do normalnej pracy. Tylko ze u nas dzieje sie tak przy wiekszym, gotowaniu np na 3-4 polach naraz. Przy dwóch tak jak opisujesz nie ma tego problemu. Jedno tylko pole mamy takie ze przy ustawieniu na poziom 12 zaczyna takowac tzn wlancza sie i wylancza (ja tak to sobie tłumacze) a jak ustawie na 13 problem znika:) Nie wiem ale chyba bede musiala reklamowac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko właśnie chodzi o to że oni sami nie wiedzą???

tak jak pisałem już wczesnej na infolini raz mowia ze to nie prawidlowe dzialanie plyty a potem ze wszystko jest ok

tylko jak mam gotowac???

ku... :evil:

mam niby 4 pola a uzywac moge tylko dwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

to teraz prosze o podpowiedz do kogo moge sie zwrocic zeby im to nie przeszlo plazem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czesc, tez posiadam płytę Mastercooka i tak jak napisał kolega revalidon

potwierdzam, że to jest zupełnie naturalne zjawisko. Nie bardzo rozumiem dlaczego uważasz że przeszkadza to w grzaniu? wcześniej użytkowałem zwykłą płytę ceramiczną i był dokładnie ten sam efekt - płyta załącza się i wyłącza, w zależności od nastawionej mocy przerwy między załączeniami są po prostu krótsze.

Jeśli denerwuje Cię taki efekt polecam używanie naczyń o grubym dnie które będzie kumulować dobrze ciepło, wtedy pomimo tego że płyta akurat nie grzeje to co jest w środku nadal wrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat korzystam z plyt indukcyjnych, poprzednio z firmy MORA, a w nowym domu z WHIRLPOOL czesto korzystam z czterech pol jednoczesnie. Nie wyobrazam sobie, by parametry gotowania zmienily sie bez mojej wiedzy i nigdy nie spotkalam sie bym nie mogla korzystac z pol, ktore akurat chce wykorzystac pojedynczo czy wszystkie jednoczesnie.

Nie dziwie sie, ze bulwersuje Cie taka sytuacja. Reklamuj do skutku.

Plyta indukacyjna powinna zachowywac sie tak samo jak kazda inna plyta grzewcza, tj. ma gotowac kiedy uzytkownik chce i nie ma prawa sama decydowac czy bedzie korzystal z tego czy innego polka.

Jakas paranoja!

No chyba, ze nie zrozumialam do konca o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Candy, zakres 0-9, po jednej stronie moge mieć max 7 i 9 lub 8 i 8. Czyli jak cała płyta działa na full, to mogę mieć 4x8. To tak w największym skrócie. Przy niższych wartościach nie mam żadnego przeskakiwania.

 

-----------------------

 

Moja plyta indukcujna Whirpool ma cztery pola max 9 przy czym jedno dodatkowo BOOSTER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy płytę Mastercooka i nie ma takich dziwnych problemów (mamy IDE64 ZS)

neomaniak - masz płytę podłączoną pod siłę czy pod 230V?? Bo może w tym tkwi problem - brak wystarczającej mocy??

Jak trzeba będzie to znajdę, ale w instrukcji jest napisane aby gotować na przeciwległych polach, aby uniknąć przełączania sie mocy.

Poza tym czas przełączania jest nieznaczny, więc nie powinien wpływać na czas gotowania.

 

A dlaczego nie na czterech polach jest Booster..? Ano widzisz taka jest "uroda" indukcji, że ciągnie duzo pradu i jakieś ograniczenia musza być...

Niekoniecznie, u mnie booster jest 4 polach, choc rzeczywiście, z uwagi na moc jaką pobiera indukcja na opcji Booster, mogę używac tylko dwów pól jednoczśnie z włączonym boosterem (reszta pól automatycznie jest "obniżana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta indukcujna Whirpool ma cztery pola max 9 przy czym jedno dodatkowo BOOSTER.

 

A dlaczego nie na czterech polach jest Booster..? Ano widzisz taka jest "uroda" indukcji, że ciagnie duzo pradu i jakieś ograniczenia musza być...

 

----------------------

 

To nie jest dla mnie wada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyte mam podłączoną do siły i jest ok sprawdzana nawet przez serwis!

 

Poza tym czas przełączania jest nieznaczny, więc nie powinien wpływać na czas gotowania.

 

nie zgadzam sie z tym poniewaz jak postawie dwa naczynia i postawie trzecie w ktorym chce cos szybko zagotowac to raczej sie nie doczekam :-?

 

no chyba ze na chwile wylacze jedno pole... ale to przeciez chore :( !!!

 

ostatnio jak rozmawialem z pania z infolini to powiedziala ze moglem sobie wybrac inna plyte np. MASTERCOOK ID64E S ze tam tego efektu przeskakiwania nie ma!

 

Koresponduje tez z jakis panem z [email protected] on pisze ze jest to najnowsza technologia wykorzystywana w indukcji i ze przeskakiwanie jest to normalne zjawisko i ma to zaoszczedzic energie i nie widzi potrzeby informowania klienta ze takie zjawisko wystepuje!

 

tylko ja jakbym wiedzial ze tak sie dzieje to raczej bym sie nie zdecydowal na ta plyte czytalem rozne fora na temat plyt indukcyjnych ale nikt nie pisal o takim dzialaniu??? :-? :(

 

A ja w tym zadnej oszczednosci nie widze poniewaz jak chce zagotowac 0,5 l wody uzywajac jednego pola okolo 1min. a jak mam juz trzy naczynia to nie wiem bo po 2min. rezygnuje :cry:

 

Koszmar!!!!

 

nie wiem co juz robic zostaje mi sie zwrocic chyba o pomoc do

rzecznika praw konsumenta zobacze co oni mi powiedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...