Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szpara między płytą indukcyjną a blatem ???


morfeusz1

Recommended Posts

Wykonawca zamontował nam meble kuchenne, blat i całą resztę. Ma pewne zreczy do poprawki, ale jedna rzecz mnie martwi.

 

Pomiędzy płytą indukcyjną a blatem (kompozyt) jest szpara :-? Wykonawca twierdzi, że tak musi być, że inaczej się nie da. I mam do Was pytanie: czy faktycznie tak musi być?

 

Nie podoba mi się ta szpara z kilku względów: estetycznych, ale pzrede wszystkim mogą tam przeciez wpadać jakieś drobinki kuchenne, ktorych, jak się przygotowuje jedzenie, to nie brakuje. A jak coś wykipi i tam wleci??

 

Czy Wy tez macie taką szparę?

 

 

Jesli macie taką szparę, to czym ją zabezpieczyliście? Czy faktycznie ona musi być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyrażniej nie chce mu się poprawic,źle wyciął i musi to poprawic,u mnie nie ma szpary,chodź do płyty powinna byc uszczelka lecz ja nie zakładałam bo nie było potrzeby,każ mu poprawic bo oprócz okruchów to jeszcze woda będzie ci się lac,tak jak u mnie,testowałam pierwszy raz płytę indukcyjną,nastawiłam ziemniaki i po paru minutach miałam całą płytę,blat i podłogę zalaną wodą :lol: lecz pod płytę nic się nie wylało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jutro bedę w mieszkaniu, to zrobię zdjęcie. Spytałam przed chwilą męża - mówi, że jest uszczelka. Dzwonił do sklepu, by się o to dowiedzieć i tam dostał informację, że tak ma byc, bo uszczelka amortyzuje płyte i dzięki jej, gdy stawiamy garnki na płytę, to nic nie popęka. Ale co z tą szparą? Może ta uszczelka jest źle założona... jutro sprawdze, zrobię zdjęcie i wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego masz blat?Kiedy mój kamieniarz zakładał mi blat i osadzał płytę zapytałam się czy nie powininien uszczelki założyc a on odpowiedział mi że ta uszczelka służy tylko do tego jeśli jest nierówny blat zakłada się się ją aby niedostawały się zanieczyszczenia,ja nie mam uszczelki i kiedy sprawdzałam to nawet igła nie wchodzi,przy zlewie również,natomiast parapety miałam już trochę krzywe,gdyby blaty były też krzywe,pewnie uszczelka musiałaby byc,sprawdź jeszcze swój blat poziomicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blat zgranitu. Też nie dali uszczelki, tylko przykleili na silikonie i potem na około też uszczelnili silikonem. Tylko to jakiś specjalny do granitu,chyba bez octu (?) inny ponoć może odbarwić. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobili. Może jednak ta uszczelka powinna być? Może ona rzeczywiście amortyzuje płytę :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oparłam się o płytę (na konglomeracie) i nieprzyjemnie zazgrzytało.

Będzie uszczelka - ta co była w komplecie, bo może się spokojnie szkło wyszczerbić. NIe po to w końcu jest ta uszczelka, żeby jej nie zakładać. Czekam tylko na blat docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałam możliwości zrobienia zdjęcia, boPanowie szlifując płyty ze staronu w łazience i żeby się kuchnia nie zapyliła - jest zabezpieczona foliami i oba wejścia do niej też zaklejone.

 

Ale mąż mi narysował - jest płyta, uszczelka ale między płytą a blatem jest szpara o takiej grubości jak sama płyta.

 

Jutro zadzwonię do Siemensa i może coś wyjaśnią.

 

Damro - blat jest równy, mąż sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Okazuje się, że ta szpara ma 4-5 mm. W serwisie Siemensa powiedzieli, że tak nie może być, ale przyjadą i sprawdzą, jeśli wykonawca będzie się upierał, ze tak musi być.

 

Zdjęcia nie miałam jak zrobić, bo cała kuchnia odgrodzona folia, a dodatkowo meble zabezpieczone drugą folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ta szpara ma 4-5 mm. W serwisie Siemensa powiedzieli, że tak nie może być, ale przyjadą i sprawdzą, jeśli wykonawca będzie się upierał, ze tak musi być.

 

Zdjęcia nie miałam jak zrobić, bo cała kuchnia odgrodzona folia, a dodatkowo meble zabezpieczone drugą folią.

 

------------------------

Zadnej szpary nie ma byc! Ten co wycinal otwor wykonal fuszerke, a ze nie chce ponosic strat finansowych dlatego mowi, ze tak ma byc. Nie jest uczciwy jednym slowem. Wspolczuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo moge dojsc o jaka szpare chodzi, ale........mam plyte (akurat) Siemensa i osadzona na/w kompozycie i u mnie jest tak, ze plyta lezy na jakiejs uszczelce, ale ta uszczelka jest bardzo cienka (tym bardziej, ze plyta na niej lezy, a to ma swoj ciezar) i zadnej szpary nie ma. Plyta zas nie moze lezec bezposrednio na blacie (szklo musi lezec "miekko" na blacie), uszczelka powoduje, ze sie nic nie dostanie miedzy plyte a blat, a pomysl z silikonem, to nie tego.........plyt nie uszczelnia sie silikonem, wrecz jest niewskazane (odsylam do instrukcji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Siemensa,ale kilku producentów ma zastrzeżone,że jak do montażu/uszczelnienia zostanie użyty silikon automatycznie traci sie gwarancje.

Nie ma prawa być szpary.Skoro blat jest równy to albo płyta opiera sie na czymś i nie dochodzi do blatu,albo skoro blat jest równy to znaczy że płyta grzewcza jest poprostu krzywa co wbrew pozorom też sie zdarza.

 

ps.Kamieniarz nie musi montować płyty grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje :D za tydzień przyjadą z Siemensa i sprawdzą. Ale jestem już pewna po Waszych wpisach, że nie powinno być takiej szpary.

 

cinzento - mamy w umowie paragraf, który mówi, ze wykonawca zamontuje nam wszystkie urzadzenia AGD. Oczywiście podłączeń muszą dokonać osoby z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można.... cytuję z instrukcji : "szczelinę między blatem roboczym a płytą ceramiczną wypełnić odpowiednimklejem silikonowym."

pzdr.

 

W instrukcji Siemensa jest wyraznie napisane, ze nie wolno uzywac silikonow.

Niestety tylko w wersji niemieckiej:

 

"Sie dürfen das Kochfeld und die Arbeitsplatte nicht mit Silikon verfugen. Das Kochfeld ist zu diesem Zweck bereits mit einer Dichtung augestattet."

 

do tego jest jeszcze obrazek z "przekreslonym silikonem"...

Za to do uszczelniania daja wlasnie odpowiednia miekka uszczelke, co ma moim zdaniem sens, bo szklo na brzegach lezy miekko na blacie i tak jak ktos wspomnial wyzej moze niemilo trzaskac przy blacie. Uszczelka jest na tyle szczelna, ze silikon jest i tak juz zbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...