Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

40 cm welny w skosach....


kurt76

Recommended Posts

Dom z dachem dwuspadowym, nachylenie 40 st. Za pare dni ide do ciesli umowic sie na wykonawstwo 2 dachow i stropu.

 

No i mam jedna zagwozdke, bo pokrycie dachowe planuje lekkie (blachodachowka), wiec jak pogodzic stosunkowo "watle" krokwie z 40 cm welny w skosach na poddaszu? Obawiam sie, ze ekipa jeszcze takiego przypadku nigdy nie przerabiala, wiec jak to dobrze zrobic? Jakies specjalne kotwy, łapy przykrecane do krokwi?

 

Ktos przerabial ten scenariusz i moze doradzic? Bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja nie twierdze, ze chce cos zmieniac na sile, jednakze wole kupic mniej drewna, jezeli fizyka i mechanika na to pozwoli. Problemem jest jak najlepiej zamontowac te 40 cm welny w 20 cm wys krokwie? Na pewno sa rozwiazania lepsze i gorsze....

 

Projekt bazowy to

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/katarzyna/

 

Parametry podstawowe:

- plyta fundamentowa + 20 cm styro

- ytong 24 cm "600"

- styropian 25 cm

- 40 cm welny w krokwiach

 

Z browarkiem nie wiem czy zrozumialem, ale raczej nie widze zadnych problemow.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełnę kładziesz w dwóch warstwach. Pierwsza grubości 20 cm wchodzi między krokwie.

 

Druga warstwa gr 20 cm w poprzek zasłaniając krokwie.

 

Tym samym gwarantujesz szczelność izolacji.

 

Do krokwi mocowany jest stelaż pod płyty GK. Na wieszakach.

 

Jeżeli uda Ci się dostać wieszaki wystarczające na 20 cm to masz problem z głowy. Jakby nie było to najprościej chyba nabić na krokwie łaty i do nich wieszaki.

 

Ja miałem drugą warstwę 15 cm i wieszaki się znalazły. Możliwe, że 5 cm dłuższe też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja nie twierdze, ze chce cos zmieniac na sile, jednakze wole kupic mniej drewna, jezeli fizyka i mechanika na to pozwoli. Problemem jest jak najlepiej zamontowac te 40 cm welny w 20 cm wys krokwie? Na pewno sa rozwiazania lepsze i gorsze....

 

Projekt bazowy to

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/katarzyna/

 

Parametry podstawowe:

- plyta fundamentowa + 20 cm styro

- ytong 24 cm "600"

- styropian 25 cm

- 40 cm welny w krokwiach

 

Z browarkiem nie wiem czy zrozumialem, ale raczej nie widze zadnych problemow.. :)

browarek dotyczyl projektu a tu widac katarzynka.

konstrukcyjne zmieny budowy wiezby wykona tylko konstruktor.

moze bez "kombinacji" wybierz rutynowe, najprostrze rozwiazanie (tak robi wiekszosc z lub bez badbijania).

przyjmujac projektowa wysokosc krokwi 20cm.

nadbicie czola krokwi listwa 40x80, 40x60,

montaz wieszakow 300mm lub 280mm lub 270mm,

ulozenie izolacji miedzykrokwiowej 20cm,

ulozenie 20cm izloacji nakrokwiowej z jednoczesnym montazem profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Ja mam jeszcze wszystko rozgrzebane, zastopowalem inwestycje we wrzesniu. Je***a ENEA nie podciagnela pradu.

Widze, ze to sa dosc stare moje posty tzw. "teoretyczne".

 

W praktyce to podnioslem troche sciane kolankowa i mam rownolegle do krokwi drewniany stelaz. Welna to 36 cm ISOVERA SuperMata (2*18 cm na zakladke).

Przemyslenia? No jak patrze na to.... to nie wzbudza to zaufania. Zasatanow sie nad pianka PUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za b. szybką odpoowiedz fajnie, że są życzliwi do pomocy,

 

Jeżeli chodzi o Ytonga, widze, że masz Ytonga24 cm 600, ja jestem z tarnowa a tu mamy fabryke termalicy na miejscu więc raczej wezme Termalice 24 600, parametry takie same a bedzie taniej. Myśle tylko nad ociepleniem tzn doborem grubości, może dostne b. tanio welne i o tym myśle, powiedz mi jeszcze do jakego współczynnika U ściany i dachu zszedłeś u siebie, jak liczyłeś w ogóle, u mnie króluje 10-12cm styro na sciane i leier -max, nie mam z kim porozmawiać o tych sprawach(grubej izolacji) jestem taki odszczepieniec troche no ale to forum jest dla odszczepieńców:D,.

 

Masz też płyte fund. powiedz mi, czy nie robiąc płyty mozna zejść prosto do domu 4 litrowego czy raczej nie(reku, dobre okna, izolacja)? Liczyłem koszt płyty wstęnie, i wyszlo mi 17000 zł, powierzchnia płyty to 166,9m2, 20cm styro, 33,3 m3 betonu, stal okolo 5000 +drobnica., cena bez robocizny, na pewno bede w tym partycypował. I nie wiem czy warto robić płyte czy nie. Kosztów fundamentówi ław z izolacją i ociepleniem jeszcze nie liczyłem. co ty myslisz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Sprostowanie - ja zrezygnowalem z plyty fundamentowej. Wolalem sie wyniesc w gore z fundamentem bo mam grunt gliniasty i jako pierwszy zaczynam budowe na nieuzbrojonym terenie, wiec nie chcialem sie znalezc w niecce za pare lat. Dodatkowo nie mam przekonania do plyty na EPS100, a na styrodur mnie nie stac :)

 

Koszty? Popatrz na moj arkusz w 03.2010.

 

Ja generalnie boje sie wilgoci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...