Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Akustyka poddasz


tautek3

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zrobić wylewkę na poddaszu, i zastanawiam się jakiego materiału użyć, aby skutecznie wyciszyć podłogę?

można dać 5 cm styropianu, ewentualnie wełny ale też ponoć są specjalnego rodzaju maty, które mają szczególne właściwości jeśli chodzi o wyciszanie właśnie :) chciałbym zrobić tak: najpierw ta mate, potem wełnę, na to wylewka, później korek i na to panele lub deska, z tym, że właśnie " ponoć są specjalnego rodzaju maty" - słyszał Ktoś może o takowych? :D

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacja scian (1cm pas welny od poziomu stropu do wysokosci nad przyszla posadzke - spelnia role izolacji posadzki od sciany - dylatacji) nastepnie 5cm welny na strop. po wykonaniu posadzek wystajacy nadmiar pasa obciac.

mozna tez (choc to na parterach i/lub piwnicach) przed wylozeniem weny polozyc min 2cm arkusze styro z jednostronna folia aluminiowa - folia do gory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, dlaczego ludzie się tak boją o akustykę betonowych stropów...

Nie sam strop sprawia problemy. Bardziej zależy, co na nim położysz, jak będą panele albo deski na legarach to będzie akustyczny i już...

A i tak większym problemem jest nie to, co dochodzi z góry na dół, ale to, co idzie z dołu na górę przy otwartej klatce schodowej.. szczególnie jak na dole są gresy i dużo otwartych przestrzeni :-? Trzeba robić dużo dzwi i kłaść dywany, to będzie cicho 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie wątkiem,

tz dla mnie nie jest to żadnem problem, bo ja będe mieszkał u góry, natomiast Ci z dołu mogą mieć gorszy komfort życie przez dochodzące z góy odgłosy, chociaż kulturalny i spokojny ze mnie człowiek :) a więc chciałbym maksymalnie wyciszyć całą górę, a jako że wylweki robi się raz to najlepiej od razu tak jak ma być, i stąd moje pytanie odnośnie tych mat lub innego bardziej niż wełna dzwiekoszczelnego materiału, ktory mozna pod wylewke rzucic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...