Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie ścian fundamentu + podłogi parteru


ramzes wielki

Recommended Posts

Witam.

Mam takie pytanie?

Jaką grubością styropianu ocieplić ściany fundamentu domku jednorodzinnego niepodpiwniczonego, a zarazem jaką grubością ocieplić podłogę parteru????

Jestem na etapie instalacji c.o. (instala. podłogowej).

Chciałem zaznaczyć że fachowcy :evil: pozostawili miejca na 10 cm ocieplenia.

Czy na rynku istnieje styropian 10 cm spełniający normy wspólczynnika przenikalności ciepła"U" styropianu 20 cm?

Proszę podajcie nazwę producenta i typ styropianu?

Drodzy forumowicze pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 cm będzie OK nawet jak masz podłogówkę.

 

Kupując styropian patrz na współczynnik lambda - im mniejszy tym lepiej.

 

Tutaj (http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator) masz kalkulator. Możesz sobie policzyć jak ciepła będzie podłoga przy różnych grubościach styropianu o różnym współczynniku lambda, np.

 

10 cm styropianu lambda = 0,038: U = 0,30

10 cm styropianu lambda = 0,036: U = 0,29

10 cm styroduru lambda = 0,035: U = 0,28 (jak 11 cm styropianu 0,038)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

ale jaką grubością ocieplić fundament?????

 

Rozwiń troche temat : co budujesz, z czego sciany, ile ocieplenia przewidujesz na sciany i dach , czym bedziesz ogrzewał?

 

To ci pomożemy w miare możliwosci. :roll:

 

A fundament mozesz ocieplic: 6 cm albo 12 albo nawet 20 cm, to zalezy od tego jak energooszczedny ma byc domek i na co cie stac finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudowałem z porothermu 30

dom jest parterowy z poddaszem użytkowym, stropodach wylany z 15cm żelbetu + 15cm styropianu ocieplenia+ 5cm wylewki...

Chcę dom dobrze ocieplić aby był energooszczędny!!!!

Przedewszystkim co zrobić z podłogą parteru jak ją ocieplić jak mam tylko 10 cm miejsca na styropian????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudowałem z porothermu 30

dom jest parterowy z poddaszem użytkowym, stropodach wylany z 15cm żelbetu + 15cm styropianu ocieplenia+ 5cm wylewki...

Chcę dom dobrze ocieplić aby był energooszczędny!!!!

Przedewszystkim co zrobić z podłogą parteru jak ją ocieplić jak mam tylko 10 cm miejsca na styropian????

 

 

To proponuje ci rozważyć na podłoge i fundament( ze wzgl na ograniczenie gr .10 cm) :

http://www.austrotherm.com/pl/main6/sub2/12461/

 

U mnie na podłoge pod podłogówke (2x 5 cm gr) dawałem taki :

http://www.austrotherm.com/austrotherm/pl/main6/sub2/18597/index.shtml

 

 

Ja mam ściany tez z porothermu 30 + 12 cm styro frez.( U ok. 0,22 Wm2/K)

 

dałem frezowany ( firma robi z dokładnym frezem, płyty dobrze wpasowane i proste) taki: http://www.austrotherm.com/austrotherm/pl/main6/sub2/18592/index.shtml

 

Na sciany i fundament daj po 15cm styro, najlepiej frezowanego (brak mostków cieplnych)

U mnie sciana fundamentowa ma 4cm okapu w stosunku do ściany domu ze względu na różnice grubości styro sciana - 12cm , fundament - 8 cm styro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sporo kasy to 10 cm aerożelu jest nawet cieplejsze od 20 cm styropianu.

Tylko po co? Masz 10 cm miejsca to wstaw 10 cm i nie kombinuj ze współczynnikami. To czy dasz 10 cm czy 11cm styro 0.04 jest bez znaczenia. Zrób to starannie i tyle.

Ten żel to chyba w NASA sprzedają. Toć to produkt wprost z kosmosu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam jestem tutaj żóltodziobem , przepraszam jeśli nie w tym miejscu o ty pisze... Chodzi o ocieplenie - uszczelnienei ścian fundamentowych jak zaizolować ściany (ściana z pustaków betonowych) czy warto dodać podczas wykonywania szkło wodne (uszczelnia) ?

dziękuję za odpowiedzi

 

pzdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...