Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

Krotko - w jaki banku i w jakiej walucie kredyt na 20 lat najkorzystniej.

:o Za krótko, na tak krótko nie ma jednej odpowiedzi...

Proszę poczytać kilka postów i może się rozjaśni... Jeśli nie to wyjaśni się jakie dane są potrzebne, żebym mogł coś doradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje pytanie jest następujące:

Mam zamiar razem z żona pobudować się. Dużo osób pisze że posiadają wkład własny, my takiego nie mamy, nic nie mamy :). Młode małżeństwo jedna pensja państwowa. Dzięki kalkulatorm w sieci wiem że nasza zdolność kredytowa pozwala na 280tys. Jak w naszym przypadku byłaby najlepsza oferta kredytu i gdzie. Dom do 140 m2. Dodatkowo nie posiadam działki. Co mam zrobić? Kupić najpierw działkę i potem dobrać resztę i zobaczyć wtedy czy dam radę cokolwiek jeszcze postawić, czy od razu wziąć te 280tys i liczyć na cud?

 

Jeśli nie jesteście właścicielami jakiejś nieruchomości, to proponuję kredyt RnS (Rodzina na swoim) Najlepsza oferta przy 100% kredytowaniu PKObp

Jeśli znajdziecie 10% wkładu to proponuje Lukasa. Przy kredycie RnS wyjdzie Wam większa zdolność. Bez informacji jakie to dochody nie policzę ale możecie to zrobić bezpośrednio w tych bankach. Kredyt w walucie wymaga większych dochodów...

pzdr

 

Nasze dochody to 2700 netto. Mógłbyś policzyć gdzie najlepiej w naszym przypadku udać się po kredyt? (oczywiście jeśli w ogóle taki dostaniemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt denominowany udzielony w zł w kwocie stanowiącej równowartość 106052 EUR jednak nie więcej niż 400 000 zł. Czyli niekoniecznie dostanę 400 000 zł ? gdy kurs euro spadnie, a bank nieżle zarobi na kolejnych transzach jak euro się wzmocni ? Oczywiście po podpisaniu umowy można negocjować kurs uruchomienia, ale czy ktoś coś tam ( bank NORDEA ) dobrze wynegocjował w czasie osłabiania EURO ? ( pewnia gdy jest tendencja do wzmacniania euro to się da coś wynegocjować ). Dzięki za odpowiedź. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam, ogladam, szukam i mam ciągle mętlik w głowie. 8)

Chcemy z mężem wziąść kredyt na wykończenie naszego domu. Mamy działke a na niej domek w surowym stanie otwartym, wartość wszystkiego koło 200000zł.

Kredyt na 350000zł, oboje prowadzimy działalnośc gospodarczą, ja od tego roku, mąż ponad 7 lat. Z wizyt w bankach mamy zdolność :wink:

Byłam w Millenium, DB, Nordea, BZWBK, ING.

W tej chwili zastanawiam się nad DB i ich oferta jest w EUR: 3,30 (marża 2,6%), bez prowizji, rata w malejących 2073.65

w złotówkach: 6,15% (marża 2%), rata w malejących 2765,97.

W ING: 6,35%, rata: 2824zł

Trochę boję się w EUR, ale z drugiej strony rata mówi za ta waluta. :wink:

Poradz, prosze

pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam Forum juz dawno ale dopiero dzisiaj sie zarejestrowałam i to w konkretnym celu

Ale na poważnie - znależliśmy dom i chcemy do kupić. Chodzi o jakieś sugestie Mądrej Głowy dot. kredytu.

mam 35 lat mąz 38

dom wart 380 tys.czyli kredyt na 380000

Historia w BiK chyba ok kredyty zawsze spłacane terminowo. Nie mam wkładu własnego (ew. 10%) ale działkę wartą 250 tys. zgłoszoną do sprzedaży.

idealnie byłoby sprzedać działkę i wziąc mniejszy kredyt ale boje sie że wymarzony dom mi sprzątną sprzed nosa.

dochód 4000 netto (albo 4500) 1 dziecko. dodatkowo od 4 lat umowy zlecenie rocznie na ok. 10.000

czy jest się na co szarpać czy dać sobie spokój?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja mam następujący problem: prowadze działalnosc jednoosobowa mianowicie wykonuje usługi za granicą i jestem na ryczałcie. ł.

Jestem żonaty,żona dopiero od 1 marca ma prace wiec jej bank nie uwzględnia i bank pko wyliczył ze mój dochód to około 4200zł, Kupiłem juz działke 3053 m2 i podzieliłem ja na dwie jedna z przeznaczeniem na budowe 1853m2 ( wycena tej działki to 110 000zł) a druga 1200m2 na czarną godzinę (sprzedam tylko jak bede musiał). mam juz pozwolenie na budowe i kompletne fundamenty koszt fundamentów około 32 000zł cały dom to koszt ok 400 000zł a kredytu bank według obliczeń chce mi dac 325 000zł ale jest problem z wkładem własnym poniewaz bank chce abym pozostałą kwote czyli 75 000zł wraz z fundamentami pokrył ze swoich pieniedzy, Niestety zakup działki i fundamenty mnie trochę wykosztowały tak ze kasy trochę mam mało teraz. Brakuje około 45 000zł. Czy ktoś mi coś doradzi??

 

Pozdrawiam Tomek

http://pprojekt.pl/projekt633-dzierlatka_iii,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, ale nie mam czasu aby przeszukiwać forum, więc od razu pytam: Czy to prawda, że PKO BP nie uznaje działki budowlanej jako wkład własny?

 

 

Witam mi jak najbardziej uznali działke jako wkład własny tylko u mnie jest problem ze u mnie wybudowanie kosztuje 400 000zł a ja moge dostac tylko 325 000.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alior bank bardzo restrykcyjnie liczy zdolnosc kredytową, wiec nie kazdy może tam dostac kredyt. Poza tym marża 2% to przy wkładzie wlasnym raczej standard, a prowizja 2% ? wcale nie mało. Lukas ma obecnie promocje 0 prowizji ale obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Polecam warto sprawdzic ofertę.... jest jeszcze kilka innych wersji RnS gdzie mozna dostac dobrą ofertę , ale w koncu na czym polagałaby moja praca gdybym wszystko tu opisała:-))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasze dochody to 2700 netto. Mógłbyś policzyć gdzie najlepiej w naszym przypadku udać się po kredyt? (oczywiście jeśli w ogóle taki dostaniemy)

 

Kruchycom,

oczywiście że mogę, ale odpowiedz mi na pytanie czy jesteście właścicielami mieszkania?

Napisz do mnie na mój adres www

policzę Ci dokładnie. Będziesz mógł pójść do doradcy lub bezpośrednio do banku.

Bez liczenia proponuję:

Eurobank, ING, Lukasbank - w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt denominowany udzielony w zł w kwocie stanowiącej równowartość 106052 EUR jednak nie więcej niż 400 000 zł. Czyli niekoniecznie dostanę 400 000 zł ? gdy kurs euro spadnie, a bank nieżle zarobi na kolejnych transzach jak euro się wzmocni ? Oczywiście po podpisaniu umowy można negocjować kurs uruchomienia, ale czy ktoś coś tam ( bank NORDEA ) dobrze wynegocjował w czasie osłabiania EURO ? ( pewnia gdy jest tendencja do wzmacniania euro to się da coś wynegocjować ). Dzięki za odpowiedź. Pozdrowienia.

 

:lol: dobrze kombinujesz , ale negocjowania przy ruchach kursowych nie brałbym pod uwagę ... 8)

Generalnie ryzyko działa w dwie strony. Jeśli kurs wzrośnie, to bank wypłaci Ci więcej niż miałeś początkowo otrzymać.

 

Ja gram na giełdzie od ponad 16 lat (6 lat pracowałem w biurze maklerskim) i nigdy nie inwestowałem pieniędzy celowych, tzn pieniędzy z konkretnym przeznaczeniem. A już na pewno nie z tak ważnym celem.

Dlatego jeśli kredyt udzielany jest w transzach (waluta), to proponuję tam gdzie waluta jest indeksowana.

 

decyzja należy do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Miras,

chcemy z mezem kupic nieruchomosc komercyjna. Jej koszt to 350000,00 PLN...wklad wklasny to 100000,00 PLN...jak matematyka pokazuje potrzebujemy 250000,00 PLN myslimy o ratach na 20 lat. poradz prosze czy lepiej kredyt wziasc na firme, ktora prowadzi od 10 lat moj maz? na jakie raty kredytu mozemy liczyc? jakie raty beda lepsze czy malejace czy rowne?

mam jeszcze duzo pytan ...bo taki zakup robimy po raz pierwszy.

z gory slicznie dziekuje za kazda porade

JolaW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko budowa domu kredyt 300 tys na 20 lat zarobki 5800 netto. Kredyt bez wkładu własnego.

Pozdrawiam.

Oszczędny jesteś w informacjach, zatem:

przy ltv100% w walucie (indeksowana) porponuje , któryś z banków grupy BRE.

Innymi słowy: mBank,lub multibank

Rata ok 1169 zł

Jeśli jesteś singlem, nie masz rat kredytowych, żadnych kart, to wyliczenie jest ok

No i najważniejsze BIK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam, ogladam, szukam i mam ciągle mętlik w głowie. 8)

Chcemy z mężem wziąść kredyt na wykończenie naszego domu. Mamy działke a na niej domek w surowym stanie otwartym, wartość wszystkiego koło 200000zł.

Kredyt na 350000zł, oboje prowadzimy działalnośc gospodarczą, ja od tego roku, mąż ponad 7 lat. Z wizyt w bankach mamy zdolność :wink:

Byłam w Millenium, DB, Nordea, BZWBK, ING.

W tej chwili zastanawiam się nad DB i ich oferta jest w EUR: 3,30 (marża 2,6%), bez prowizji, rata w malejących 2073.65

w złotówkach: 6,15% (marża 2%), rata w malejących 2765,97.

W ING: 6,35%, rata: 2824zł

Trochę boję się w EUR, ale z drugiej strony rata mówi za ta waluta. :wink:

Poradz, prosze

pozdrawiam

Kasia

Kasiu DB to dobry wybór pod warunkiem, że nie podzielą Wam kredytu na transze. W DB kredyt walutowy jest denominowany(w Nordei tez), a nie indeksowany.

WYżej tłumaczyłem na czym polegają różnice. Jeśli nie możesz znaleźć napisz na priv... coś podrzucę :wink:

 

To prawda przy takiej kwocie kredytu waluta jest atrakcyjna :)

mądrych decyzji życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...