Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

Kredyt (EUR) na budowę domu w Nordea

 

Kwota kredytu 380 000 zł / 30 lat

Euribor - 3M

Marża docelowa 2,5% (1% do czasu wpisania do hipoteki)

Prowizja 2%

 

Co sądzicie o powyższych wstępnych warunkach banku?

 

Są to wstępne warunki. W poniedziałek mam spotkać się w celu podpisania umowy ciekawe co zastanę w warunkach umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miras doradź, kredyt śni mi się po nocach. Działkę mam na kredyt, kosztowała 75000 ale ma 3000mkw, wykonane prace kosztowały około 50000, powierzchnia domy to 123mkw, więc jesli brać pod uwagę koszt wybudowania mkw 2200 to budowa będzie mnie kosztowała 270600 odjąć stan zero, który z przygotowaniem terenu wyniósł mnie 50000 dodać 70000 kredytu na działkę to muszę wziąć 290000 kredytu. W jakim banku najlepiej i w jakiej walucie, no i jeszcze czy dobrze rozumuję z ta wysokością kredytu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o propozycję kredytu.

Złotówki, frank czy euro?

W gospodarstwie domowym 4 osoby

Linia w ror 5000

dochody małożonków netto 4700

działka budowlana zakupiona za 25000zł o powierzchni 5 arów.

Chcemy budować systemie gospodarczym dom o powierzchni do 120m2.

I jako wkład własny mamy jedynie działkę.

chcemy wziąść kredyt w wysokości 250.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miras. Proszę o opinię.

Kredyt na kupno domu o wartości 330 000 , waluta euro , 30 lat , brak wkładu własnego, dochody netto 5220 zł.( choć wg. pracodawcy 5600 ) , brak zobowiązań. Na placu boju został Nordea bank , marża 2,7 % z możliwością uzyskania 2,5% , prowizja 2,5 % z opcją do negocjacji - ale niestety hipoteka na dwóch nieruchomościach .

Drugi wariant to Kredyt Bank ich "wstępna" oferta to marża 2,8% , prowizja 0 , ubezpieczenie niskiego wkładu 3,5 % - w poniedziałek udaję się do Kredyt Banku na pierwszą rozmowę.

Bardzo proszę o radę gdyż w przyszłym tygodniu muszę podjąć decyzję.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!

Zamierzamy z mężem zaciągnąć kredyt w RnS na dokończenie budowy tak na 10-15 lat na 100-150tyś. Nasze dochód razem to ok. 3200 do ręki, mamy umowy na stałe. Mamy zalane fundamenty budynku i kupiony materiał. Wartość domu to ok. 330.000tyś, ale to są ceny w-wskie a my mieszkanie stawiamy 100km od wawy w małej miejscowości i uważamy że za mniej niz połowe tej kwoty spokojnie damy radę.

Dom ma 139m2( 80m2 dół a reszta góra-poddasze), ale nie zamierzaliśmy go wykańczać w całości tylko narazie sam dół. A wymogi tego kredytu to chyba wykończenie całego budynku pod zamieszkanie. W banku radziła nam wziąść większy kredyt na 200.000 tyś. Nie chcemy brać większego kredytu bo uważamy że wykończenie samego dołu dla nas oboje narazie w zupełności nam wystarczy, góre chcemy wykańczać póżniej powoli sami. Więc co mamy zrobić. Zmieniać i tak już zadaptowany projekt, że poddasze jest nieużytkowe. Czy da się jakoś inaczej to ominąć.??? Czy może nie brać tego kredytu w Rodzina na swoim tylko zwykły hipoteczny i spokojnie dokańczać bez ograniczeń.

DORADŹCIE MI. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka dni temu otrzymałem w "umowie dożywocia" dom z działką budowlaną.

Niestety dom jest stary i chciałbym wybudować nowy.

Jak wyglądają moje szanse na otrzymanie kredytu na budowę domu na działce obciążonej "dożywociem" (opieka nad babcia i dziadkiem)?

Dziekuję za pomoc i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej !!

Zamierzamy z mężem zaciągnąć kredyt w RnS na dokończenie budowy tak na 10-15 lat na 100-150tyś. Nasze dochód razem to ok. 3200 do ręki, mamy umowy na stałe. Mamy zalane fundamenty budynku i kupiony materiał. Wartość domu to ok. 330.000tyś, ale to są ceny w-wskie a my mieszkanie stawiamy 100km od wawy w małej miejscowości i uważamy że za mniej niz połowe tej kwoty spokojnie damy radę.

Dom ma 139m2( 80m2 dół a reszta góra-poddasze), ale nie zamierzaliśmy go wykańczać w całości tylko narazie sam dół. A wymogi tego kredytu to chyba wykończenie całego budynku pod zamieszkanie. W banku radziła nam wziąść większy kredyt na 200.000 tyś. Nie chcemy brać większego kredytu bo uważamy że wykończenie samego dołu dla nas oboje narazie w zupełności nam wystarczy, góre chcemy wykańczać póżniej powoli sami. Więc co mamy zrobić. Zmieniać i tak już zadaptowany projekt, że poddasze jest nieużytkowe. Czy da się jakoś inaczej to ominąć.??? Czy może nie brać tego kredytu w Rodzina na swoim tylko zwykły hipoteczny i spokojnie dokańczać bez ograniczeń.

DORADŹCIE MI. :)

 

Weźcie większy kredyt, ale w takim banku który nie chce prowizji, zawsze można nie wykorzystać ostatniej transzy i zamknąć kredyt niższą kwotą, do czasu zakończenia budowy płacisz tylko odsetki od wykorzystanej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przyszła i na nas kolej. Chcemy wziąć 250 000 zł kredytu na budowę domu o powierzchni netto 128,1 m2. Wolelibyśmy PLN niż walutę obcą, czas spłaty to 25 - 30 lat. Wkład własny to działka wartości około 90 000 - 100 000zł. Oboje umowa o pracę na czas nieokreślony + moja działalność gospodarcza. Nie mamy doświadczenia w szukaniu kredytów - szukamy podpowiedzi gdzie mamy największe szanse na najlepsze warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Skąd wziaść 30 tyś ?Dom na wykonczeniu braknie 30 tys ...Niestety od marca prowadzimy działalnośc gospodarczą i chyba nikt nam kredytu nie da :(Chodz nie posiadamy zadnych kredytów.Ale rodzice moge dla nas wziąśc .Prosze o porade gdzie udac sie po kredyt gotówkowy ,remontowy ....Bedziemy wdzieczni za porade :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy korzystał ktoś z doradców open finance ?? Jak to działa, lepiej iśc do nich czy samemu poszukiwać? Ja tam byłem raz i powiedziano mi że Oni wysyłają wnioski do kilku banków na raz, ale z tego co wiem gdy któryś z banków odmówi to spada się w rankingu BIK, są jakieś punkty ujemne i przy następnym zapytaniu w BIK szanse maleją... Ma ktoś większą wiedzę na ten temat? Ci doradcy są kuszący bo nie trzeba latać po tych bankach i im zależy bo z tego mają kasę, dobrze rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy korzystał ktoś z doradców open finance ?? Jak to działa, lepiej iśc do nich czy samemu poszukiwać? Ja tam byłem raz i powiedziano mi że Oni wysyłają wnioski do kilku banków na raz, ale z tego co wiem gdy któryś z banków odmówi to spada się w rankingu BIK, są jakieś punkty ujemne i przy następnym zapytaniu w BIK szanse maleją... Ma ktoś większą wiedzę na ten temat? Ci doradcy są kuszący bo nie trzeba latać po tych bankach i im zależy bo z tego mają kasę, dobrze rozumiem?

 

Miałem doczynienia i z open finanse i innymi doradcami. Ich działalność jest dla Ciebie bezpłatna (prowizje pokrywa bank). Zwykle po omówieniu dochodów, potrzeb i innych proponuja 2-3 banki.Miałem okazje "zweryfikować" i nawet wstepnie oferują niazłe warunki, czasem lepsze niż bezpośrednio bank.Nie wiem na ile te ich szacunki są gwarantowane, jeszcze nie podpisywałem umowy.

Oswiedzić ich można, nie zaszkodzi. Mi powiedział, że w sierpniu wyjdą nowe wytyczne dla banków (tzw rekomendacja) i kredyty w euro bedą jeszcze trudniej dostepne.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miras!

 

Mam kilka pytań.

Ubiegam się o kredyt hipoteczny na 40 tys w getin noble banku "druga hipoteka" (bo pierwszą już mam w Millennium ale oni odmówili wspołpracy w kwestii powiększenia kredytu) za pośrednictwem money expert - złożyłam wniosek ze wszystkimi papierkami tzn odpis z KW, odpisy z rej.gruntów+wypis, zaświadczenia o zarobkach i teraz zaczyna się polka analityka - proszę dosłać zdjęcia nieruchomości i plan wykończenai domu. Poszło ! Teraz chcą dodatkowych dokumentów toższmości ..... zaczynam być zła , a jeszcze pośrednik MExpert mowi mi o wycenie nieruchomości. Zbuntowałam się i powiedziałam że jak mi dadzą gwarant że mi udzielą tego kredytu to zrobię wycenę.

Moje pytanie: czy ten operat szacunkowy muszę robić i ja i na własny koszt - ja im we wniosku określiłam wartość nieruchomości a potem pośrednik MExpert robił zdjęcia i też określał wartość nieruchomości.

I dlaczego Ci analitycy tak się bawią jeden tydzień jeden papierek, drugi tydzień drugi papierek itd ....

O kredyt wogóle zaczęłam starać się w marcu a w getinie w maju . Mamy koniec czerwca i nie wiem na czym stoję.

 

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez rencia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co sądzisz o kredycie w BPS ?? Chcemy 240 tyś na 30 lat na budowę domu . Jest to kredyt w PLN z dopłatą rządową. Wibor 3M + 1.5 Marża oraz obecna Prowizja 2,5 % ( trochę dużo). Przy symulacji wychodzi nam przez pierwsze 8 Lat na stałej racie ok 800zł rata i po 8 Latach ok 1200zł. Tu moje pytanie czy obecnie na rynku znajdę kredyty tańszy niż w BPS?? Pozdrawiam i dzięki

 

 

jakim cudem wychodzi rutaj taka mała rata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym prosić o poradę w sprawie kredytu na zakup garażu. Garaż znajduje się w bloku pod moim mieszkaniem. Ma wyodrębnioną księgę wieczystą ze spółdzielczym prawem. Początkowo myślałem, że w grę wchodzi tylko kredyt gotówkowy ale poszperałem trochę w sieci i widzę, że jest (albo była kiedyś) możliwość wzięcia kredyt hipotecznego na ten cel (http://www.ehipoteka.com.pl/index/?id=37f0e884fbad9667e38940169d0a3c95). Czy orientujecie się jak to wygląda dziś? Które banki są w stanie udzielić kredytu hipotecznego na taki zakup? Na razie jedynym bankiem, który jasno na swojej stronie pisze, że kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup garażu jest PEKAO S.A. (http://www.pekao.com.pl/indywidualni/mieszkaniowy/Kredythipoteczny/#tab2).

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Bardzo proszę o poradę. Ubiegamy się o kredyt w BGŻ, kwota kredytu 170 000, wartość nieruchomości 234 000, 64 000 wkład własny, dochody miesięczne 7000 netto, okres spłaty kredytu 5 lat.

Bank uzależnia pozytywną decyzję kredytową od wyłączenia partnerki od współwłasności mieszkania albo przejęcia obowiązków współkredytobiorcy. Jaki bank skłonny byłby udzielić kredyt bez wtrącania się w sprawy współwłasności nieruchomości ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Będę starał się kredyt i chciałbym go wziąć tylko na wykończenie parteru (stan surowy otwarty już mam) i zrobić częściowy odbiór budynku. Poddasza narazie nie będę wykańczał, chociaż w projekcie są tam zaznaczone pom. użytkowe. Pytanie czy jest możliwość wzięcia kredytu tylko na wykończenie parteru bez zmiany PNB i projektu, jak to można przedstawić bankowi? Z informacji w internecie wynika że, Milenium daje takie możliwości, czy jakieś inne banki też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam

Zastanawiamy się z mężem nad kredytem maksymalnie do 150 tys. na adaptację strychu.

Nasze dochody to ok. 4000 tys. netto/m-c. Żadnych kart kredytowych, innych obciążeń, limity 600zł//m-c.

Jak zrobić tak, żeby było dobrze i nikt nas nie zdarł. Dodam, że chcielibyśmy, aby rata była dla nas jak najmniejszym obciążeniem.

jak na razie brak wkładu własnego.

z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...