Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

Witam

Chciałabym z mężem wziąść kredyt 150 000 na 12 lat, na wykończenie domu, mamy dom SSO w papierach dochody 4000 netto we dwoje, nie mamy narazie dzieci

ale jest jedno ale mamy zaciągnięty kredyt inwestycyjny do 2014 roku którego zabezpieczeniem jest nasz niedokończony dom ( wycena domu z działką była 330 000, hipoteka na ww kredyt zabezpiecza 190 000) rata tego kredytu teraz wynosi 2 000 zł miesięcznie, w banku którym braliśmy kredyt inwestycyjny odpada kredyt na dom bo zaproponowali nam kosmiczne warunki.

pytanie: czy jest możliwość dostania drugiego kredytu? najlepiej gdyby był z dwuletnią karencją, wówczas tylko przez jeden rok musielibyśmy spłacać dwa spore kredyty.

z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam.

Chcemy z mezem zaciagnac kredyt na mieszkanie i mam mnostwo pytan.

wartosc mieszkania 150000zl;

wartosc kredytu 100000zl;

miesieczne dochody wspolne netto ok 9000zl miesiecznie( pracujemy za granica, ja mam umowe stala od 5 lat, maz na okres 3 m-cy);

na okres 10 do 15 lat.

szczerze mowiac to nie wiem z ktorej to strony zaczac zalatwiac, w kraju bede dopiero w kwietniu. czy wniosek musze skladac osobiscie w banku? czy moge upowaznic kogos? czy moze byc upowaznienie wystawione przez notariusza irlandzkiego?

prosze o pokierowanie w tej kwestiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę ws.kredytu.

Sytuacja ma się tak:

Zaczynamy na wiosnę budowę : dom 125 m -działka jest (darowizna od teściowej),na stan surowy zamknięty fundusze mamy .Potrzebujemy max 150tys. na wykończenie.

Sytuacja finansowa:

*2 dorosłych + 3 letnie dziecko

* ja umowa na stałe,mąż na czas określony

* bez kredytów

* ok 3200 tys netto miesięcznie.

* 30 lat w PLN

* RNS

* rata 700-800zł.

Dopiero zaczynamy szukanie,nawet nie badaliśmy jeszcze zdolności.Dziękuję z góry :D

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szukałem w wyszukiwarce mojejgo tematu ale są stare tematy.

 

otóż będę wymienaił dach (z dachówki na blachę) i docieplał ściany i strop w domu no i może jak mi wystarczy kasy chciałby dobudować ganek (ale bez pozwolenia raczej się nie obędzie) w moim ok 40 letnim domu i napewno będe musiał wziąść kredyt ok 40 000 i teraz moje pytanie

-czy ktoś korzystał z kredytu termomodernizacyjnego,

-jakie jest oprocentowanie i zwrot premi w takim kredycie -

-jakie śą koszty takiego kredytu (prowizje , zrobienie audytu itp)

- co wogóle jest potrezbne do takiego kredytu

czytałem trochę o tym ale może ktoś coś napisze na swoim przykładzie

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak może wpłynąć na moją ocenę, jako kredytobiorcy, jednodniowe opóźnienie w spłacie części raty (zabrakło 61 zł na kocie ;))?

Pozostałe kredyty spłacane bez tego typu ekscesów.

 

przy jednym dniu i to jeszcze przy takiej kwocie nie masz sie co martwić. co innego gdyby to było 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynamy sie interesować kredytem na budowę domu. dochód z żoną 5000netto, dzieci brak, ja mam umowę na czas nieokreślony, żona na określony-do lipca. póki co spłacamy 2 kredyty, raty odpowiednio 660 i 580zł, w razie potrzeby istnieje możliwość ich wcześniejszej spłaty, mamy działkę 1150m2-wartość ok 100tys, dom ok 100m2 uzytkowej-projekt jeszcze niekupiony, kredyt 280-300tys, RNS,30lat, jakieś podpowiedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary,

 

jutro sprawdzę zdolność i przygotuję zestawienie. Jeżeli Ci się nie spieszy to proponuję zaczekać 1-2 tyg. Rozpoczął sie właśnie sezon na promocje i codziennie dostajemy informacje z banków o ich promocjach równieź tych, które mają sie rozpocząć za tydz.

 

Pozdrawiam

Doradca Santiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hary,

 

tak na podstawie ogólnych informacji jakie podałeś to np. w Millenium zdolność jest na 300 tys. a w Lukasie na 260 tys. Lukas i Millenium na chwilę obecną marża 1,7%.

W BZWBK marża zaczyna się od 0,99% ale ostateczną poznasz dopiero po analizie przez bank.

Odezwę się do Ciebie za tydzień. Zrobię Ci wtedy pełne zestawienie aktualnych promocji (koszty i wymogi banków).

 

Pozdrawiam

Doradca Santiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Polecam aukcje-

Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast

Banki współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu

atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja!

Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę

kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu!

W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

 

http://nizszamarza.com/

Edytowane przez mektranzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam, ja również chciałabym skorzystać z porad ekspertów i zapytać o kredyt rodzina na swoim, mamy projekt domu ale według projeku powierzchnia użytkowa wynosi 152,3 m poddasze 68,6 i parter 83,7 m mam skany tego projektu i chciałabym żeby ktoś na to rzucił okiem i poradził czy mimo takiej powierzchni łapiemy sie na rodzinę na swoim ( słyszałam że niektóre pomieszczenia wykluczane są z powierzchni, od której liczony jest limit ) czy mógłby mi ktoś pomóc? chętnie prześlę skany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również chciałabym skorzystać z porad ekspertów i zapytać o kredyt rodzina na swoim, mamy projekt domu ale według projeku powierzchnia użytkowa wynosi 152,3 m poddasze 68,6 i parter 83,7 m mam skany tego projektu i chciałabym żeby ktoś na to rzucił okiem i poradził czy mimo takiej powierzchni łapiemy sie na rodzinę na swoim ( słyszałam że niektóre pomieszczenia wykluczane są z powierzchni, od której liczony jest limit ) czy mógłby mi ktoś pomóc? chętnie prześlę skany

 

 

Za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, andresol, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic, komórek, przeznaczonych do opału.

 

Reszte liczymy:)

 

Jak będą jeszcze problemy, prosze o skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, andresol, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic, komórek, przeznaczonych do opału.

 

Reszte liczymy:)

 

Jak będą jeszcze problemy, prosze o skany.

 

Witam,

Ta odpowiedź jest tylko w części prawdą. Wystarczy poszukać w internecie -istnieją trzy odrębne ustawy regulujące te kwestie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomiar_powierzchni_użytkowej

http://www.studioatrium.pl/dokumenty/O-projektach/Powierzchnia-uzytkowa-sposoby-liczenia-,583.html

 

Moim zdaniem w domu jednorodzinnym piwnice są jak najbardziej powierzchnią użytkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...