Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

  • 11 months później...
  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłęm oferty alior bank http://kredyt-hipoteczny.aliorbank.pl/#Oferta-dla-Ciebie nie wiem jak to wygada w praktyce:(

Najpierw opisze swoją sytuacje materialną,a potem zadam pytania:) Mianowicie mieszkam i pracuje w Uk jestem sam bez dzieci i bez żony,posiadam równiez mieszkanie w Polsce o wartości 220-250.000 obecnie,działek budowlanaą już mam,projekt kupiony pozwolenie było ale się skończyło bo sie nie kwapiłem do budowy,ale teraz zdanie zmieniłem i chciałbym wziąść kredyt na budowe( dodam ,że w uk mam stałą prace w wysokości 1400 )

Z tego co wyczytałem w postach doradza pan wziąść kredyt w euro z ratami malejącymi i z wkładem własnym .

Ale przeraża mnie myśl ze jak wezme 300.000tys to bede musial oddac 390.000

 

No ale znalazlem kalkulator ktory wylicza przy szczatkowych informacjach raty http://kalkulatorkredytowyhipoteczny.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłęm oferty alior bank http://kredyt-hipoteczny.aliorbank.pl/#Oferta-dla-Ciebie nie wiem jak to wygada w praktyce:(

Najpierw opisze swoją sytuacje materialną,a potem zadam pytania:) Mianowicie mieszkam i pracuje w Uk jestem sam bez dzieci i bez żony,posiadam równiez mieszkanie w Polsce o wartości 220-250.000 obecnie,działek budowlanaą już mam,projekt kupiony pozwolenie było ale się skończyło bo sie nie kwapiłem do budowy,ale teraz zdanie zmieniłem i chciałbym wziąść kredyt na budowe( dodam ,że w uk mam stałą prace w wysokości 1400 )

Z tego co wyczytałem w postach doradza pan wziąść kredyt w euro z ratami malejącymi i z wkładem własnym .

Ale przeraża mnie myśl ze jak wezme 300.000tys to bede musial oddac 390.000

 

No ale znalazlem kalkulator ktory wylicza przy szczatkowych informacjach raty http://kalkulatorkredytowyhipoteczny.net/

 

Alior bank ma ubezpieczenie od nie wiadomo czego na prawie 10% wartości kredytu. Czyli np przy 300 tyś kredytu, spłaca sie kredyt od 330 tyś.

Dlatego to jeden z najdroższych banków, ale z drugiej strony, jesli ktoś ma ciężką sytuację, dużo spraw można przewalczyć.

 

KRedytów walutowych nie ma już w ofercie... więc zostaje PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam,

chcemy z mężem dostać kredyt na budowę domu, jakieś 150 000-200 000zl wartość 300 000- 350 000zl. Dochody mamy 4000zł brutto na 4 os w tym dziecko z alimentami. Byliśmy w pko sa i aliorbanku i tylko tu do nas podeszli jakoś normalnie. Mamy działkę i część materiałów nasz problem to miesięczne zobowiązania około 1000zł PODPOWIEDZCIE gdzie najlepiej w takiej sytuacji udać się po kredyt i najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcemy z mężem dostać kredyt na budowę domu, jakieś 150 000-200 000zl wartość 300 000- 350 000zl. Dochody mamy 4000zł brutto na 4 os w tym dziecko z alimentami. Byliśmy w pko sa i aliorbanku i tylko tu do nas podeszli jakoś normalnie. Mamy działkę i część materiałów nasz problem to miesięczne zobowiązania około 1000zł PODPOWIEDZCIE gdzie najlepiej w takiej sytuacji udać się po kredyt i najkorzystniej.

 

Alior jest aktualnie najdroższym bankiem w Polsce jeśli chodzi o kredyt hipoteczny... ubezpieczenie 9% kwoty kredytu zwala z nóg. Ale to moja luźna opinia.

 

Alimenty weźmie pod uwagę BOŚ bank, z tego co pamiętam.

musiał bym mieć więcej szczegółów, bo te informację są dość zdawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

razem z mężem staramy się o kredyt na dokończenie budowy domu, 200 000zl wartość 300 000- 350 000zl. obecnie zamkniety stan zero- fundamenty. Dochody mamy 6 tys na rodzinę, dzieci dorosłe na swoim, obciążenie kredytowe na wykupionym mieszkaniu około 500zł kredyt hipoteczny we frankach. wiek najstarszego kredytobiorcy 54 lata. chcielibyśmy aby rata nie przekroczyła 1000 zł miesięcznie. Getin proponuje kredyt na 26 lat, ale rata przekracza 1000 zł.czy inne banki mają lepszą propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się lepsza propozycja od Getin banku ale nie koniecznie spełniająca życzenie co do niższej raty niż 1000 zł.

Getin, Alior udzielają kredyty do 80 roku życia.

Alior jest bardzo drogi (ubezpieczenie 9% wartości kredytu doliczane do całości) Getin już trochę tańszy ale nie najtańszy.

 

Każdy inny bank kredytuje do 70 lub 75 co oznacza że przy krótszym okresie rata będzie nim bardziej większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się lepsza propozycja od Getin banku ale nie koniecznie spełniająca życzenie co do niższej raty niż 1000 zł.

Getin, Alior udzielają kredyty do 80 roku życia.

Alior jest bardzo drogi (ubezpieczenie 9% wartości kredytu doliczane do całości) Getin już trochę tańszy ale nie najtańszy.

 

Każdy inny bank kredytuje do 70 lub 75 co oznacza że przy krótszym okresie rata będzie nim bardziej większa.

 

dziekuję za wiadomość proszę o popowiedż, który bank udzieli najbardziej korzystne warunki w naszej sytuacji, jeśli nie można na forum to proszę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. PKO da lepsze warunki ale na krótszy okres i rata będzie większa niż tysiąc złotych.

 

Proszę o maila na priv to przygotuję oferty.

 

Witam, chcemy wziąć kredyt w wysokości 250000 na 12 lat, bzwbk zaproponował marżę 1,7%, rrso 5,74%, prowizja 0%. A może mamy gdzieś lepsze warunki? Szukać dalej?

 

zdecydowanie szukać dalej:)

 

również mogę pomóc, muszę tylko mieć maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...
Witam. mamy zamiar kupić dom z hipoteką. Kredyt na całą wartość domu . 290 tyś . Mamy pytanie. Czy jest możliwośc otrzymania kredytu bez wkładu własnego? Czy kredyt z 5% wkładem własnym byłby bardziej atrakcyjny ? I oczywiście najważniejsze pytanie . Gdzie będzie najlepiej wziąć ten kredyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mamy zamiar kupić dom z hipoteką. Kredyt na całą wartość domu . 290 tyś . Mamy pytanie. Czy jest możliwośc otrzymania kredytu bez wkładu własnego? Czy kredyt z 5% wkładem własnym byłby bardziej atrakcyjny ? I oczywiście najważniejsze pytanie . Gdzie będzie najlepiej wziąć ten kredyt?

Witam niestety w obecnej ofercie na rynkach nie ma już kredytów na 100%. Minimalny wymagany wkład własny to 5% od ceny transakcyjnej choć są banki które policzą od wartości nieruchomości.Rozumiem , że zakup jest nieruchomości na rynku wtórnym?

proszę o kontakt a służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRODZY FORUMOWICZE WAŻNA WIADOMOŚĆ - TO JUŻ OSTATNI DZWONEK

Ostatni dzwonek na kredyt hipoteczny dla imigranta

 

Pierwsze półrocze 2014 roku to dla Polaków zarabiających w walucie obcej ostatni dzwonek na zaciągnięcie kredytu w złotym. Zgodnie z Rekomendacją S, od 1 lipca br. osoby osiągające dochody w innej walucie niż nasza rodzima nie będą mogły zadłużyć się w polskich bankach.

Ostatnia Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego zmieniła nieco rynek kredytowy. Większość jej zapisów banki musiały wdrożyć do końca 2013 roku. Jednak część rekomendacji musi być wprowadzona do 1 lipca 2014 roku. Jedną z nich jest konieczność zgodności waluty kredytu z walutą najwyższego dochodu. Rekomendacja nr 6 mówi, że „Bank powinien wyeliminować ryzyko walutowe klienta detalicznego poprzez zapewnienie w odniesieniu do nowo udzielanych kredytów pełnej zgodności waluty ekspozycji i przychodów, z których będzie ona spłacana.” W przypadku, gdy kredytobiorcy osiągają dochody w różnych walutach kredyt musi być udzielony w walucie najwyższego dochodu. Takie zapisy Rekomendacji S w praktyce oznaczają to, że wiele osób nie będzie mogło zaciągnąć kredytu w złotych, a dla pewnej grupy Polaków uzyskanie kredytu w Polsce stanie się praktycznie niemożliwe.

W związku z powyższym jeśli otrzymujemy dochody w Euro lub innej walucie niż PLN , uzyskanie kredytu po 1 lipca w złotówkach będzie bardzo utrudnione lub niemożliwe. Dlatego też, jeśli wśród forumowiczów są osoby uzyskujące dochody poza naszym krajem i zastanawiają się nad kredytem - to jest ostatni dzwonek. Służymy pomocą. Zapraszam do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Planuję budowę domu. Mam na sprzedaż mieszkanie własnościowe wartości około 200 000. Jego sprzedaż pozwoli na realizację już wybranego projektu. Planuję zakup działki ( około 80 000 ) ale gotówki zero. No może parę groszy :)

Gdzie otrzymam najciekawszy kredyt.

Powiedzmy 100 000 na max 20 lat. Prowadzę gospodarstwo z żoną i nasze miesięczne dochody to około 4500 netto. Ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Brak obciążeń kredytowych

Z góry dziękuję za porady

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut za mało informacji:)

Ile osób w gospodarstwie domowym?

Jaka powierzchnia użytkowa domu?

Ile osób osiąga dochód?

Od kiedy występuje umowa o pracę?

Jaka jest wartość działki?

Jaka lokalizacja?

Czy oprócz 200000zł ze sprzedaży mieszkania przewidujecie dodatkowe środki w formie gotówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gospodarstwie domowym 3 osoby (córka pełnoletnia pracująca)

Powierzchnia użytkowa planowanego domu 70-80 metrów.

Dochód osiągają wszyscy członkowie rodziny ( dochody Netto bez córki podałem wyżej )

Umowa o pracę od 2002r.

Wartość działki około 60000 do 80000

Lokalizacja Kaźmierz powiat Szamotuły.

Jedyna gotówka jaką posiadamy i którą moglibyśmy zainwestować w realizację naszego planu to 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...