Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też się doczepię do pytania o specjalne oferty na targi mieszkaniowe.

Czy to jest rzeczywiści atrakcyjna promocja?

 

Bo jeśli chodzi o wyjątkowo tanie mieszkania sprzedawane na targach mieszkaniowych to....od znajomego wiem, że zwykle są tam mieszkania, które wyjątkowo trudno jest sprzedać deweloperowi..więc taka promocja nie jest szczególnie skuteczna....

 

NIe słyszałem o tym aby banki na targi przygotowały lepszą ofertę 8)

może coś z gestii dyr oddziału - jeśli ma takie kompetencje.

Jeśli ktoś otrzyma jakąs dobrą ofertę na targach chętnie ją sprawdzę, czy to jest coś spod lady :roll:

z tego co wiem to PKO BP w PLN( też RnS) szykuje obniżebnie marży i prowizji

i do tego brak opłat dodatkowcyh za wycenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras

Witaj szukamy kredytu na budowę domu 350 000

mamy wkład własny 25%(działka i inne zabezpieczenia), zdolność jest

szukamy najlepszej oferty na 20 lat w EURo lub PLN( RnS odpada)

co sądzisz o ofercie PKO BP prowizja 1,5% marża 3,33% w Euro?

gdzie możemy znaleźć dobre warunki?

a może masz info o promocjach przygotowanych przez banki na Targi mieszkaniowe (niedługo)?

 

Lepszą ofertę w Euro otrzymacie :

Deutsche Bank - uwaga euro nie indeksowane - obniżyli marże 25 stycznia

mBank w promocji - obniżyli marze (chyba 2 lutego)

multibank - takie same warunki jak mBank

DnB Nord

nawet Polbank

dzięki, Notus redyt proponuje nam Deutsche Bank, Nordea i DnB Nord

zobaczymy co wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stopa referencyjna /dla chf/ jest taka sama w każdym banku, czy każdy ustala ją sobie indywidualnie? ile wynosi obecnie?

 

To nie jest stopa referencyjna

Stopa referencyjna - to minimalna rentowność 7-dniowych bonów pieniężnych emitowanych przez NBP

LIBOR,WIBOR i EURIBOR - najprościej ujmując koszt pieniądza na rynku międzybankowym, albo stopa oprocentowania kredytu.

 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie - nie , banki mają różna procedurę ustalania tych stóp. Jedne wyciagają średnie, inne ustalają kurs na pdst kursu z konkretnego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę

 

Do osób, które piszą na priv i po mojej odpowiedzi chcą o coś dopytać.

Proszę pytajcie cytując wcześniejszą korespondencję... mam czasem duży kłopot z zapamiętaniem Waszych losów i przemyśleń 8)

 

I jak ktoś napisze mi nawiązując do swojej sytuacji, to wymiękam :lol: i muszę dopytywać i prosić o przesłanie ponowne opisu.

Ja nie zachowuję poczty , bo skrzynka jest mała ...

 

dzięki i życzę mądrych decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirasie

Proszę Cię o opinię o ofercie jaką otrzymałem dziś w Expanderze (kredyt w Polbanku):

- Kredyt na zakup domu 237 tys. zł (maksymalna zdolność)

- W Euro - marża 3,9%

- Okres 35 lat, raty stałe ok 1200 zł (przy EURIBOR 0,71%)

- 0,5% prowizji za udzielenie kredytu i darmowa wycena nieruchomości(promocja)

Bankowe klimaty są dla mnie dość egzotyczne - stąd mój problem z odpowiedzeniem sobie na pytanie czy te warunki są choć trochę atrakcyjne.

Wybór mam wprawdzie żaden (tak mi powiedział doradca) - chodzi głównie o komfort psychiczny.

Z góry dziękuję i gratuluję ogromu dobrej roboty jaką tu wykonujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirasie

Proszę Cię o opinię o ofercie jaką otrzymałem dziś w Expanderze (kredyt w Polbanku):

- Kredyt na zakup domu 237 tys. zł (maksymalna zdolność)

- W Euro - marża 3,9%

- Okres 35 lat, raty stałe ok 1200 zł (przy EURIBOR 0,71%)

- 0,5% prowizji za udzielenie kredytu i darmowa wycena nieruchomości(promocja)

Bankowe klimaty są dla mnie dość egzotyczne - stąd mój problem z odpowiedzeniem sobie na pytanie czy te warunki są choć trochę atrakcyjne.

Wybór mam wprawdzie żaden (tak mi powiedział doradca) - chodzi głównie o komfort psychiczny.

Z góry dziękuję i gratuluję ogromu dobrej roboty jaką tu wykonujesz ;)

 

Sorry, poswiecenie polowy dnia na wizyte w czterach-szesciu bankach jest TANSZYM rozwiazaniem niz wziecie DROZSZEGO kredytu. Z jednym ale:

Zapisy w umowe, dlatego MY zdecydowalismy sie na nieco DROZSZY kredyt (podwyzszenie) w GE w CHF niz TANSZY w DB w Euro (z dodatkowymi zobowiazaniami i z potencjalnymi hakami w umowe. Oba kredyty sa drogie lub bardzo drogie w porownaniu z warunkami kredytowym z roku 2004 czy 2005.

Moze sie przyda komus ta uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirasie

Proszę Cię o opinię o ofercie jaką otrzymałem dziś w Expanderze (kredyt w Polbanku):

- Kredyt na zakup domu 237 tys. zł (maksymalna zdolność)

- W Euro - marża 3,9%

- Okres 35 lat, raty stałe ok 1200 zł (przy EURIBOR 0,71%)

- 0,5% prowizji za udzielenie kredytu i darmowa wycena nieruchomości(promocja)

Bankowe klimaty są dla mnie dość egzotyczne - stąd mój problem z odpowiedzeniem sobie na pytanie czy te warunki są choć trochę atrakcyjne.

Wybór mam wprawdzie żaden (tak mi powiedział doradca) - chodzi głównie o komfort psychiczny.

Z góry dziękuję i gratuluję ogromu dobrej roboty jaką tu wykonujesz ;)

 

Witaj Miczogen...

Polbank teraz mocno promuje swoją ofertę i zachęca do wzięcia kredytu...

To nie jest zła oferta. Liczą dośc liberalnie zdolność kredytową i stąd może wynikać , że "nie masz wyboru" :cry:

Jest jednak kilka banków , które mają lepszą ofertę i bez "haków" o których pisze wa_wo.

Żebym Ci mógł w pełni odpowiedzieć to musze znać Wasze dochody i udział włąsny. Od tych parametrów uzależniona jest oferta bankowa.

Jeśłi się nie krępujesz to napisz na priv... odpowiem w wolnej chwili.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry:

"-(...) Zachecam rowniez do rzutu oka na srednia LIBORU z ostatnich 5 lat.

Tak jak napisałem - mam naprawdę nikłe pojęcie o tego rodzaju mechnizmach.

Do wzięcia kredytu zmusiła mnie sytuacja rodzinna a decyzję muszę podjąć dość szybko - nie miałem do tej pory zbyt wiele czasu na nadrobienie braków w tym kierunku. Mam nadzieję że z pomocą m.in. tego forum mi się uda rozjaśnić sytuację.

Do rzeczy - rzucam okiem na na średnią LIBORU z ostatnich 5 lat - i widzę że jest obecnie bardzo niski. Ale wniosków już wyciągnąć jednoznacznie nie potrafię. Wa_wo- może pomożesz? (porszę poważnie - bez ironii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3,9 dorzuc srednia z ostatnich lat 5 czyli cos kolo 3,5 (sprawdz) (dla franka to ok. 1,8 ) i popatrz na koszt kredytu. Nie powinno sie sugerowac niskim poziomem liboru dla euro i chf. Istnieje ryzyko inflacyjne.

Zatem realne oprocentowanie w perspektywie dlugoterminowej to okolo 7 punktow. Policz, ile bedziesz muisal oddac.

Mozesz przyjac/zalozyc kurs przeliczenia zloty na euro 3,75 - 4,00.

Marza ok to marza 1 procent oraz prowizja w wysokosci 0 procent od udzielonego kredytu. W tej chwili to nieosiagalne. W szczycie koninktury marza dla duzego kredytu hipotecznego (pow. 500 tys) z sensownym LTV wynosila sporo ponizej 1 procenta (nawet 0,5-0,6) w CHF (Informacja ustna pracownika banku)

kalkulatory:

 

http://kalkulator.knf.gov.pl/khipot.nsf/Webstart?ReadForm

 

http://kalkulator.kredyt-hipoteczny.biz.pl/

 

pozdrawiam

WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras moze cos doradzisz.

napisalam na wątku hurra doplata do kredytu

moze przekleje

ostałam negatywa od pko bp

nie wiem co teraz.

powod? nie do wiary....dłużnik według bik

moim długiem jest 30 zł za opłate za karte kredytową, z której nigdy nie korzystalam. fakt wzielam ja, pierwszy rok byl za darmo, ale nie wiedzialam ze jak nie zrezygnuje z niej to musze placic oplate za utrzymanie. nie korzystalam z niej nigdy wiec i o platnosci nie wiedzialam.nikt mnie nie powiadomil z banku ze mam zaleglosc. oczywiscie uregulowalam rachunek, ale po 90 dniach, bo dopiero wtedy przypadkiem to zauwazylam.

katastrofa.

czy to znaczy ze nie moge dostac kredytu nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras moze cos doradzisz.

napisalam na wątku hurra doplata do kredytu

moze przekleje

ostałam negatywa od pko bp

nie wiem co teraz.

powod? nie do wiary....dłużnik według bik

moim długiem jest 30 zł za opłate za karte kredytową, z której nigdy nie korzystalam. fakt wzielam ja, pierwszy rok byl za darmo, ale nie wiedzialam ze jak nie zrezygnuje z niej to musze placic oplate za utrzymanie. nie korzystalam z niej nigdy wiec i o platnosci nie wiedzialam.nikt mnie nie powiadomil z banku ze mam zaleglosc. oczywiscie uregulowalam rachunek, ale po 90 dniach, bo dopiero wtedy przypadkiem to zauwazylam.

katastrofa.

czy to znaczy ze nie moge dostac kredytu nigdzie?

 

hmm

Nie , absolutnie nie wolno tak myśleć.

Jeśli to jedyny powód to musisz słacić tą kartę i wystąpić do banku aby wycofał Twoją zaległość w BIKu

Nie wiem jak pilna jest Twoja sprawa tj jak szybko potrzebujesz kredytu. Jeśli szybko to są banki (niestety droższe) , które udzielą Ci kredytu nawet z BIKiem. POd warunkiem, że to jedyny taki incydent.

"Posprzątaj" jednak tą sprawę z kartą - później mozesz mieć problemy z zakupem ratalnym jakiegoś drobiazgu AGD lub innego.

pzdr

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko dotyczące kredytu w PKO BP "RnS", jak to jest z refinansowaniem tego kredytu po 8 latach, bo słyszałem ze maja % od spłaty całego kredytu przez cały okres kredytowania?

W PKObp jest prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu. Jest to niezależne od tego czy jest to RnS czy kredyt tradycyjny.

Jeśli nie musisz brać 100% kredytu na sfinansowanie zakupu, to proponuję inne banki. Taniej i wyjście bez prowizji. Lukas czy EB nie pamiętam jak jest w PKOSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...