Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy jesteście zadowoleni z okien dachowych ?


Recommended Posts

ja mam okna dachowe pelniace role doswietlenia pomieszczen.

Jesli ktos np. decyduje sie w pokojach miec tylko okna dachowe, musi liczyc sie z tym, ze zima te okna beda zasypane sniegiem i nie zawsze bedzie mozna ten snieg usunac, wowczsa w pomieszczeniach bedzie panowal polmrok. Z tego powodu okna dachowe sa nie zawsze dobrym rozwiazaniem, choc zazwyczaj jedynym. U mnie doswietlaja pomieszczenia, w ktorych sa takze wielkie okna balkonowe, wiec az tak nie odczuwam tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak w temacie. Nie chodzi mi o firmę ale o sam fakt. Ja mam w projekcie aż 6 takich okien. Jak już prawie pogodziłem się z faktem wydania takiej ilości kasy, to czytam na FM, że niektórzy narzekają i teraz najchętniej wogóle by nie montowali. Jak jest u was ?

 

Bez względu jakie okna wybierzesz -a jakoś musisz doświetlić pokoje na poddaszu - musisz za nie zapłacić.

Ja lubię moje okna dachowe - mam ich 10 szt. Mam też na poddaszu "normalne". Nie porównuję - bo to dwa róże typy. Oba mi leżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na waszych oknach skrapla się wilgoć?

 

Mam w sumie osiem okien dachowych - na wszystkich, przy wysokich mrozach - skrapla się para wodna - przy -20 st. aż kapała na podłogę.

 

Wentylacja chyba jest OK (mechaniczna), ocieplenie dachu - wełna 30 zm, wszędzie podłogówka.

 

Mieszkamy od czerwca 2009, dom wybudowany w rok - może to dom nie wysuszony porządnie i stąd ta wilgoć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt jak w podpisie

 

okna dachowe we wszystkich 4 gornych pomiesczeniach. w tylnych sypialniach zamieniono je na "wykusze" a w przedniej sypialni calkowicie zrezygnowane. w lazience za to wstawione podwojne i zima sa wiekszosc czasu zasniezone a jak nie nie to opruszone sadza z komina itd

 

wolalbym "tradycyjne" okna bo nawet jak zostawisz uchylone jak lunie deszcz to tragedii nie ma :wink:

 

sa to veluxy. lomot przy deszczu jest niemilosierny. w lazience co prawda akustyka jest inna lecz nie wyobrazam sobie spania w okolicy okna dachowego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na waszych oknach skrapla się wilgoć?

 

Mam w sumie osiem okien dachowych - na wszystkich, przy wysokich mrozach - skrapla się para wodna - przy -20 st. aż kapała na podłogę.

 

Wentylacja chyba jest OK (mechaniczna), ocieplenie dachu - wełna 30 zm, wszędzie podłogówka.

 

Mieszkamy od czerwca 2009, dom wybudowany w rok - może to dom nie wysuszony porządnie i stąd ta wilgoć?

Jak masz obrobione glify ? Sparwdź zdjęcia z budowy jak masz obrobone okna - może przemarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to veluxy. lomot przy deszczu jest niemilosierny. w lazience co prawda akustyka jest inna lecz nie wyobrazam sobie spania w okolicy okna dachowego :evil:
To chyba kwestia gustu. My śpimy centralnie pod oknem dachowym i jakoś nam nie przeszkadza. A zawsze przed snem można sobie w gwiazdy popatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na waszych oknach skrapla się wilgoć?

 

Mam w sumie osiem okien dachowych - na wszystkich, przy wysokich mrozach - skrapla się para wodna - przy -20 st. aż kapała na podłogę.

 

Wentylacja chyba jest OK (mechaniczna), ocieplenie dachu - wełna 30 zm, wszędzie podłogówka.

 

Mieszkamy od czerwca 2009, dom wybudowany w rok - może to dom nie wysuszony porządnie i stąd ta wilgoć?

A jak ma się sprawa na zwykłych (pionowych) okanch. Też macie trochę wilgoci przy ramach? Możliwe, że za wilgotno w domu.

 

U mnie do teraz było wszystko ok z oknami. Na 2 w samych dolnych rogach było tylko trochę wilgoci. Aż przyszła w zeszłym tygodniu lekka odwilż i chyba wilgotność się podniosła w domu, bo wszystkie okna mają trochę pary i kropelek dookoła - połaciowe i zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie głównym problemem jest to, że mam dolną wnękę prostopadłą do szyby a nie prostopadłą do podłogi. Czyli kiepska cyrkulacja powietrza. I co teraz? Mam to wszystko rozwalać?
\

I to był poważny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja też muszę coś dodać od siebie. Mam 7 okien dachowych - PORAŻKA!!! Non stop brudne, zimą - zawalone śniegiem (jak otwieram to śnieg wpada do domu), latem powodują, że w domu robi się gorąco (słońce przez nie wali pod odpowiednim kątem przez większą część dnia). Nigdy więcej okien dachowych. Teraz (w nowobudowanym domu) to był pkt 1 wytycznych dla architekta - 0 okien dachowych!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jedno okno veluxa bo chciałem mieć dwa w jednym to znaczy wyłaz na dach i doświetlenie korytarza i to była porażka bo po pierwsze dach jest płaski [3 stopnie spadku] i posłuchałem dekarzy że zrobią tak dobrze że nie będzie ciekła woda i się ich posłuchałem . I do tej pory było już chyba 7 razy poprawiane aż geniusze wpadli na pomysł że takie okna mają specjalne kołnierze podnoszące okno ale koszt kołnierza prawie taki sam jak okna to na swój koszt zrobili skrzynkę u stolarza i powyrzucali orginalne fartuchy z okna i włożyli okno w tę skrzynkę . Teraz czekam na roztopy i pierwsze deszcze jak to nie pomoże to wywalam tego veluxa i robię normalny wyłaz z desek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa na zwykłych (pionowych) okanch. Też macie trochę wilgoci przy ramach? Możliwe, że za wilgotno w domu.

 

U mnie do teraz było wszystko ok z oknami. Na 2 w samych dolnych rogach było tylko trochę wilgoci. Aż przyszła w zeszłym tygodniu lekka odwilż i chyba wilgotność się podniosła w domu, bo wszystkie okna mają trochę pary i kropelek dookoła - połaciowe i zwykłe.

 

W normalnych oknach wszystko OK, zero wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, okna dachowe fajnie doświetlają pomieszczenia, ale poza tym widzę same wady: dwa razy zalaliśmy pokój, jak nasypało śniegu to przez tydzień w sypialni było ciemno, jest przy nich zimniej niż przy zwykłych - chodź być może to też wina złej izolacji (chociaz staraliśmy się wszystkiego przypilnować i wydawało mi się, że to akurat zostało wykonane porządnie)

Jeśli wybuduję kiedyś drugi dom to ani jednego okna połaciowego ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...