Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Popatrzcie co znalazłem :) siedziałem dzis przed tym dinksem poł godziny i oto rezultat.

http://images37.fotosik.pl/1250/f464e4360637a47dmed.jpg

 

teraz medal dla tego kto powie jak to zresetowac

radek

 

Od razu 2 tematy mozna ugryść : ilośc załączeń i moc maksymalną.

 

Jak w to wszedłeś??????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To inaczej : nacisnęłem 2 przyciski na pewno srodkowy OK i jeszcze ktoryś , a ze masz oprocz srodkowego jeszcze 2 to dasz radę.

W jakiej kolejnośći nie wiem.

Jesli Ci się uda to sprobuj pokombinować aby obniżyc moc kotła i wyzerowac licznik włączeń

pozdrawiam radek

 

Właśnie pokombinowałem. pomogło mi to:

http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/D041509E50212611C125778E0078C300/$FILE/IS%20Vitocal%20+%20Vitotronic%20200%20WO1A%20(2010,05).pdf?OpenElement

 

Trzeba kilka sekund przytrzymać OK i MENU (te trzy kreski na dole).

Wszedłem i mam starty: 5300 godzin pracy: 750

Obniżyłem max moc do 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 23:00 a 9:00 miałem 40 startów i 4 godziny pracy. Moc mam zmniejszona do 50%.

Te wyniki są dobre czy złe???

 

Ja w takim samym czasie mam około 90 startów, 2 godziny pracy. Dużo, krótkich startów.

Moc 50%

Temp.zredukowana 19st

1,0/0 podłogówka (krzywa/poziom)

0,5/0 kaloryfery

 

Zużycie gazu w tym czasie to ~1,9m3

(czas,starty,zużycie to średnia z kilku dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Udanej eksploatacji Waszych Viessmannów w 2012 r!!

 

Mi też udało się wejść do danych diagnostycznych - i tak:

godziny pracy 589,

Starty palnika 733

Moc 100%

 

Obniżyłem moc do 75%, zobaczymy czy coś się zmieni. Czy ktoś pomoże zinterpretować te wyniki? Patrząc na dane f.5. i Tedassa załączeń pieca mam duuuużo mniej, ale zużycie wcale nie mniejsze. Poza tym ustawiłem grzanie w dwóch cyklach na dobę - rano i wieczorem po dwie godzinki, zarówno na obiegu kaloryferów, jak i podłogówki. I co z tego, skoro wczoraj w południe kaloryfery są ciepłe, a piec załącza się samoczynnie? Nie mam podłączonych czujników wewnętrznych, jadę jedynie na czujniku pogodowym i krzywych grzewczych. Czy temperatura w kotłowni ma wpływ na załączanie się pieca pomiędzy ustawionymi cyklami (jakiś wbudowany czujnik temperatury)?

i druga kwestia do rozstzrygnięcia - wymagana temperatura w zbiorniku CWU to minimum, na jakie udało się ustawić, tj. 10 st. Faktyczna to 15 st. Skąd taka różnica i jak można wyegzekwować obniżenie tej temperatury? Dom jest w fazie wykańczania, więc nie mam potrzeby grzania wody i utrzymywania wysokiej temperatury wewnętrznej (mam ok. 15-16 st, choć na etapie regulacji miewałem 17-18 st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie taka sama sytuacje jak ja : dom sie wykancza.

jdnak u mnie piec chodzi cały czas nie tylko po 2 godziny dlaczego ? nie wiem :) ale tak zrobiłem.

kieruję sie tym aby piec pracował non stop ale na najmniejszej mocy i nie taktował. w tej chwili chyba z taktowaniem sobie poradziłęm bo na 18 godzin mam 22 włączenia.

minimalna temp cwu to fakt 10 stopni i taką własnie masz a ze w pomieszczeniu masz 15 to woda ma 15ct.C

Temp w kotłowni nie ma wpływu na pracę kotłą - tak mi się wydaje.

Ja też lece tylko na pogodówce brak u mnie czujnia wewnętrznego.

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli izolacja zbiornika jest na tyle kiepska, że pozwala wyrównać temperaturę w zbiorniku i pomieszczeniu? No może faktycznie, wszak wody idzie jak na lekarstwo, więc właściwie uzupełnienie z sieci wodociągowej następuje w minimalnych ilościach. A co z włączaniem się pieca pomiędzy zaprogramowanymi okresami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci tak ze izolacja zbiornika i rurek cwu jest taka ze jak moj solar nabije bufor do 60 stopni to cyrkulacja pożre z powidzeniem 20 stopni na dobę.

Niebawem bede musial uczyc sie cyrkulacji i pomyslec jak ja ustwic bo inwestycja w solar bedzie bezsensowna.

Co do załączania sie pieca to chyba nie ma takiej opcji jesli na programie masz tylko 2 godziny rano i wieczorem.

dziwne ze udaje Ci sie osiągnąć ładną temp. we wnętrzu mimo 4 godzin pracy kotła.

Moze to jakas rada aby piec grzał tylko poł dnia wkoncu podłogowka i sciany maja jakąs akumulacyjnosc i cos tam zatrzymują tego ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.5 jeszcze się będziesz cieszył z tego, że cyrkulacja pożera ciepło :) wrócimy do tematu latem.

Iprk zmniejsz jeszcze bardziej moc grzewczą, poprawi to pracę kotła ale nie sądzę aby zmniejszyło zużycie gazu które jest zależne od budnyku a nie kotła.

Jeśli wasze kotły mają ok 20 kW to zmniejszenie o połowę i tak daje moc dużo większą niż zapotrzebowanie na ciepło w budnku przy obecnych temperaturach. Podejrzewam, że 3 kW też powinno ogrzać Wasze domy :)

Czyli aby zmniejszyć ilość startów należy tak mocno zjechać z mocą aby kocioł z ledwością dochodził do temperatury zadanej. Temperatury w pomieszczeniach powinny być właściwe przy ciągłym grzaniu. Będzie trudniej skokowo/uderzeniowo szybko dogrzać bo wtedy jest zalecana większa moc kotła, ale to wiąże się z większą ilością startów.

Temp. w kotłowni jest o tyle istotna, że nawet jeśli kocioł będzie wyłączony z funkcji ogrzewania to i tak się włączy jeśli temp. spadnie poniżej (3-5 ?) stopni- tryb przeciwzamrożeniowy.

pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.5 jeszcze się będziesz cieszył z tego, że cyrkulacja pożera ciepło :) wrócimy do tematu latem.

Iprk zmniejsz jeszcze bardziej moc grzewczą, poprawi to pracę kotła ale nie sądzę aby zmniejszyło zużycie gazu które jest zależne od budnyku a nie kotła.

Jeśli wasze kotły mają ok 20 kW to zmniejszenie o połowę i tak daje moc dużo większą niż zapotrzebowanie na ciepło w budnku przy obecnych temperaturach. Podejrzewam, że 3 kW też powinno ogrzać Wasze domy :)

Czyli aby zmniejszyć ilość startów należy tak mocno zjechać z mocą aby kocioł z ledwością dochodził do temperatury zadanej. Temperatury w pomieszczeniach powinny być właściwe przy ciągłym grzaniu. Będzie trudniej skokowo/uderzeniowo szybko dogrzać bo wtedy jest zalecana większa moc kotła, ale to wiąże się z większą ilością startów.

Temp. w kotłowni jest o tyle istotna, że nawet jeśli kocioł będzie wyłączony z funkcji ogrzewania to i tak się włączy jeśli temp. spadnie poniżej (3-5 ?) stopni- tryb przeciwzamrożeniowy.

pozdr adam

 

Witam !

Przez około 2 dni miałem ustawioną moc na 40%. Niestety, ale ilość startów nie zmniejszyła się (w ciągu doby ~170 startów. Właściwie to w ciągu 18 godzin, gdyż przez pozostałe 6 godzin było włączone ogrzewanie i startów było ~10) Niestety nie mogę dogrzać pomieszczeń z podłogówką. Temperatura zadana to 22st. i mimo grzania przez 6 godzin temperatura to 19,8 do 20,2) . Podobnie jest z temp. obniżoną. Mam ustawioną na 20st, a w salonie jet 18,6st.

Krzywa grzewcza podłogówki 0,3 i poziom -1.

Krzywa grzewcza kaloryferów 0,8 i poziom 0. (pokoje na górze są ciepłe).

Być może tak jak kolega aadamuss24 napisał, że należy grzać ciągle, ale czy jak pomiędzy 07:30 a 16:20 nie ma nikogo , to warto (zużycie gazu)?

Spróbuję grzać przez 12 godzin (07:30 - 19:30), a później kolejne 12 godzin będzie temperatura obniżona 20 st. zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No i zamiast iść na Pasterkę, to przeczytałem całe temat (18 stron) na temat Vitodensa200, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, które padło gdzieś na początkowych stronach:

Co zrobić aby piec nie włączał się kilka, kilkanaście razy na godzinę.

Dane:

Dom 140m2, góra kaloryfer, dół podłogówka.

Ustawienia:

krzywa 1,1 oraz 0,5

Temp zadana 21, obniżona 18

Poziom:0

Moc ustawiona :100%

Jak piec włączony (np.od 08:00 do 11:00) to palnik włącza się 3-4 razy (w ciągu 3 godzin). Jest OK.

Jak piec wyłączony (czyli działa z obniżoną temp 18st) to załącza się około 10 razy /h. Czyli przez 21 h około 210 razy.

Użytkownik Carolco napisał, że w nocy piec załącza się 2-3 razy. Czy mógłbyś podać swoje ustawienia.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

u mnie ograniczyłem ilośc załączeń pieca przez obniżenie krzywych grzewczych - na grzejnikach mam 0,7 - ale dociepliłem dom mocno. Teraz piec chodzi dłużej na mniejszej mocy i przez to załącza się rzadziej - to tak z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...