Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Do fachowców od wieśmaka...

 

Użytkujemy kocioł 200W 85kW.

Chciałbym poprawić krzywą grzewczą, bo jak temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 5 stopi to w pomieszczeniach jest zimno, natomiast jak jest -10 i niżej to praktycznie bez rękawów można biegać. Wg mnie aby to poprawić to musiałbym obniżyć nachylenie (zmniejszyć D3) i podnieść poziom krzywej grzewczej (zwiększyć D4) czyli spłaszczyć krzywą tak by słabiej grzała w mrozy i trochę mocniej w dni chłodne.

 

Proszę o odpowiedź czy moje rozumowanie jest poprawne.

 

Pozdrawiam - Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest poprawne. Przy dużej rozpiętości temperatur każda krzywa/pogodówka się trochę gubi. Można zrobić tak jak piszesz albo czasami zmienić krzywą lub żądaną temperaturę. Różnie ludzie zmieniają, jak komu wygodniej.

Sterownik pokojowy jakiś masz ? Może to ułatwiłoby sprawę jeśli byłby jakiś sygnał z wnętrz. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kocioł w firmie. Mamy pogodówkę i w pomieszczeniu bodajże Vitotrol 200. Sęk w tym że budynek ma kształt prostopadłościanu, więc są pomieszczenia od północy, południa, wschodu i zachodu. To sprawia, że jednym jest cieplej innym zimniej. Ponadto w pomieszczeniu w którym jest sterownik pokojowy jak jest za ciepło to się zakręca kaloryfery a nie zmniejsza ja pokojówce, więc piec "widzi" zimne pomieszczenie i próbuje je dogrzać, co owocuje tym, że inni się gotują. Jak dla mnie w takim obiekcie nie powinno się stosować pokojówki tylko dobrze pogodowy wyregulować. Ale panu od Viessmanna nie za bardzo to wychodziło, więc polecił dokupić pokojówkę i ją zamontował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić dokładnie tak jak napisałeś

 

a jeśli chodzi o problemy z głowicami i regulatorem w jednym pomieszczeniu, czyli gdy głowice się zamykają a regulator chce ciepła, to ustaw b0:0 i będzie po problemie

 

 

 

a uruchomienie i regulację może przeprowadzić każdy instalator który odbył szkolenie i posiada analizator spalin. zakres czynności jest opisany w instrukcji obsługi

Możesz rozwinąć za co odpowiada ten kod b0:0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam. Poproszę o podpowiedź czy vitodens 111-W na 140m2 (w przyszłości uzytkowe poddasze) dla 5 osobowej rodziny to dobry wybór? Będą 3 łazienki + kuchnia. Pomieszczenie na kotłownie małe- niskie pod schodami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

Tak: Jeżeli nie będzie cyrkulacji. Kocioł o mocy 24kW powinien spokojnie wystarczyć. Do grzania nawet mniej, ale na bieżący podgrzew wody 24kW musi być.

Nie: Jak będzie cyrkulacja, a podejrzewam że tak, to już nie. Te 46l wody będzie się bardzo szybko wystudzać i będzie kocioł musiał często załączać. W takim przypadku lepiej by było kupić vitodensa jednofunkcyjnego i osobny zbiornik wody CWU 140l. Ponieważ taki zbiornik będzie akumulował ciepło na dłużej to wtedy można zejść z mocą pieca w tej chwili do 14kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

chodzi o pompkę od CO

W trybie CWU piec jest cichy słychać go tylko w momencie jak podgrzewa wodę do zasobnika

W trybie CWU + CO kocioł chodzi cały czas w programie dziennym - czy tak ma być

?, w nocnym się wyłącza i załącza

Edytowane przez gumajunior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widać juz nie ma na forum starej gwardii.

Słuchaj nie jestem ekspertem ale gdy kocioł pracuje na CO to oczywiscie go słychac nie tyle pompę tylko sam proces spalania.

tak samo jak do cwu to tez słyszę jak by palnik.

pompa cyrkulacyjna jest bezszelestna

pompa na podłogowkę lubi czasami popracowac głosniej przy maksymalnych obrotach ale praktycznie jest niesłyszalna

 

jedyna pompę ktora słysze to pompa w piecu viessmanna od solara.

jest wewnatrz kotła i sama zmienia sobie obroty i to słyszę.

 

Ps .

Acha sprawdz czy masz pompę grundfosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój vitodens 200 w trybie na CO włącza się tylko co jakiś czas, jak mu temperatura na zasobniku spadnie, albo jak temperatura od sterownika spadnie. Najpierw włącza palnik z pompą, potem słychać samą pompę, a potem cisza. Pompę od podłogówki mam nie w piecu tylko w takiej skrzynce w ścianie i ona jest włączona całą dobę i buczy cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...