Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie.

Czy z panelu sterowania mogę podwyzszyc górną temperaturę do ktoręj solar ma grzac bufor do cwu w viessmannie 343F ???

 

Mam odczucie ze solary mogły by dawac wiecej energii - ciepłej wody tylko cos je stopuje :(

 

Mianowiecie - mam 40 rur czyli 4 m2 kolektora prózniowego Vitosol 200-T podpięte do 343 F czyli do stosunkowo niewielkiego bufora 220L.

Celowo przewymiarowalismy instalację bo we wpięcie czeka jeszcze zasobnik 400 Litrowy do CO.

 

Problem jest w tym ze czasami na kolektorze mam temperaturę 130 -140 stopni C na zasobniku max 60 stopni a pompa stoi tak jak by sterowanie było zaprogramowane na maksymalną temperaturę 60 stopni na zasobniku.

 

W taj sytuacji włączam manualnie pompę 2 bufora tego 400 L i ochładzam kolektor.

Dodam ze instalator z viessmanna nie był w stanie poradzic sobie ze sterowaniem jednoczesnie 2 zasobników.

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokojowy daje możliwość szybkiej zmiany trybu pracy, zmiany temperatury, włączenia podgrzewu cwu w czasie kiedy normalnie cwu nie jest podgrzewane. Można włączyć w nim pomiar temp w zależności od tego kiedy ma działać czysto pogodowo a kiedy z pomiarem w pomieszczeniu np: w dzień pomieszczenie w nocy tylko pogodówka lub na odwrót lub cały czas z pomiarem w pomieszczeniu. Regulator pokojowy daje dodatkowy sygnał do automatyki kotła przekazując informację o aktualnej temp. w pomieszczeniu.

 

Proszę o kody, którymi można wyłączć/właczyć pomiar temperatury wnetrze/pogodówka dla stanu dzień/noc. Czy można to ustawiać dla obu obiegów niezależnie?

Mam piec Vitodens 200 WB2 i sterownik Comfortrol w pokoju, CWU, 2 obiegi A: grzejniki i B: podłogówka z mieszaczem.

Dodatkowo kominek, który "rozwala" mi poprawną pracę pieca, z tąd pytanie.

Pozdrawiam

 

p.s do moderatora: miało być tutaj, wcześniejszy wykasowałem

Edytowane przez galibaldik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Panów.

Mam pewien problem - kocioł Vitodens 222 nie podgrzewa mi wody użytkowej - jest po prostu letnia.

Wchodząc w menu widzę dziwną rzecz - temperatura wymagana 45 stopni - temperatura rzeczywista 100 stopni.

Oczywiście 100 stopni nie ma, ale na logikę piec myśli że taka właśnie jest, więc nie podgrzewa.

I pytanie - czy to może być uszkodzony czujnik temperatury w zbiorniku, i jak się do niego dobrać ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Witam.

Mam Vitodens 200 w + Vitotronic 200, dom 150 m2, podłogówki około 70m2.

Grzejniki ok, ale podłogówka mnie wykończy. Temperatura zadana 16stC, zredukowana 15 stC, termostat pokojowy KAN na 16stC a w powietrzu 23stC. Krzywa: nachylenie 0,2; poziom -4.

Zredukować moc kotła? Zmienić instalatora (chociaż to raczej oczywiste)?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Vitodens 200 w + Vitotronic 200, dom 150 m2, podłogówki około 70m2.

Grzejniki ok, ale podłogówka mnie wykończy. Temperatura zadana 16stC, zredukowana 15 stC, termostat pokojowy KAN na 16stC a w powietrzu 23stC. Krzywa: nachylenie 0,2; poziom -4.

Zredukować moc kotła? Zmienić instalatora (chociaż to raczej oczywiste)?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

A jak redukujesz moc kotła ? Adamus24 twierdzi ze to kombinacja 2 przycisków mam tylko podstawową instrukcję a tam tego nie widzę.

Ja natomiast walczę z taktowaniem czyli palnik włącza mi sie bardzo często na 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak redukujesz moc kotła ? Adamus24 twierdzi ze to kombinacja 2 przycisków mam tylko podstawową instrukcję a tam tego nie widzę.

Ja natomiast walczę z taktowaniem czyli palnik włącza mi sie bardzo często na 10 sekund.

 

No właśnie nie wiem jak zredukować moc kotła, bo na moim vitotronicu nie ma tych przycisków. Dopiero się uczę i na nawet nie wiem ile razy mi się palnik włącza. Czy to można gdzieś zczytać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o to pytałem- pytanie pozostało bez odpowiedzi czyli wnioskuję ze licznika cyki włączenia i wyłączenia palnika nie ma.

Na dzien dzisiejszy obniżyłem krzywą do 0,5 poziom mam na 0 K i juz widzę ze palnik rzadziej się załącza i dłużej pracuje.

 

Ps ale przyciski musisz miec jakies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy mogę prosić o pomoc, informację? Posiadam piec viessmann vitodens 300 W , regulator pogodowy vitosolic 100. Zasobnik na ciepłą wodę 300l bo jest solar. Woda grzna 2x rano i wieczorem - w sumie ok1,5 godziny. Temp. 39 ale zawsze grzeje i pokazuje na liczniku ok 44-45. Nie wiem czemu. Dom ok 200m2 po podłogach w tym poddasze + garaż 2stanowiska. Dom z keramzytu (ponoć rewelacyjny materiał) , jednowarstwowo. Temp. normalna 20 podłogówka i 21 kaloryfery, zredukowana obie temp. 15 lub 16 st. Zużycie od 6 listopada 2011 do 4 grudnia 2011 440 m3 gazu - czy to normalne? Zwłaszcza teraz gdy dodatnie temp. na zewnątrz? Mieszkam w domu już dwa i pół roku, i każdego roku gdy sezon grzewczy zużywam ok. 500m3 gazu. A miał być taki świetny kocioł (ponoć mercedes wśród kotłów). Pomoże ktoś? Edytowane przez BEAPAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie od 6 listopada 2011 do 4 grudnia 2011 440 m3 gazu - czy to normalne? Zwłaszcza teraz gdy dodatnie temp. na zewnątrz? Mieszkam w domu już dwa i pół roku, i każdego roku gdy sezon grzewczy zużywam ok. 500m3 gazu. A miał być taki świetny kocioł (ponoć mercedes wśród kotłów). Pomoże ktoś?

Chyba 44m3 gazu a nie 440m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi Ci 14 m3 na dobę, mogło by być pewnie mniej ale znam takich co palą na dobę więcej i nic sobie z tego nie robią.

tu kolega powyzej napisał ze pewnie się pomyliłeś o jedno 0 i zużyłeś 44 m3 --- ale tyle zuzywa moja zapalniczka choć nie palę tylko sobie podświetlam drogę do garażu :) heh ze skrajności w skrajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja z zapalniczką :)

Pamietam jak moj instalator odpalił piec to w miesiąc spaliłem ponad 300 m3 gazu więc czemu nie 440 m3 :)

Kwestia regulacji i poczytania forum.

Jednak juz widzę ze mimo jednego z najwyższych modeli viessmanna i tak bede zuzywał około 7m3 gazu aby utrzymac w srodku 20 stopni.

moze rekuperacja i ciepłe skarpety cos pomogą ale nie sądze.

Pozdrawiam ciepło viessmannowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się - jednak kolega BEAPAW ma scianę jednowarstwową plus nie wiadomo co pod dachówką bo to jego 16 post na forum i duzy garaz na 2 samochody dlatego nie dziwię się ze ma 2X większe zużycie gazu od Ciebie :) 440 m3 to nie dramat.

ja natomiast ostatnio walczyłem z taktowaniem i dopiero obniżenie krzywej do 0,5 spowodowało ze palnik ładnie sobie pracuje i nie słyszę juz tego klikania ktore moj kocioł wydaje z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!!!!!!!!! Czy to normalne? W jeden miesiąc? Pomyłka była o 100m3 tzn. spaliłem 340m3 a nie 440m3 (klawiaturowy błąd), ale to i tak chyba za dużo w dni z dodatnią temp. na zewnątrz?. Ile startów palinka powinno być w ciągu doby?

 

Ściany jednowarstwowe z keramzytu, bez dodatkowego ocieplenia- bo tak się buduje z tego materiału , tak samo jak z Ytong - ponoć najlepszy materiał - tak mówili i nawet pisali w muratorze. Pod dachem chyba 20 cm wełny. Może 25 ale nie jestem pewien. Nie wiem jak w tym kotle ustawia się krzywą grzewczą - może on sam to ustawia po ustawieniu temp. normalnej i zredukowanej - nie wiem. Jestem trochę podłamany bo wydałem kupę kasy na piec i materiał do budowy (keramzyt jest drogi) a tu takie rozczarowanie. Początkowo myślałem, że tak musi być bo dom wysycha po budowie ale po 2,5 roku to już chyba wysechł. Jestem laikiem budowlanym i grzewczym , nie mam kogo zapytać o pomoc dlatego proszę tu o porady. Proszę o wszelkie sugestie i porady.

Jeszcze mam pytanie odnośnie palenia w kominku - czy jak palicie w kominku to wygaszacie podłogówki i kaloryfery? Ja wygaszam podłogę bo inaczej można wściec się w salonie gdy palę w kominku i chodzi ogrzewanie podłogowe. Błagam o pomoc.

Edytowane przez BEAPAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Własnie otrzymałem rachunek z gaz. za 67 dni 330m3 to wypada 4,9m3 na dobę rachunek 737 pln., Dom jakieś 220m, ściana zew solbet 30 cm + 12 styropianu, 25 wełny pod dachem w domu temperatura w granicach 21 do22, w sypialni 19 - 21. zasobnik 300l ale bez solarów temp CWU ustawiona na 45 stopni, moja druga zima

 

odnośnie dużego spalania - jak instalator podłączał mi piec to żle ustawił kierunek obrotów na mieszaczu i palnik prawie nie gasł, a zuzycie było kosmiczne.

Co do ściany jednowarstwowej bywa różnie z izolacjami takich miejsc jak nadproża i wieniec, spróbuj dotrzec do kogoś z kamerą termowizyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...