Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Mam dom z poddaszem użytkowym - parter 100 m2 podłogówki, piętro grzejniki. 3 osoby, cwu i co. Kocioł vitodens 200w. Styro 15cm, wełna 30 cm, okna 3 szyby. Żadnych bajerów

Przez ostatnie dni spala po około 8m3. mieszkamy od 15 sierpnia, a grzeję od 1 września (wygrzewanie podłogówki, testy ustawień). Zużyłem 450 m3.

 

Myślę, że 8m3 dziennie to sporo. Czy faktycznie w pierwszym sezonie grzewczym dom jeszcze dosycha? Ja nie dostrzegam żadnej pary - chociażby nawet na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Mam Vitodens 200 w + Vitotronic 200, dom 150 m2, podłogówki około 70m2.

Grzejniki ok, ale podłogówka mnie wykończy. Temperatura zadana 16stC, zredukowana 15 stC, termostat pokojowy KAN na 16stC a w powietrzu 23stC. Krzywa: nachylenie 0,2; poziom -4.

Zredukować moc kotła? Zmienić instalatora (chociaż to raczej oczywiste)?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Apropos tego postu.

Po dwóch miesiącach walki z ustawieniami przełączyłem przycisk na siłowniku na zaworze trójdrogowym z trybu ręcznego na A jak automat. Teraz to co ustawię na kotle to mam w domu. Ustawiłem krzywą na 0,3, temperatura zasilania podłogówki około 27st C i jest milutko.

 

A mojemu wykonawcy nawet nie chciało się spojrzeć na ten siłownik bo jak stwierdził chyba sam przestawiłem na tryb ręczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie do Was klubowiczów,czy gdybyście znów mieli kupić kocioł Wasz wybór padł na Vitodensa.Pytam ponieważ na wiosnę będę modernizował co. ,a chciałbym poznać opinie osób które te kotły użytkują .Za odpowiedzi z góry bardzo dziękuję .

Edytowane przez walus70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie.

parę dni temu zalaliśmy grzejniki wcześniej szła tylko podłogówka.

Pytanie moje brzmi dlaczego nie potrafię wyłączyc pompy obiekgu OG1 czyli grzejników

http://images49.fotosik.pl/1230/0c5005752292b8bemed.jpg

 

tu widac ze pracuja 2 pompy OG1 kaloryfer i OG2 podłoga

 

tu probuje wyłączyc kaloryfer a pompa dalej idzie

http://images37.fotosik.pl/1239/64ff74f103a36971med.jpg

 

na podłogę idzie mi 25 stopni na kaloryfer idzie mi 30 stopni

lewy zasilanie grzejnikow prawy powrot

http://images41.fotosik.pl/1223/fc2263e8f28f6ad4med.jpg

 

temp w kotle mam 35 stopni

 

woda na grzejniki idzie tym dinksem

http://images41.fotosik.pl/1223/5e5b1ef34c4d4f2amed.jpg

prawe 2 rurki podłoga lewe grzejniki

 

co sądzicie dlaczego na grzejniki idzie 35 stopni mimo ze mam teoretycznie wyłączoną instalację obieg 1

dodatkowo na piecu dla obiektu 1 czyli grzejników mam ustawione 3 stopnie czyli minimum

 

Pozdrawiam Viessmannovcow :)

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzięki za chęci - ja mam coś innego ale popróbuję. Czy ktos pomoże jak ustawić krzywą grzewczą i ogólnie zmniejszyc zużycie - posiadam piec viessmann vitodens 300 W , regulator pogodowy vitosolic 100.

 

Wesołych Świąt wszystkim życzę i lepszego Nowego Roku.

Edytowane przez BEAPAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No i zamiast iść na Pasterkę, to przeczytałem całe temat (18 stron) na temat Vitodensa200, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, które padło gdzieś na początkowych stronach:

Co zrobić aby piec nie włączał się kilka, kilkanaście razy na godzinę.

Dane:

Dom 140m2, góra kaloryfer, dół podłogówka.

Ustawienia:

krzywa 1,1 oraz 0,5

Temp zadana 21, obniżona 18

Poziom:0

Moc ustawiona :100%

Jak piec włączony (np.od 08:00 do 11:00) to palnik włącza się 3-4 razy (w ciągu 3 godzin). Jest OK.

Jak piec wyłączony (czyli działa z obniżoną temp 18st) to załącza się około 10 razy /h. Czyli przez 21 h około 210 razy.

Użytkownik Carolco napisał, że w nocy piec załącza się 2-3 razy. Czy mógłbyś podać swoje ustawienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5 obieg grzejnikowy jest obiegiem glównym i bedzie grzal do temp obiegu podlogowego, pompy pracują w zależności od temp zewn.

Jaszaf zmniejsz moc grzewcza kotła, powinno być lepiej.

Tedass w informacji.

Beapaw regolator vitosolic to regulator solarny, regulator w kotle to raczej vitotronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Obok pieca (vitodens200) mam zamontowany mieszacz. Wg.instrukcji , przełącznik powinien być tak jak poniżej (czyli powinno wskazywać wartość 10) . U mnie natomiast jest obrócony na wartość 0 (zero) . Czy to skutkuje oraz czym będzie skutkowało przełączenie na wartość 10 ?

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość 10 czyli grzeje na max czyli mieszacz całkowicie otwarty, wartość 0 - wręcz odwrotnie :) Jest to tylko blaszka/obrazek której sposób montażu (blaszki) jest zależny od sposobu montażu mieszacza. Ważne aby po zwiększeniu temperatury żądanej mieszacz się otwierał, a po zmniejszeniu temp. ma się zamykać. Jeśli jest inaczej trzeba zmienić podłączenie elektryczne samego siłownika. Na mieszaczu powinieneś mieć jeszcze siłownik który kręci tą rączką :) pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie pozwolę sobie :-) na kolejne pytanie . Dla podłogówki ustawiam czas pracy pieca np.pomiędzy 16:00 a 19:00 , w tym czasie nic nie ustawiam dla kaloryferów (czyli temperatura powinna być cały dzień tzw. nocna, obniżona). Hm, ale jak o 16:00 włącza się grzanie dla podłogówki, to i kaloryfery stają się gorące. Dlaczego tak się dzieje.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje Ci odpowiedziec bo też to probuje rozgryść.

piec grzeje wodę do załózmy 35 stopni , ta woda jest tłoczona do głównego obiegu ktory idzie na grzejniki a dopiero potem na podłogówkę

 

czyli jak w piecu masz przykładowo 35 stopni to w obiegu głównym masz tez temp 35stopni i taka woda idzie na grzejniki.

dopiero na podłogowce temp zostaje obniżona przez zawor trojdrogowy do jakis 25 stopni (tak jest u mnie)

 

zastanawia mnie fakt ile taki obieg wody generuje strat bo nawet jak przymknę danfosy na kaloryferze to woda obiega całą instalację.

mozna co prawda przymknąc zawor głowny w pom gospodarczym bo takowe mam ale to ręczna robota i co sie dzieje z pompą ktora tłoczy wodę i napotyka na istotny opór w postaci zamkniętych zaworów głównych na instalacji grzejnikowej.

 

to moj tok rozumowania :)

 

w sumie nie przeszkadza mi temp grzejników są lekko ciepłe :)

 

pozdrawiam radek

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie powiedziane :)

Obieg wiele strat nie generuje bo ciepło zostaje w domu, jeśli zamkniesz zawory zupełnie to pompa się zajedzie - jest o stałym wydatku. Grzejniki będą miały raptem o kilka stopni więcej niż podłogówka.

Może warto założyć Vitotrola dla obiegu podłogówki i włączyć pomiar temp. wewnątrz ??? pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...