Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Od ostatniego postu minęło jedynie parę dni ale...

Przestawiłem krzywe: grzejniki: 0,8 przesunięcie:0 Podłogówka 0,5 przesunięcie: 0.

Temperatura na grzejnikach ustawiona: 17, zred. 14, Temperatura na podłogówce ustawiona: 10, zred. 7.

Po tych paru dniach "badań" mierząc temp. zwykłym termometrem rtęciowym na górze ("grzejniki") jest prawie dokładnie: 16-17 st. więc powiedzmy że to co na piecu zgadza się z tym co jest w rzeczywistości. Jednakże podłogówka przy tych ustawieniach które mam tj. norm. 10 zred. 7 daje w rzeczywistości w granicach 19 stopni. Powstaje więc pytanie czy po prostu to coś tak ma? wątpie aby chodziło tu o antyzamarzanie bo temp. na zewnątrz jest dodatnia ok. 4 stopni więc nie powinno się włączać bo musi, albo też moje rozumowanie jest błędne bo chciałbym osiągnąć taki stan aby ustawić na piecu 20 st. podłogówkę i w rzeczywistości również otrzymać ok. 20 st. a tak się po prostu nie da. Podłogówka chodzi o 6 do 22 na 10., grzejniki natomiast od 5 do 7 i od 16.50 do 22 na "normalnej". Jako dodatek zmierzyłem sobie starty palnika od 8 rano do 20 jest ok. 110 a od 20 do 8 ok. 50. Gazu spalonego w granicach 5,5-6 m3/dobę, czas pracy palnika ok. 5h, moc kotła 81 ustawiona przy uruchomieniu kotła. Tak gwoli ścisłości: kubatura 771 m3, użytkowa 165 m2, całkowita 215 m2, porotherm 25, styro 14.

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gumajunior już ktoś wyżej pisał, że w kotle jest syfon i drugi nie jest potrzebny :) nawet może szkodzić czasami jak jest za dobrze podłączony :)

 

dzieki aadamuss24

no właśnie ja zrobiłem bez i wszyscy są lekko zdziwieni dlatego wolałem się upewnić, czasami lepiej zapytać dwa razy niż za 5 lat strzelić karpika :) i wyłożyć kilka $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego postu minęło jedynie parę dni ale...

Przestawiłem krzywe: grzejniki: 0,8 przesunięcie:0 Podłogówka 0,5 przesunięcie: 0.

Temperatura na grzejnikach ustawiona: 17, zred. 14, Temperatura na podłogówce ustawiona: 10, zred. 7.

Po tych paru dniach "badań" mierząc temp. zwykłym termometrem rtęciowym na górze ("grzejniki") jest prawie dokładnie: 16-17 st. więc powiedzmy że to co na piecu zgadza się z tym co jest w rzeczywistości. Jednakże podłogówka przy tych ustawieniach które mam tj. norm. 10 zred. 7 daje w rzeczywistości w granicach 19 stopni. Powstaje więc pytanie czy po prostu to coś tak ma? wątpie aby chodziło tu o antyzamarzanie bo temp. na zewnątrz jest dodatnia ok. 4 stopni więc nie powinno się włączać bo musi, albo też moje rozumowanie jest błędne bo chciałbym osiągnąć taki stan aby ustawić na piecu 20 st. podłogówkę i w rzeczywistości również otrzymać ok. 20 st. a tak się po prostu nie da. Podłogówka chodzi o 6 do 22 na 10., grzejniki natomiast od 5 do 7 i od 16.50 do 22 na "normalnej". Jako dodatek zmierzyłem sobie starty palnika od 8 rano do 20 jest ok. 110 a od 20 do 8 ok. 50. Gazu spalonego w granicach 5,5-6 m3/dobę, czas pracy palnika ok. 5h, moc kotła 81 ustawiona przy uruchomieniu kotła. Tak gwoli ścisłości: kubatura 771 m3, użytkowa 165 m2, całkowita 215 m2, porotherm 25, styro 14.

Pozdrawiam

Bogdan

 

według mnie źle kombinujesz, Ustaw grzejniki krzywa 0.8 i zadana 21, a podłogówkę 05 i zadana tez 21 i poczekaj parę dni, może być tak że przy małych mrozach będziesz miał trochę chłodno w domu a przy dużych mrozach będzie w sam raz albo za gorąco, wtedy musisz pobawić się pochyleniem żeby wyrównać temperaturę w domu do zmian temp. na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy kociołka Vitodens.

Ja swój juz kiedyś ujarzmiłem, ale nadal mam wiele wątpliwości, a niestety załączona instrukcja jest słąbo przydatna.

 

Otóż za jakiś czas wyjeżdżamy na ferie i chciałem troszkę oszczędzić w tym czasie na ogrzewaniu. Jak dział wobec tego program wakacyjny tzw. Ferienbetrieb. Wprowadza się tam tylko daty wyjazdu i przyjazdu, jak bedzie wtym czasie grzał kociołek, na jakich temperaturach..? Od kiedy się zacznie program skoro nie ma nastawy godziny..? Od godziny 00:00 w nocy..?

 

A może uzyć do tego celu trybu ekonomicznego tzw. Sparbetrieb..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumajunior już ktoś wyżej pisał, że w kotle jest syfon i drugi nie jest potrzebny :) nawet może szkodzić czasami jak jest za dobrze podłączony :)

 

Ktoś jeszcze pytał o regulację mocy w Vitodensie 100 W - jeden model ma drugi nie ma - warto podawać dokładne dane kotła bo samo Vitodens 100 czy 200 to tak jaka Toyota Corolla :)

 

pozdr adam

 

Ja pytałem o taką możliwość, kocioł Vitodens 100-W WB1B.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

, ja wiem że ten temat jest w strefie umarłych, mam nadzieje że to tylko dla tego iż nasze kotły są tak dobre i nie mamy tu czego szukac, ale są pierdoły i inne opcje które wymagają wiedzy osoby która jest z tym na dzień dobry, ,nasz wątek liczy sobie juz 3 lata a mamy tylko 650 postów, nawołuje do Viessmaków aby sie obudzili i mimo iż kociołki chodzą bez problemów, umieszczali tu swoje opinie i spostrzeżenia

za wszystkie za i przeciw z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze raz spróbuję poruszyć temat, który mnie nurtuje...

 

Czy ktoś wie jak funkcjonuje tzw. program wakacyjny /Ferienbetrieb/, chodzi o ten przycisk z walizką... Wydawało mi się, że słuzy to do obniżenia temperatury grzania podczas nieobecności, ale w ten sposób, żeby przed przyjazdem zaczęło grzać na 100%. Programuje się tam dwiue daty tylko: wyjazdu i przyjazdu, postanowiłęm wypróbować, jak to działa i pupa... Wydawało mi się, że w tedy w tym terminie od wyjazdu do przyjazdu będzie cały czas grzać na temperaturach zredukowanych, czy mam rację..? Nastawiłem wyjazd na dziś i nic grzeje dalej na temperatury zgodne z harmonogramem czasowym. W związku z tym mam pytania:

 

* czy podczas trybu wakacyjnego, a więc od wyjazdu do przyjazdu kocioł winien grzać tylko w temperaturach zredukowanych;

* od której godziny rozpoczyna sie tryb wakacyjny, bo ustawia się tylko daty, bez godzin;

* co wtedy z grzaniem wody, czy grzana jest normalnie..?

 

Może ktoś zna odpowiedzi na te pytania, to byłbym przedświątecznie zobowiązany... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WB1b nie ma regulacji mocy.

 

Moim zdaniem w trybie wakacyjnym będzie grzał cały czas do temperatury obniżonej.

Godzina rozpoczęcia to prawdopodobnie 00.

Grzania wody nie powinno być.

( tak sobie myślę, nie sprawdzałem tego a jak ktoś sam nie sprawdzi to się nie dowie :) )

 

gumajunior wątek, żyje tylko, że problemów stosunkowo mało, chyba, że ktoś zechce zmienić kodowanie b:milion na b:dwamiliony i nie wiadomo co będzie przy końcu świata :)

Większość spraw chyba już tu użytkownicy szczegółowo opisali i nie wracają aby dopisać, że działa :) Tak jak z samochodami, na forumach różnych piszą tylko o tym, że coś nie działa a nie, że auto się nie psuje.

 

pozdrawiam świątecznie i mało awarii życzę :)

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i jak dorzucę swoje 3 grosze. Podkręciłem za radą gumajunior ogrzewanie, co prawda podłogówkę postanowiłem dźwigać powoli - na razie o 4 stopnie na + tj. do temp. komf. 14 i zred 11, natomiast grzejniki do 21 zred. 18. Oczywiście minęło tylko 2 dni i temperatura spadła poniżej 0 ale warto odnotować iż średnie zużycie gazu dobiło do 10 m3, natomiast palnik działa ok. 12 godz. na dobę przy ilości uruchomień w granicach 4 na godzinę. Na + warto powiedzieć iż temperatura na piętrze mimo baaardzo zbliżonych wartości na termometrze jest jakaś "cieplejsza" (no chyba że to tylko autosugestios viessmanos :)). Nic... dam Mu trochę popracować na tych ustawieniach, powiedzmy do niedzieli, a na Święta zaszaleję i podkręcę podłogówkę do 21 - zobaczymy co powie na to licznik :). Pozdrawiam Świątecznie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki chodzą na zredukowanej od 7 do 16 i od 22 do 5 - w dień dlatego aby zaoszczędzić bo i tak nikogo nie ma w domu a w nocy aby lepiej się spało. Natomiast podłogówka chodzi na zredukowanej tylko w nocy od 6 do 22 a w dzień na normalnej.

Chciałbym uzyskać temperaturę komfortową :) tj. ok. 20 w dzień GDY JESTEM w domu i w nocy ok. 18 w sypialni (grzejniki) ale to akurat się udaje przy minimalnej możliwej ilości "spalonego" gazu a więc jak najbardziej ekonomicznie.

Na razie traktuje to jako hobby i malutkie wyzwanie ale do tego potrzeba sporo danych w różnych wariantach i czasu - dzielę się z Wami tym co zaobserwuję i czekam na feedback bo pewnie takich jak ja było tysiące... :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich też jestem nowym użytkownikiem piecyka

Mam następujące pytania

 

piec Vitodens 200-W 26 kW ten z nowym programowaniem piec wyprodukowany w 2011 r

regulator Vitotronic 200

moduł zdalnego sterowania Vitotrol 200

dom ok 180m2

zarówno ok 40m2 podłogówki jak i 10 grzejników (80 żeberek aluminiowych + 2 panelowe 1800x600 + 2 łazienkowe) pracuje na jednym obiegu podłogówki regulowane przez termostat do tego zestaw hewalex ze wspomaganiem CO z buforem 400l i 4 panelami słonecznymi ostatnio udało mi się kilka dni łapać na nich temp i podgrzać wodę

Mój problem polega na tym że nie mogę wyregulować pieca ostatnio temp. na zewnątrz była ok 5 st. C w nocy ok 0 st. C a piec pożerał na dobę ok 20m3 temp. nastawiona w domu 14 st. C ale utrzymuje się na poziomie 16 st. C

 

Dom bardzo dobrze docieplony może nie pasywny ale pozbawiony mostków termicznych dach 30cm wełny + 10 cm na strychu, ściany pustak 24 + elewacja 20 cm, posadzki 20cm, + wentylacja mechaniczna.

 

Obecnie testuję ustawienia krzywa grzewcza 0,9 moc 50% tak wyczytałem na forum że jedne z optymalnych temperatura w domu spadła do 15 st. C a spalanie 7-9 m3 na dobę

 

Problem polega jednak na czymś innym czego w ogóle nie rozumiem piec pomimo różnych konfiguracji nastawień chodzi cały czas pompa cały czas goni wodę w obiegu między piecem a zbiornikiem na wodę nawet wodę rzędu 15-20 st. C a serwisant mówił mi że pompa obiegowa ze zbiornika na ogrzewani CO będzie pracowała dopiero jak woda w buforze będzie większa niż 40 st. C (tylko że wtedy krzywa nastawiona była na 1,4) więc w jakim celu piec podgrzewa wodę do 30 stopni i przestaje grzać i utrzymuje ją w tym stanie zużywając przy tym niepotrzebne m3 gazu. Mam wrażenie że obecnie zużywam gaz w ogóle niepotrzebni a ciepło jakie jest w domu jest wynikiem went. mechanicznej i rolet które w dzień są odsłonięte i wpuszczają słońce a w nocy zasłaniają okna i nie dopuszczają do wyziębiania budynku.

 

W ogóle nie rozumiem dlaczego ta pompa w piecu cały czas goni wodę nawet gdy piec jej nie podgrzewa zaobserwowałem też że bardzo często chodzi wentylator w piecu a piec się nie załącza. ( mój serwisant w rozmowie telefonicznej powiedział że tak ma być ale wyjaśnić tego nie potrafił )

 

Jak ustawić piec bo ja chciał bym by piec na dobę załączał się powiedzmy 2 lub 3 razy dogrzał wodę w buforze do 40-50 st C i ogrzał budynek prze jakiś czas później jak się nieco ochłodzi czynność powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł zdalnego sterowania Vitotrol 200

dom ok 180m2

zarówno ok 40m2 podłogówki jak i 10 grzejników (80 żeberek aluminiowych + 2 panelowe 1800x600 + 2 łazienkowe) pracuje na jednym obiegu podłogówki regulowane przez termostat do tego zestaw hewalex ze wspomaganiem CO z buforem 400l i 4 panelami słonecznymi ostatnio udało mi się kilka dni łapać na nich temp i podgrzać wodę

Mój problem polega na tym że nie mogę wyregulować pieca ostatnio temp. na zewnątrz była ok 5 st. C w nocy ok 0 st. C a piec pożerał na dobę ok 20m3 temp. nastawiona w domu 14 st. C ale utrzymuje się na poziomie 16 st. C

 

 

Obecnie testuję ustawienia krzywa grzewcza 0,9 moc 50% tak wyczytałem na forum że jedne z optymalnych temperatura w domu spadła do 15 st. C a spalanie 7-9 m3 na dobę

 

Problem polega jednak na czymś innym czego w ogóle nie rozumiem piec pomimo różnych konfiguracji nastawień chodzi cały czas pompa cały czas goni wodę w obiegu między piecem a zbiornikiem na wodę nawet wodę rzędu 15-20 st. C a serwisant mówił mi że pompa obiegowa ze zbiornika na ogrzewani CO będzie pracowała dopiero jak woda w buforze będzie większa niż 40 st. C (tylko że wtedy krzywa nastawiona była na 1,4) więc w jakim celu piec podgrzewa wodę do 30 stopni i przestaje grzać i utrzymuje ją w tym stanie zużywając przy tym niepotrzebne m3 gazu. Mam wrażenie że obecnie zużywam gaz w ogóle niepotrzebni a ciepło jakie jest w domu jest wynikiem went. mechanicznej i rolet które w dzień są odsłonięte i wpuszczają słońce a w nocy zasłaniają okna i nie dopuszczają do wyziębiania budynku.

 

W ogóle nie rozumiem dlaczego ta pompa w piecu cały czas goni wodę nawet gdy piec jej nie podgrzewa zaobserwowałem też że bardzo często chodzi wentylator w piecu a piec się nie załącza. ( mój serwisant w rozmowie telefonicznej powiedział że tak ma być ale wyjaśnić tego nie potrafił )

 

Jak ustawić piec bo ja chciał bym by piec na dobę załączał się powiedzmy 2 lub 3 razy dogrzał wodę w buforze do 40-50 st C i ogrzał budynek prze jakiś czas później jak się nieco ochłodzi czynność powtórzył.

 

Czesc.

na 180 m2 masz tylko 40 m2 podłogowki ?

troszke jak by malo

napisz gdzie masz tę podłogowkę w jakich pomieszczeniach

 

po obnizeniu krzywej to co masz zadane na piecu czyli 14 stopni jest praktycznie tym co masz w pomiesczeniu piszesz ze teraz masz15 wiec to sobie wyregulowałes OK

zuzycie tez spadło wiec OK

 

400 litrowy bufor masz do czego ? do cwu czy CO ?

woda z pieca idzie na podłogowke czy do bufora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już ponad 6 lat Vitodens 200 WB2 - do tej pory chodził rewelacyjnie. Ale tydzień temu zawiesił się programator - został on zresetowany do ustawień fabrycznych.

Teraz po tym resecie ustawiłem poprzednie parametry:

Krzywa grzewcza 1,2

Temperatura na dzień 20C

Temperatura na noc 19C

Przesunięcie krzywej 0

Piec cały czas nagrzewa pomieszczenie do 22 C i cały czas chodzi. Obniżyłem temp. do 19C a piec nadal nagrzewa do 22 C

Nie pojawia się żaden błąd.

Po wejściu w Instalacje - Stany Robocze - temp. wymagana 31, a temp. rzeczywista 35 - i piec cały czas nagrzewa pomieszczeni do 22 C

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

na 180 m2 masz tylko 40 m2 podłogowki ?

troszke jak by malo

napisz gdzie masz tę podłogowkę w jakich pomieszczeniach

 

po obnizeniu krzywej to co masz zadane na piecu czyli 14 stopni jest praktycznie tym co masz w pomiesczeniu piszesz ze teraz masz15 wiec to sobie wyregulowałes OK

zuzycie tez spadło wiec OK

 

400 litrowy bufor masz do czego ? do cwu czy CO ?

woda z pieca idzie na podłogowke czy do bufora ?

 

 

podłogówkę mam na dole w łazience dość mała ok 4 m2 + kuchnia + przedpokój ok 20m2 + jadalnia 9m2 + dookoła salonu 10m2 + góra łazienka 8m2 + 3 garderoby łącznie 10m2 czyli suma nie 40m2 a 61m2

 

bufor jest do CWU i CO składa się on z 3 płaszczyzn 100 l na wodę użytkową czyli to co podgrzewa w pierwszej kolejności zestaw solarny lub w zimie jak nie da rady to piec gazowy, pozostała część wody w zbiorniku idzie na CO miało być tak że CO wykorzystuje tylko 100 l a pozostałe 200 solar w lecie na nadwyżkę ale teraz jest jednak tak ze te 300 l jest ogrzewane przez piec i wykorzystywane na CO coś fachowcy pokręcili

 

woda z pieca idzie do bufora i goni ją pompa z pieca inna pompa poza buforem goni wodę z bufora w układ CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr 1 poco woda z pieca idzie do bufora ? nie wiem

mam tez bufor 400 litrow do kominka i do solarow

gorna wezonica do kominka dolna do solara

 

piec mi grzeje wode co i idzie poprzez zawor mieszajacy na podłogowkę

pompa w tej chwili od podłogowki idzie 24 na dobe bo tak musi.

 

ale piec załącza sie tylko wowczas gdy temp wody podłogowki spadnie

piec włacza palnik tylko po to aby dogrzac troszke wody tak zwane taktowanie

dodam ze włacza sie czesto 20 lub 10 x na godzine

 

bufor jest wpiety w instlacje oddzielnym zaworem trojdrogowym

czyli jak temp w buforze osiagnie 30 stopni to czujnik przełącza zawor trojdrogowy i leci woda z bufora apowrot z podłogowki leci do bufora a nie do pieca

moja instalacja to podłogowka na około 120 m2 i 8 grzejnikow

ogrzewam 200 m2

 

nie wiem po co Ci wsadzili bufor jak masz grzejniki

bufor i owszem ale do cwu i do podłogowki

grzejniki zjedzą Ci ciepła wode szybko

 

widze to po sobie jak kominkiem nagrzeje buforem moj mały i woda idzie na podłogowke to mam gtej wody na pare godzin

 

ale jak pusze grzejiki to czar pryska wiadomo o co chodzi

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już ponad 6 lat Vitodens 200 WB2 - do tej pory chodził rewelacyjnie. Ale tydzień temu zawiesił się programator - został on zresetowany do ustawień fabrycznych.

Teraz po tym resecie ustawiłem poprzednie parametry:

Krzywa grzewcza 1,2

Temperatura na dzień 20C

Temperatura na noc 19C

Przesunięcie krzywej 0

Piec cały czas nagrzewa pomieszczenie do 22 C i cały czas chodzi. Obniżyłem temp. do 19C a piec nadal nagrzewa do 22 C

Nie pojawia się żaden błąd.

Po wejściu w Instalacje - Stany Robocze - temp. wymagana 31, a temp. rzeczywista 35 - i piec cały czas nagrzewa pomieszczeni do 22 C

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

 

 

Coś jest nie teges z tymi krzywymi bo przy krzywej 1,2 i obecnych temperaturach (powiedzmy -5) to temp. wymagana powinna być ze 40 jak nie więcej. Swoją drogą krzywa 1,2 to dość wysoka krzywa, masz stary dom ze słabą izolacją?

 

Być może w "programatorze" po restarcie do ustawień fabrycznych musisz ustawić również jakieś inne parametry (kodowanie 1 i 2) które wcześniej miałeś poustawiane (typ instalacji i wiele innych bzdetów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich też jestem nowym użytkownikiem piecyka

 

 

Problem polega jednak na czymś innym czego w ogóle nie rozumiem piec pomimo różnych konfiguracji nastawień chodzi cały czas pompa cały czas goni wodę w obiegu między piecem a zbiornikiem na wodę nawet wodę rzędu 15-20 st. C a serwisant mówił mi że pompa obiegowa ze zbiornika na ogrzewani CO będzie pracowała dopiero jak woda w buforze będzie większa niż 40 st. C (tylko że wtedy krzywa nastawiona była na 1,4) więc w jakim celu piec podgrzewa wodę do 30 stopni i przestaje grzać i utrzymuje ją w tym stanie zużywając przy tym niepotrzebne m3 gazu. Mam wrażenie że obecnie zużywam gaz w ogóle niepotrzebni a ciepło jakie jest w domu jest wynikiem went. mechanicznej i rolet które w dzień są odsłonięte i wpuszczają słońce a w nocy zasłaniają okna i nie dopuszczają do wyziębiania budynku.

 

W ogóle nie rozumiem dlaczego ta pompa w piecu cały czas goni wodę nawet gdy piec jej nie podgrzewa zaobserwowałem też że bardzo często chodzi wentylator w piecu a piec się nie załącza. ( mój serwisant w rozmowie telefonicznej powiedział że tak ma być ale wyjaśnić tego nie potrafił )

 

Jak ustawić piec bo ja chciał bym by piec na dobę załączał się powiedzmy 2 lub 3 razy dogrzał wodę w buforze do 40-50 st C i ogrzał budynek prze jakiś czas później jak się nieco ochłodzi czynność powtórzył.

 

Piec "goni wodę" na okrągło, bo w ten sposób widzi jaka jest jej temperatura (i pośrednio temperatura w buforze). Skąd miałby wiedzieć że temp. w buforze spadła poniżej zapotrzebowania na ciepło (no chyba że jest jakiś czujnik temp. w buforze podłączony do kotła, ale nic o tym nie napisałeś).

 

Generalnie te piece ze sterowaniem podłogowym tak mają, że non stop pompują wodę w obiegu i dogrzewają ją na bieżąco (jak zapotrzebowanie na ciepło jest duże, to bywa że piec pracuje non-stop, tyle że ze zmodulowaną mocą).

 

Wydaje mi się że krzywa 0,9 przy dobrze zaizolowanym domu to ciągle za dużo. Ja u siebie mam 0.6. Nie rozumiem po co sztucznie redukować moc pieca do 50%, skoro automatyka pieca sama dostosowuje jego moc do zapotrzebowania na ciepło. To oczywiście nie do Ciebie, bo Ty próbujesz różnych pomysłów z forum, ale być może inni użytkownicy się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co sztucznie redukować moc pieca do 50%, skoro automatyka pieca sama dostosowuje jego moc do zapotrzebowania na ciepło. To oczywiście nie do Ciebie, bo Ty próbujesz różnych pomysłów z forum, ale być może inni użytkownicy się wypowiedzą.

 

Dlaczego tak forumowicze robią ?

dlatego ze ilość włąnczen pieca czyli taktowan sie zmiejsza.

 

przy jakiej temp. w piecu juz nie zachodzi kondensacja?

zauwazyłem ze jak mam moc pieca na 100% to podczas grzania cwu w piecu mam ponad 50 stopni.

jak ograniczyłem moc wielkosc ta spadla.

 

ograniczenie mocy jak ktos juz tu napisal sluzy do ograniczenia maksymalnej mocy.

taki luzne doswiadczenia z pewnego okresu czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...