Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najlepiej wejść na stronę Viessmanna i w dziale serwis można znaleźć instrukcje serwisowe IS. Z pamięci ci teraz nie pomogę.

 

niestety nie ma IS do mojego pieca Vitodens 200-W WB2C 6,5 - 26,0kW z pogodowym regulatorem Vitotronic 200 (typ HO1B) to dane z faktury i IS do niej nie ma chyba a można gdzieś jeszcze znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma IS do mojego pieca Vitodens 200-W WB2C 6,5 - 26,0kW z pogodowym regulatorem Vitotronic 200 (typ HO1B) to dane z faktury i IS do niej nie ma chyba a można gdzieś jeszcze znaleźć

 

ogarnij się chłopie i nie :stirthepot:

 

jak nie ma jak jest

http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/2CB992C6CFC83693C1257B47007A8CAD/$FILE/IS%20Vitodens%20200-W%20WB2C%204,8-35kW%20%2803-2011%29.pdf?OpenElement

 

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra "chłopie" ale link który podałeś to wersja WB2C a ja mam nieco inny jak byś nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma IS do mojego pieca Vitodens 200-W WB2C 6,5 - 26,0kW z pogodowym regulatorem Vitotronic 200 (typ HO1B) to dane z faktury i IS do niej nie ma chyba a można gdzieś jeszcze znaleźć

No dobra "chłopie" ale link który podałeś to wersja WB2C a ja mam nieco inny jak byś nie zauważył

:jawdrop:

 

weź mnie nie osłabiaj, chłopaku

 

ogarnij się :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IS do obu wersji sterownika: pogodowej - twój i stałotemperaturowej - tego nie tykaj :)

Czyli instrukcja z Twojego linka nie nadaję się do mojego pieca ???? ja mam piec ten co napisałem dane wziąłem z faktury Vitodens 200-W WB2C 4,8 - 19,0kW z pogodowym regulatorem Vitotronic 200 (typ HO1B) + Vitotrol 200A zdalne sterowanie pracą kotła jak zrobić by wyłączyć pogodówke a by czytał tylko wewnętrzny czy tak się nie da ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instrukcja z Twojego linka nie nadaję się do mojego pieca ???? ja mam piec ten co napisałem dane wziąłem z faktury Vitodens 200-W WB2C 4,8 - 19,0kW z pogodowym regulatorem Vitotronic 200 (typ HO1B) + Vitotrol 200A zdalne sterowanie pracą kotła jak zrobić by wyłączyć pogodówke a by czytał tylko wewnętrzny czy tak się nie da ????

 

Ten co podałem to IS do HO1B do twojego typu kotła (podobno miałeś kocioł 26kW? )

 

do Vitotrol 200A sobie poszukaj w sterownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Klub. Na tym forum jestem nowy, ale sumiennie czytam. Prośba o analizę zaproponowanego zestawu. Dom z poddaszem użytkowym, 198m2 w tym garaż 32m2 i pomieszczenie za nim, jakieś 5m2. Na dole salon, kuchnia, korytarz i łazienka , to podłogówka - 5 pętli (42m2). Sypialnia, wiatrołap, kotłownia, garaż i pom. za nim - kaloryfery. Czyli 2 rozdzielacze. Na górze same kaloryfery: 3 sypialnie, korytarz i łazienka (tam na powrocie jeszcze podłogówka) - 1 rozdzielacz. ocieplenie poddasze średnie U=0,14, parter ściany koło 0,2. Podłoga na gruncie 0,25. Okna na dole U=0,9 + żaluzje. Na górze vellux GGL U=1,4 (po 2 szt. w sypialniach, 1 w łazience i 1 klatka sch.). Jeszcze wentylacja mechaniczna z reku. Maksymalne zapotrzebowanie na ciepło, to około 12kW. Idea była taka, żeby zautomatyzować (bez wodotrysków) i żeby w okresach przejściowych złagodzić taktowanie. Zaproponowali, że: cyrkulacja z pompy (wszystkie w klasie A -alfa2) zamontowanej, jako dodatkowa w obudowie kotła. Kaloryfery góra i dół na jednym obiegu z pompy kotła (i to mnie niepokoi, bo pompa jest przed sprzęgłem), podłogówka na elektronice kotłowej i grupie mieszającej oczywiście za sprzęgłem. Ponieważ mam kominek w salonie (rekreacyjny), to poprosiłem o czujnik wewnętrzny do salonu, żeby reagował, jak napalę. Możecie ocenić ten poniższy zestawik, bo cena powiem szczerze karze się głęboko zastanowić, czy to jest dobrze dobrane i będzie działało, jak należy?

Wycena kotłowni gazowej (salon firmowy):

OPCJA 1 (kocioł kompaktowy stojący):

VIESSMANN Vitodens 222-F typ B2SA

Z zabudowanym zasobnikiem c.w.u. ładowanym przez wężownicę, o poj. 130L

Kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny z palnikiem promiennikowym MatriX.

Kocioł grzewczy z wymiennikiem ciepła Inox-Radial. Znamionowa moc cieplna:

- przy 50/30 st. C 3,2 – 19,0 kW

- przy 80/60 st. C 2,9 – 17,2 kW

Z pogodowym regulatorem obiegu kotła i obiegów grzewczych Vitotronic 200 (typ

HO1B). Do instalacji grzewczych z bezpośrednio przyłączonym obiegiem grzewczym

(bez mieszacza) i/lub w połączeniu z zestawami uzupełniającymi dla jednego lub dwóch

obiegów grzewczych z mieszaczem Czujnik temperatury zewnętrznej 8 477,44 PLN

Zwrotnica hydrauliczna CP 70 – DN 25 (1”) 474,34 PLN

Zanurzeniowy czujnik temperatury (do sprzęgła hydraulicznego) 302,60 PLN

Łącznik stalowy TB 70/2 z izolacją dla podłączenia zwrotnicy 267,17 PLN

Rozdzielacz centralnego ogrzewania dwuobwodowy C 70 2 F z izolacją 558,74 PLN

Grupa mieszająco – pompowa SMT 125 – DN 25 (1”) z 3-dr. Mieszaczem,

Z izolacją z pompą Grundfos Alfa 2 25 - 60 180 1 542,22 PLN

Wewnętrzny zestaw uzupełniający H1 279,65 PLN

Zestaw uzupełniający mieszacza (montaż ścienny) 993,60 PLN

Uchwyty naścienne Delta dla rozdzielacza C70, C90 86,39 PLN

Łącznik L90 dla grupy bezpieczeństwa 33,59 PLN

Siłownik MP 06 – 230/70 z adapterem A 061 dla mieszaczy 231,34 PLN

Zestaw przyłączeniowy pompy cyrkulacyjnej do montażu w urządzeniu 1 089,60 PLN

Zestaw przyłączeniowy do naczynia wzbiorczego wody użytkowej 122,40 PLN

Armatura zabezpieczająca DN 15, R3/4 80,00 PLN

Vitotrol 200 RF 582,25 PLN

Baza radiowa 540,60 PLN

System spaliny/powietrze dolotowe (zestaw bazowy w szacht) 261,80 PLN

Elementy dodatkowe (podejścia, zawory, filtry, itp.) 1 400,00 PLN

Montaż kotłowni (montaż, regulacja, uruchomienie,

wpis do karty gwarancyjnej) 2 000,00 PLN

Cena łączna: 19 323,73 PLN netto

19 323,73 PLN x 8% = 20 869,63 PLN brutto

Opcjonalnie (zamiennik oryginalnego zestawu):

Pompa cyrkulacyjna 345,00 PLN

 

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, którzy zechcą.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dzien dobry to

zrezygnował bym z grzejnika w kotłowni po co (mam tylko do suszenia skarpetek ?)

na dole wiatrołap i sypialnia i nawet garaz podłogowka po co Ci tam kaloryfery

 

na gorze podłogowka tylko no chyba ze kochasz kaloryfery to przewymiarowane w pokojach zasilane wodą o temp. podłogowki.

 

mam taka sama instalacje jak Ci zaproponowali tylko piec 343F troszke inny model

dom podobny po podłogach 200 m2 garaz w bryle 37 m2

 

ogolnie jak jestes pewny wykonawcow i jakosci ich ocieplenia to wejdz na watek o pompach ciepła tam jest Pyxis popytaj tez Arturo72 , policz jakie straty bedzie miał Twoj dom i wsio ładuje sie w pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5

instalacja po fakcie, bo już zrobiona. Ocieplenie staranne - sam je robię. Kotłownia jest raczej "elegancka" i ładnie przeze mnie zrobiona. Ma 13m2 i jest tam też pralnia z prasowalnią. Stąd m.i. chciałem lodóweczkę. Myślałem o 333f, bo podoba mi się nowy rodzaj palnika i większa modulacja, ale to 5000 różnicy i wymiękłem. Natomiast zastanawiam się nad zakupem Vitotronica 300, bo ponoć może sterować wentylatorami od reku. Wtedy nie musiałbym kupować sterownika do reku. Muszę to sprawdzić. OZC ma mi zrobić "Asolt" (tutejszy). Nie jestem fanem grzejników, ale instalację robiłem 5 lat temu i wtedy wszędzie trąbili, że w sypialniach podłogówka nie. Ja jestem tego zdania nawet teraz - z różnych względów. Asolt też mi wspominał o rezygnacji z gazu i przejściu na prąd, ale mówiąc szczerze boję się. Co do pomp ciepła: mam troje znajomych, którzy je mają i narzekają, że żrą prąd i jeszcze nie dogrzewają. A kotłownie mają wszyscy powyżej 100000. Instalacje nie z partyzanta - z projektami, wyliczeniami, itp. Jeden z nich w tym roku założył piec gazowy do wspomagania. (z resztą gaz miał, tylko zaślepiony). Miałem dostać z gminy dofinansowanie na solary (70%) i czekałem z kotłownią prawie dwa lata. Na koniec okazało się, że gmina nie dostała, to ja też nie. A za wszystkie swoje nie kupię, bo amortyzowałyby się prawie 16 lat. Sprawdzę oczywiście, co tam piszą, ale ty napisz, jak tam twoje cudo 343? I czy to, co mi wpisali w ofertę jest rozsądne? Bo znalazłem tam np. pozycję: zestaw przyłączeniowy do naczynia wzbiorczego cwu. Jakie znowu naczynie wzbiorcze cwu? Ponoć ten piec ma naczynie? A jeśli nawet jest zestaw, to dlaczego w wykazie nie ma tego naczynia?

Acha - kaloryfery! Masz rację. Przewymiarowane były niechcący troszeczkę. Jak kupowałem, to nie myślałem o kondensacji, tylko o danych z projektu. I jak teraz przeliczyłem na 60/50/20, to ledwie styka, a niektóre troszkę za mało (w stosunku do danych projektowych, zobaczymy, co wyjdzie z ozc).

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze instacji jeszcze nie ma

co do 343 to ma on w sobie naczynie wzbiorcze takie szare płaskie ale ogolnie nie jestem w temacie więc nie pomogę w wycenie.

 

brałem viessmanna bo serwis mam koło mnie i moj instalator do ktorego miałem zaufanie dał mi dosc dobrą cene i ogolnie zainteresował sie tematem bo chciałem połączyc piec z kominkiem z wodą i jeszcze brałem dofinansowanie na kolektory wiec jest to wszystko spięte do kupy a kasa mniejsza niz pompa u sąsiada.

 

Co do ogrzewania garazu to wiem jedno

wprowadziłem drugi samochod w srodę a w piątek jeszcze jest na nim woda.

wole miec chyba rdzę niz mokre płytki w garazu i mokry zimny samochod.

 

w tej chwili w bloku mam w garazu 7- 10 stopni bo to hala garazowa i instalacje tamtedy idą

rano samochod jest przyjemnie ciepły.

snieg natychniast sie topi.

 

w domku w garazu mam chyba słabą wentylacje i jak widac woda stoi na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym garażem nie spieram się, może rzeczywiście.

No właśnie, naczynie wzbiorcze jest. W tym 222 też widziałem. Może się pomylili. A jesteś zadowolony? Długo użytkujesz? Czy rzeczywiście ta cała elektronika dodawana na podłogówkę daje luksus obsługi i czytelnej regulacji?

P.S.

Nie chodzi o wycenę, z tym poradzę sobie na tyle, na ile będzie to możliwe u sprzedawcy.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz poproszę pana Adamusa n.p.?

Główną niejasnością jest dla mnie fakt, że za sprzęgłem skonfigurowano tylko zespół mieszający dla podłogówki, natomiast dla obiegu (tzw. głównego) grzejników nie ma nawet pompy. Ma to załatwić pompa kotłowa przed sprzęgłem. I jeżeli jest to poprawny układ, to ok. bo przecież taniej. ale jakoś nie mogę poradzić sobie z zasadą działania takiej konfiguracji. Ponadto czytałem, że sumaryczna wydajność pomp w obiegu grzewczym powinna być mniejsza od sumarycznej wydajności pomp w obiegach kotłowych. Różnica powinna wynosić co najmniej 10%.. A w V...... otrzymałem jakieś wymijające odpowiedzi, z których nic nie zrozumiałem. A w internecie nie znalazłem danych na temat wydajności tej pompy z kotła. pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz poproszę pana Adamusa n.p.?

Główną niejasnością jest dla mnie fakt, że za sprzęgłem skonfigurowano tylko zespół mieszający dla podłogówki, natomiast dla obiegu (tzw. głównego) grzejników nie ma nawet pompy. Ma to załatwić pompa kotłowa przed sprzęgłem. I jeżeli jest to poprawny układ, to ok. bo przecież taniej.

w moim przypadku tak własnie jest

na grzejniki tłoczy pompa wbudowana w piec - to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz poproszę pana Adamusa n.p.?

Główną niejasnością jest dla mnie fakt, że za sprzęgłem skonfigurowano tylko zespół mieszający dla podłogówki, natomiast dla obiegu (tzw. głównego) grzejników nie ma nawet pompy. Ma to załatwić pompa kotłowa przed sprzęgłem. I jeżeli jest to poprawny układ, to ok. bo przecież taniej. ale jakoś nie mogę poradzić sobie z zasadą działania takiej konfiguracji. Ponadto czytałem, że sumaryczna wydajność pomp w obiegu grzewczym powinna być mniejsza od sumarycznej wydajności pomp w obiegach kotłowych. Różnica powinna wynosić co najmniej 10%.. A w V...... otrzymałem jakieś wymijające odpowiedzi, z których nic nie zrozumiałem. A w internecie nie znalazłem danych na temat wydajności tej pompy z kotła. pomoże ktoś?

 

jeśli układ pracuje poprawnie to jest dopuszczalne takie wykonanie - co więcej można nawet na wszystkich grzejnikach założyć termostaty wtedy, bo sprzęgło jest zabezpieczeniem dla pompy kotłowej

a i taniej inwestycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego, że dużo tu na forum czytałem, to prosiłem o zestaw, który będzie pracował normalnie (czyli niczego mu nie zabraknie i będzie zrównoważony - oczywiście nie w sensie, żeby naładować wszystkiego, co możliwe), Żeby wtedy, kiedy mogą pojawić się się problemy, szczególnie przy temperaturach w okolicy 0*C i więcej, problemów nie mieć. Warunek konieczny i wystarczający: ma pracować poprawnie. No bo jeśli pracuje poprawnie, to nic mi do całego meksyku w kotłowni, cokolwiek by tam nie było zmontowane. Czyli chcę w jak największym zakresie wykluczyć "jeśli".

Ponadto ideą była możliwość sterowania każdym obiegiem niezależnie. A czy przy takim zestawieniu będzie to możliwe? Czy nastawy jednego nie wpłyną na pracę drugiego. Nie chodzi o temperatury (to rozumiem) ale o przepływ czynnika. Czy piec nie steruje także zakresem przepływu na pompach? Jeśli zakręcę całkowicie grzejniki, to pompa kotłowa dostanie sygnał "stop" (dobrze rozumiem?), to skąd pompa podłogówki weźmie ciepły czynnik? A może niemożliwe jest zatrzymanie pompy kotłowej? Ale wtedy co to za regulacja i super kocił, jeśli chcę, żeby jeden z obiegów nie grzał, a czynnik przez całość i tak musi być przetaczany? Przepraszam, bo dla was to może głupoty. Ale chcę być świadomy za co płacę i co będę dzięki temu mógł, a oferenci nie koniecznie muszą być ze mną szczerzy.

P.S.

Ponadto F5 (dzięki ci za pomoc) mówi, że w jego przypadku tak jest i działa, ale ekspertem nie jest. I byłoby tak dobrze, bo sama taka pompa, to 7 stówek. A z tego, co czytałem o sprzęgłąch i ich możliwych 3 stanach, to wynika co innego. Ale V w ofercie nazywa to zwrotnicą, może to troszkę coś innego, niż sprzęgło?

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...