Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Serwisant namawia mnie, żebym - póki ściany nie malowane - puścił okablowanie od każdego pokoju do rozdzielacza, bo może w przyszłości zechce mi się zamontować sterowanie rozdzielaczem ogrzewania podłogowego... Ktoś je stosuje w praktyce? Bo domyślam się, że serwisantowi zależy na przyszłym dochodowym kliencie ;) Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4 termostaty wydałem na nie ogółem z tysiaka (okablowania nie liczę bo to grosze) jeden z legranda (manualny) kosztował majątek reszta salusa i szczerze ?!

bez sensu

dodatkowo mam jeszcze kilka z 5 siłowników ktore na szybko kieds kupowałem po 70 zł mogę odsprzedac heheh tylko kto to kupi i po co!

 

F5 żeby nie było że panelowe gorsze ;-) w wawie tez swieciło

[ATTACH=CONFIG]304360[/ATTACH]

wczoraj padłem i nie pstryknęłem foty wynik porównywalny

ale dzis o 14 było

http://images67.fotosik.pl/615/699b6c147378dcf8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz pompka włacza sie jak na solarze jest 8 oC więcej

ten parametr mozna regulować / zmienic na razie tego nie dotykałem.

 

z tego co zauwazyłem prozniowe działają dosc sprawnie i szybko ale tylko grzeją do 60 - 70 oC.

Mówie o tych moich nie mówie o innych aby nie było ze wszystkie tak działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc i ja w klubie użytkowników kotła Vitodens.

Kocioł został właśnie uroczyście uruchomiony.

Mój model to 222-F.

+ zestaw pogodowy

+ zestaw uzupełniający obieg z mieszaczem.

+ (w przyszłości) zamontuję uzupełniający zestaw H1 sterujący pompą cyrkulacji ciepłej wody.

 

Na ten moment został zapodany program wygrzewania jastrychu F1:2 - czas 30 dni. Mam ogrzewanie podłogowe zbudowane na 3 rozdzielaczach (2 na piętrze, 1 na parterze) z mieszaczem. Dodatkowo 3 grzejniki w pomieszczeniach mało ogrzewanych typu kotłownia i garaż + 2 drabinki łazienkowe. Grzejniki nie są jeszcze założone. Nie można wyłączyć grzania ciepłej wody, dlatego w chwili obecnej temp. wody w zasobniku ustawiona została na 15 C ;)

 

Licznik gazu kręci się jak oszalały ...

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...