Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

andrzej b0:3, inne ustawienia nie są tak istotne. Grzejniki zawsze będą grzały bo są obiegiem podstawowym a podłoga to obieg dodatkowy który bierze ciepło z obiegu podstawowego. pozdr adam

 

Dzięki. B0:3 czyli tylko temp. z wnętrza bez pogodówki w każdym z cykli tj. zredukowanym i grzewczym. Powiedz mi jeszcze proszę czy krzywa d3 0,9 na obieg grzejników nie jest za mała.

 

Generalnie zostawiam piec w spokoju, ale uważam iż V. sprzedając to urządzenie powinien mnie trochę przeszkolić, a nie zostawiać ustawienia fabryczne i wręczyć instrukcję użytkowanika. Niektóre rzeczy można zrobić znając instrukcję serwisanta, którą sobie ściągnąłem z internetu. Ciągle szukam optymalnego ustawienia i mam nadzieję, że już jestem blisko, oczywiście nie zmieniam ustawień co dzień, daje czas aby piec popracował i obserwuję. jest różnica gdy przy jednym z ustawień piec zużywa 17m3 gazu, a przy innym 12m3 - przy bardzo podobnych warunkach atmosferycznych. Gdyby była różnica c/a 1 czy 2 m3 gazu to bym się tym nie interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Vieśmanowcy drodzy - chciałem Was poinformować o fakcie przeprowadzania przez mnie od 3 dni testów z zasilaniem kotła Vitodens200 oraz całego systemu c.o. z agregatu prądotwórczego .

 

Cały czas jestem w trakcie testu - albowiem energetyka odłączyła zasilanie mojego domu / oraz całej okolicy z powodu katastrofalnych warunków zimowych / pod naporem lodu przewróciły sie dwa słupy i zerwały kable , ponadto uszkodzona jest stacja transformatorowa / 8)

 

Kocioł oraz cały system c.o. zasilane są z jednofazowego agregatu inwertorowego poprzez UPS sinus .

 

Wszystko działa pięknie bez żadnych problemów - takoż - w razie jakiejkolwiek katastrofy / jak teraz u nas na południu / - polecam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Aktualne przyksadowe ustawienia /tam gdzie coś zmieniałem/: adres A3:-3, b0:0 /choć było już :1 i :3 nie wiem jak to optymalnie ustawić/, b5:0 /było już b5:5 nie wiem czy to ustawienie ma wpływ na zużycie gazu i pracę pieca/, A9:12, c5:10, f8:-7. d3 dla obiegu podłogówki: 6 /przy d3:5 czuć było różnicę w cieple in minus/, d3 dla grzejników:10, d4:0 w obu przypadkach. Temp zredukowana dla M2 18 st/ choć ustawiałem również tylko 3 stopnie i wówczas było duzo mniej załączeń palnika/ dla A1:18 stopni, temp. w okresie pracy- M2-21, A1: 20 stopni. Czas pracy rano około 1,5 godziny podłogówka /ale grzejiki też są wówczas ciepłe/, póżniej podłogówka M2 od 16 do 22 i grzejniki A1 od 17 do 22.30....

 

Ja CI odpowiem! :-?

 

Kup sobie playstation i zostaw ten piec w spokoju :wink:

 

pozdrawiam

 

Browar

 

Dokładnie tak zrobię - mój 333 jest dla mnie zbyt skomplikowany :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy agregat, jaka moc, jak cena, ile pali? może zdjęcie pokaż :) pozdr adam

 

Agregat inwertorowy KIPOR IG2000 SineMaster 2kW , aktualnie zasilam nim dwie lodówko/zamrażarki , całą kotłownię / kocioł plus cyrkulacja c.w.u / , dwa telewizory , tuner sat , router netu , światło na parterze wewnątrz domu i światło zewnętrzne, centralę alarmu .

Agregat ma regulator takoż podczas pracy dostosowuje obroty silnika do aktualnego zapotrzebowania - obciążam go około 50-60% - chwilowo jak startują agregaty lodówek zwiększa obroty ale nie przeciąża się .

Pali na chwilę obecną około 1-1,5l/2h benzyny 95PB.

Kosztował mnie 2 kpln .

 

http://img46.imageshack.us/img46/3031/pict92791.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat inwertorowy KIPOR IG2000 SineMaster 2kW , aktualnie zasilam nim dwie lodówko/zamrażarki , całą kotłownię / kocioł plus cyrkulacja c.w.u / , dwa telewizory , tuner sat , router netu , światło na parterze wewnątrz domu i światło zewnętrzne, centralę alarmu .

Agregat ma regulator takoż podczas pracy dostosowuje obroty silnika do aktualnego zapotrzebowania - obciążam go około 50-60% - chwilowo jak startują agregaty lodówek zwiększa obroty ale nie przeciąża się .

Pali na chwilę obecną około 1-1,5l/2h benzyny 95PB.

Kosztował mnie 2 kpln .

 

http://img46.imageshack.us/img46/3031/pict92791.jpg

 

A gdzie to urządzenie kupiłeś, przymierzamy sie w ym roku do zakupu agregatu z uwagi na częste wyłączenia prądu /nie tylko zimą :evil: / i brak rekacji ZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sposób uruchamiania ? Źeńszczyna da radę ? pozdr adam

 

Odpalanie - rozrusznik na linkę - wiekszym problemem może być wykonanie przed odpaleniem trzech czynności :

 

1- otwarcie odpowietrznika zbiornika paliwa - mały zypcyś na korku wlewu

2 - właczenie ssania / mała dźwigienka / - po zapaleniu wyłączenie

3 - włączenie zapłonu - duży przełacznik w pozycję ON

 

- i potem ciagniemy za linkę - pali od pierwszego pociągnięcia - wcale nie trzeba szarpać mocno - żeńszczyzna jak zapamięta kolejność ruchów bez problemu agregat odpali / moja druga połowa odpala :lol: / - potem jak sprzęt zapali to już regulator robi swoje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

Mam nastawiony piec Vitodens 200 na normalną temperaturę pomieszczeń 3st, ale teraz w domu mam 18st!, a nie chcę mieć tyle, bo tam jeszcze nie mieszkam. A licznik szaleje. Czy ten piec zwariował??? Mam na zewnątrz regulator pogodowy. Czy mam teraz zainstalować regulator temp w domu? Tylko czy będą współdziałały?

Nie znam się na tych krzywych, może tutaj trzeba by coś pozmieniać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ochrona przeciwzamrożeniowa i tego piec pilnuje. pozdr adam

 

I dlatego w domu mam 18st? Nie rozumiem....

 

no to kiszka - eheheh początki krzywej się kłaniają, ale Szanowni Koledzy pomogą z ustawieniami.

 

generalnie piec vitodens (w moim wypadku 343F) zaskakuje mnie cały czas.. po co mi dzieciaka playstation wystarczy pogrzebać w ustawieniach, poczytać pozmieniać - powrócić do poprzednich ustawień, coś spieprzyć - znów zrestartować - całość jest git i duże OK dla PRODUCENTÓW światowa jakość hehhe

 

teraz mam już instrukcje serwisową z allegro, także sam drżę na widok miny serwisanta jak przyjedzie na wiosnę rozbić przegląd heh się chłopina nie połapie w moich kombinacjach heheh w domu ok 21 noc 19/20 a spala ok 3,7 do 4 m3 propanu a za oknem -19 w nocy i - 8 w dzień

 

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam już instrukcje serwisową z allegro, także sam drżę na widok miny serwisanta jak przyjedzie na wiosnę rozbić przegląd heh się chłopina nie połapie w moich kombinacjach heheh w domu ok 21 noc 19/20 a spala ok 3,7 do 4 m3 propanu a za oknem -19 w nocy i - 8 w dzień

 

 

pozdrowiony

 

Przestałem patrzeć na zużycie gazu :wink:, u nas w Trójmieście w styczniu /de facto od świąt/ nie było dnia z temp. powyżej zera, no i te wiatry.., Bałtyk zamarza, można chodzić po wodzie :wink: .

Grunt, że w domu ciepło i wife szczęśliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...