Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Witam

mam problem z moim kotłem Vitodens 333 FS3B. Mianowicie notorycznie wyskakuje błąd E7 związny z palnikiem. Serwisant nie wie co to jest. Piec regularnie serwisowany, wymienione elektrody, wszystko jak należy. Wymienany był regulator i wtyk kodujący. Po pewnym czasie to samo. Jak włączyłem piec na ogrzewanie w 2 obiegach /było tylko grzanie wody do tej pory/ to czasami co 10min czasami co godzinę błąd i piec przestaje działać. Pomaga reset palnika. Mam podłogówkę i kaloryfery.

Może macie jakies rady? Piec niestety już po gwarancji i dla tego nie wiem co robić z nim...

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy dla Vitodensa 222-f jest jakiś plan wymian poszczególnych podzespołów ? Czy dopiero w razie zużycia, gdy wyświetli się błąd ?

 

listy czynności serwisowych i wymienianych części są dostępne jedynie dla firm posiadających uprawnienia do wykonywania przeglądów gwarancyjnych

Edytowane przez Konsultant Viessmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z moim kotłem Vitodens 333 FS3B. Mianowicie notorycznie wyskakuje błąd E7 związny z palnikiem. Serwisant nie wie co to jest. Piec regularnie serwisowany, wymienione elektrody, wszystko jak należy. Wymienany był regulator i wtyk kodujący. Po pewnym czasie to samo. Jak włączyłem piec na ogrzewanie w 2 obiegach /było tylko grzanie wody do tej pory/ to czasami co 10min czasami co godzinę błąd i piec przestaje działać. Pomaga reset palnika. Mam podłogówkę i kaloryfery.

Może macie jakies rady? Piec niestety już po gwarancji i dla tego nie wiem co robić z nim...

S

 

Proszę o kontakt z infolinią serwisową pod nr 0 801 0801 24 zadysponują serwisanta który poradzi sobie z problemem. Błąd E7 to nie koniecznie usterka kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listy czynności serwisowych i wymienianych części są dostępne jedyni dla firm posiadających uprawnienia do wykonywania przeglądów gwarancyjnych

 

nie do końca..

Jeżeli kocioł jest zarejestrowany w "Strefie klienta" to (przynajmniej u mnie dla VD222F) jest tam zakładka rozszerzenie gwarancji. W niej jest możliwość sprawdzenia jakie czynnosci serwisowe i w którym roku użytkowania powinny być wykonane przez serwisanta, jakie są wymagane do tego i jakie opcjonalne części eksploatacyjne.

Na przykład przy przeglądzie po pierwszym roku nie ma części wymaganych, są tylko opcjonalne (czyli jak rozumiem wymieniane w razie potrzeby), natomiast w drugim roku pojawiają już się wymagane części eksploatacyjne (czyli jak rozumiem są wymieniane obowiązkowo). I tak na przykład elektrody zapłonowa i jonizacyjna pojawiają sie jako wymagane co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

w załączeniu przesyłam zdjęcia z dzisiejszych ustawień mojego kotła 200 w.

 

Przyznam szczerze - nie wiem co zrobić by w domu był cieplej..... Nie pojmuje tej całej krzywej grzewczej.. Jak ma byc ustawiona by kocioł w koncu zaczął grzać. Jak ma byś ustawiona by grzanie było optymalne? Jak gdy zależy mi na "szybkim" grzaniu?

 

W całym domu mam podłogówkę. Zamontowane dwa bezprzewodowe regulatory obsługujące siłowniki dla kilku stref grzewczych

 

 

 

Instalator mówł mi by się za bardzo nie sugerowac temperaturą pokazywana na głównym wyświetlaczu kotła (na rysunkach 21 stopni) gdyz ta temperatura jest orientacyjna. A ja prawde mówiąc nawet nie wiem co ona oznacza - tak na chłopski rozum.

 

 

 

Kwestia krzywej grzewczej

Głównym dla mnie problemem jest to, że nie potrafię doszukać sie związku pomiędzy

- wymaganej temperatury na bezprzewodowych sterownikach zamontowanych w pokojach - jak rozumiem ustawiam tam wymaganą / oczekiwana przez mnie temperaturę w danym pomieszczeniu

- wskazaniem temperatury na głównym wyświetlaczu kotła

- ustawieniami krzywej grzewczej

 

 

 

Co znaczy "temperatura na zasilaniu" ? Jaki jest jej związek z temperaturą w pokojach?

Czym są te zółte liczby na ustawieniach krzywej grzewczej? Co one oznaczaja tak na chłopski rozum ??

 

Dlaczego pompa obiegu grzewczego jest wyłączona? Czy oznacza to że nie pompuje ona podgrzanej głowy do podłogówki? Czy włącza sie ona automatycznie ? Jeżeli tak to kiedy ?

 

 

 

Oczekuję by w pomieszczeniach było około 21 stopni. Taką temperaturę mam ustawiona na sterownikach w pokojach. Jak teraz ustawić opcję na kotle by w miare szybko taka temperaturę osiągnąć?

 

 

 

 

 

 

IMG_3534.jpgIMG_3531.jpgIMG_3532.jpg

IMG_3529.jpg

IMG_3530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiem, to opisuję pogrubionym tekstem - jeśli się mylę, to ktoś mnie poprawi.

 

Hej

 

w załączeniu przesyłam zdjęcia z dzisiejszych ustawień mojego kotła 200 w.

 

Przyznam szczerze - nie wiem co zrobić by w domu był cieplej..... Nie pojmuje tej całej krzywej grzewczej.. Jak ma byc ustawiona by kocioł w koncu zaczął grzać. Jak ma byś ustawiona by grzanie było optymalne? Jak gdy zależy mi na "szybkim" grzaniu?

 

W całym domu mam podłogówkę. Zamontowane dwa bezprzewodowe regulatory obsługujące siłowniki dla kilku stref grzewczych

 

 

 

Instalator mówł mi by się za bardzo nie sugerowac temperaturą pokazywana na głównym wyświetlaczu kotła (na rysunkach 21 stopni) gdyz ta temperatura jest orientacyjna. A ja prawde mówiąc nawet nie wiem co ona oznacza - tak na chłopski rozum.

 

 

 

Kwestia krzywej grzewczej

Głównym dla mnie problemem jest to, że nie potrafię doszukać sie związku pomiędzy

- wymaganej temperatury na bezprzewodowych sterownikach zamontowanych w pokojach - jak rozumiem ustawiam tam wymaganą / oczekiwana przez mnie temperaturę w danym pomieszczeniu

- wskazaniem temperatury na głównym wyświetlaczu kotła

- ustawieniami krzywej grzewczej

gdzieś w ustawieniach masz pewnie opcję regulacji wpływu na pracę kotła sterowników pokojowych i regulatora pogodowego - szukaj w instrukcji

 

Co znaczy "temperatura na zasilaniu" ? Jaki jest jej związek z temperaturą w pokojach?

Czym są te zółte liczby na ustawieniach krzywej grzewczej? Co one oznaczaja tak na chłopski rozum ??

temperatura na zasilaniu to temperatura wody wychodzącej z kotła do obiegu grzewczego, w uproszczeniu im wyższa, tym większa różnica do temp pomieszczeń, więc szybsze ich nagrzewanie.

Żółte liczby na krzywej, to właśnie temperatury zasilania odpowiadające poszczególnym temperaturom zewnętrznym na dole wykresu, i tak dla 10st na dworze kocioł będzie utrzymywał 21st temp zasilania; dla 0st na dworze 25 st na zasilaniu; dla -10 st na dworze 27st zasilania itd. Oczywiście będzie ją utrzymywał w godzinach ustalonych przez Ciebie a widocznych na zdjęciu 1 (

 

Dlaczego pompa obiegu grzewczego jest wyłączona? Czy oznacza to że nie pompuje ona podgrzanej głowy do podłogówki? Czy włącza sie ona automatycznie ? Jeżeli tak to kiedy ?

pompa włączy się w określonych przedziałach czasowych dla obiegu grzewczego nr 1 - kolor żółty na zdjęciu 1,(u góry masz godziny) i tak od pn do czw kocioł włączy tryb grzania i pompę od 5:45 do 8:45 i potem od 14 do 21:15 (czytam z wykresu -mogę się trochę mylić).

 

 

 

Oczekuję by w pomieszczeniach było około 21 stopni. Taką temperaturę mam ustawiona na sterownikach w pokojach. Jak teraz ustawić opcję na kotle by w miare szybko taka temperaturę osiągnąć?

 

To właśnie kwestia doboru krzywej grzewczej - jeśli kocioł nie dogrzewa, to trzeba zmienić krzywą lub jej pochylenie, w zależności od potrzeb - kilka razy już to było opisywane, np:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=7109667&viewfull=1#post7109667

Edytowane przez przemo1
dodałem link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, pytanie do konsultanta Viesmann albo kogos kto wie... czy vitoconnect 100 bedzie dzialal z internetem mobilnym np z tmobile reklamowanym jako nielimitowany bez limitu danych ani czasu?

 

Witam sprawdza się bardzo dobrze nawet z internetem mobilnym (testowałem osobiście). Połączenie kotła z serwerem jest zestawiane jedynie gdy zachodzi taka potrzeba (zmiana ze strony użytkownika lub info ze strony kotła) więc nawet nie ucierpi na tym zbytnio pakiet danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozostając w temacie kotłów kondensacyjnych Vitodens firmy Viessmann chciałbym poinformować, że Vitodens 100-W uzyskał rekomendację niezależnego stowarzyszenia Which?. Jako produkt "Best Buy" w kategorii kotły gazowe 2017!.

 

Which jest serwisem doradczym non-profit, powstałym w 1957 roku i obecnie skupia 1,5 miliona członków w Wielkiej Brytanii.

Status "Best Buy" jest przyznawany produktom, które okazały się najlepszym w danej kategorii, na podstawie przeprowadzonych co rok badań opinii klientów.

Opinia dotyczy między innymi: jakość wykonania, dostępność części i serwisu, prawdopodobieństwo rekomendacji innym użytkownikom.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Trafiłem tutaj gdyż jestem posiadaczem systemu ogrzewania opartego o kocioł Vitodens 200. W związku z tym zastanawia mnie pewna kwestia.

Moje pytanie dotyczy możliwości wyłączenia pogodówki z poziomu kodowania sterownika. Który bit należy przełączyć aby ją wyłączyć tak aby system pracował na stałej temperaturze? Czy wymaga to jakichś dodatkowych zabiegów? Mój układ grzewczy posiada 2 obiegi - kaloryfery i podłogówka (mieszacz z siłownikiem i pompą) oraz 100 litrowy zasobnik c.w.u.

Chcę sprawdzić jak będziesz zachowywał się kocioł, jak często będzie się załączał oraz jak zmieni się zużycie gazu.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Trafiłem tutaj gdyż jestem posiadaczem systemu ogrzewania opartego o kocioł Vitodens 200. W związku z tym zastanawia mnie pewna kwestia.

Moje pytanie dotyczy możliwości wyłączenia pogodówki z poziomu kodowania sterownika. Który bit należy przełączyć aby ją wyłączyć tak aby system pracował na stałej temperaturze? Czy wymaga to jakichś dodatkowych zabiegów? Mój układ grzewczy posiada 2 obiegi - kaloryfery i podłogówka (mieszacz z siłownikiem i pompą) oraz 100 litrowy zasobnik c.w.u.

Chcę sprawdzić jak będziesz zachowywał się kocioł, jak często będzie się załączał oraz jak zmieni się zużycie gazu.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Tomek

 

Sterowanie pogodowe można wyłączyć jedynie w przypadku Vitodensa 200 z regulatorem Vitotronic 200 HO2B. Robi się to w asystencie pierwszego uruchomienia który jest dostępny w menu serwisowym. Nie polecam tego jednak w Twoim przypadku gdyż po przestawieniu w tryb stałotemperaturowy kocioł przestanie starować obiegiem mieszaczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem serwis kotła.... przyszedł nowy serwisant "wchodzący na rynek" i co się okazało porównując do serwisu z przed roku... Stary serwisant, wieloletni obecny na rynku: 1) nie przedmuchał palnika i dmuchawy sprężonym powietrzem - a jak się okazało - były one zabrudzone przez gładź, jeszcze z okresu tynkowania pomieszczeń... 2) nie przeczyścił filtra siatkowego na rurze, a odłożyło się w nim trochę szlamu, dławiącego przepływ ... bo to ma robić hydraulik...3) nie wygrzebywał z wymiennika szlamu, tylko pędzelkiem przecierał po powierzchni podczas gdy pomiędzy wytłoczeniami sporo szlamu się jednak upycha.

 

Trochę się zawiodłem, że stary wieloletni obecny na rynku serwisant tak pobieżnie podchodzi do serwisowania, co więcej, za serwis obecnie życzy sobie 270 pln... ponoć ma tak dużo zleceń, że mu nie zależy. Ale co, naturalna kolej rzeczy - młodość wchodzi na rynek za ... 150 zł za serwis z nieco większym zakresem prac. Czy Viessmann jakoś weryfikuje swoich serwisantów ?! Bo widzę, ża tak jak przy serwisach aut - trzeba stać i patrzeć na ręce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pogodowe można wyłączyć jedynie w przypadku Vitodensa 200 z regulatorem Vitotronic 200 HO2B. Robi się to w asystencie pierwszego uruchomienia który jest dostępny w menu serwisowym. Nie polecam tego jednak w Twoim przypadku gdyż po przestawieniu w tryb stałotemperaturowy kocioł przestanie starować obiegiem mieszaczowym.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

W związku z tym czy istnieje możliwość ustawienia kotła tak żeby non-stop nie pracowała wewnętrzna pompa obiegowa, żeby włączała się tylko kiedy jest to potrzebne. Nawet gdy temperatura w pomieszczeniach jest na zadanym poziomie to pompa pracuje, mimo zamkniętych głowic na grzejnikach. Podłogówkę "gania" osobna pompa więc zbędna wydaje się praca obu. Poza tym może to powoduje szybsze wychładzanie czynnika i częstsze starty palnika (u mnie w ciągu roku po przeliczeniu wychodzi start co około 8 minut) a wtedy kocioł wchodzi na wyższą temperaturę i nie następuje kondensacja. Spalanie też może uległo by zmianie chociaż i tak jest na bardzo dobrym poziomie. Jednak ciągła praca pompy i częste starty irytują. Może ktoś zwalczył takie "niedogodności". Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem automatyki pogodowej jest to że przepływ jest stały (czyli pompa pracuje cały czas).

 

Proszę zerknąć w ten temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340058-Viessmann-trudny-wyb%C3%B3r opisałem w nim wady sterowania 0/1. Przy dobrze zrobionej instalacji i właściwie zaprogramowanej automatyce głowice na grzejnikach nie zamkną się. Będą jedynie zamykane (albo przynajmniej powinny być) przy wietrzeniu pomieszczeń.

 

 

Oczywiście automatyka pozwala na bardzo dużo i jest możliwość ustawienia logiki pracy pompy w zależności od temperatury wymaganej i rzeczywistej w pomieszczeniu. Najlepiej w tym celu skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem. Tu znajduje się pełna lista firm serwisowych https://viessmann-serwis.pl/

Edytowane przez Konsultant Viessmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem automatyki pogodowej jest to że przepływ jest stały (czyli pompa pracuje cały czas).

 

Proszę zerknąć w ten temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340058-Viessmann-trudny-wyb%C3%B3r opisałem w nim wady sterowania 0/1. Przy dobrze zrobionej instalacji i właściwie zaprogramowanej automatyce głowice na grzejnikach nie zamkną się. Będą jedynie zamykane (albo przynajmniej powinny być) przy wietrzeniu pomieszczeń.

 

 

Oczywiście automatyka pozwala na bardzo dużo i jest możliwość ustawienia logiki pracy pompy w zależności od temperatury wymaganej i rzeczywistej w pomieszczeniu. Najlepiej w tym celu skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem. Tu znajduje się pełna lista firm serwisowych https://viessmann-serwis.pl/

 

W poście pod w/w piszesz, że "Dużym błędem jest też stosowanie regulatorów niezależnych od kotła sterujących zaworami odcinającymi na poszczególnych pętlach (a taki prawdopodobnie jest u pana układ) rozwiązanie tanie ale bardzo niekomfortowe, działa analogicznie jak opisany wcześniej regulator stałotemperaturowy a dodatkowo bardzo negatywnie odbija się na żywotności kotła i ekonomice jego pracy. Zamykające się zawory powodują że kocioł odcinany jest od wody i zaczyna taktować czyli bardzo często się włączać i wyłączać powodując bardzo szybkie zużycie armatury gazowej i palnika." Jakie więc zastosować regulatory na grzejnikach, żeby działało to poprawnie. Nie mam możliwości rujnowania istniejącej już instalacji. Obecnie faktycznie głowice przy zadanej temperaturze zamykają się całkowicie i to może być powodem "taktowania" pieca. W moim przypadku głowice otwierają się podczas wietrzenia a nie zamykają. Zauważyłem również, że mimo nastawy głowic na temperaturę taką jak w sterowniku Vitotroll zdarza się, że mimo osiągnięcia zadanej temperatury słychać, że przepływa przez nie woda (chłodna - grzejnik nie grzeje). Czy w związku z tym zawory mają być otwarte na maxa a piec ustawiony tak żeby trzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu czy stosować konkretne głowice?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...