Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Witam,

 

mam piec Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B z czujnikiem zewnętrznym pogodowym.

 

Chciałbym uzyskać dostęp do kodowania "B0" jest ten plus, że można sobie ustawić jaka ma być praca pieca, mieszana czy działanie tylko na jednym z sterowników (B0: Od 0 do 3)

 

Fajne ustawienie jak dla mnie by było B0:1 (mieszane - pogodówka, pokojowy) .

 

"

B0:0 /mówi że czyta Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym/

B0:1 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem pogodowym Praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia

B0:2 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia Praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym

B0:3 - Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia

"

 

Wyczytałem, że można podłączyć Vitotrol 200RF z baza (drogie rozwiązanie), aby mieć dostęp do funkcji B0.

 

A jest może możliwość adaptacji sterownika ST620RF czy ST-290 v2 czy innego aby mieć dostęp do funkcji kodowania B0 (jakieś tańsze rozwiązanie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam piec Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B z czujnikiem zewnętrznym pogodowym.

 

Chciałbym uzyskać dostęp do kodowania "B0" jest ten plus, że można sobie ustawić jaka ma być praca pieca, mieszana czy działanie tylko na jednym z sterowników (B0: Od 0 do 3)

 

Fajne ustawienie jak dla mnie by było B0:1 (mieszane - pogodówka, pokojowy) .

 

"

B0:0 /mówi że czyta Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym/

B0:1 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem pogodowym Praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia

B0:2 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia Praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym

B0:3 - Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia

"

 

Wyczytałem, że można podłączyć Vitotrol 200RF z baza (drogie rozwiązanie), aby mieć dostęp do funkcji B0.

 

A jest może możliwość adaptacji sterownika ST620RF czy ST-290 v2 czy innego aby mieć dostęp do funkcji kodowania B0 (jakieś tańsze rozwiązanie) ?

 

w przypadku automatyki pogodowej jedynymi zdalnymi sterownikami do pomieszczenia jakie można zastosować to Vitotrole z serii 200 i 300 (przewodowe i bezprzewodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku automatyki pogodowej jedynymi zdalnymi sterownikami do pomieszczenia jakie można zastosować to Vitotrole z serii 200 i 300 (przewodowe i bezprzewodowe).

 

Do zastosowania Vitotrolii bezprzewodowych wymagane jest do połączenia z piecem ta baza: ?

https://www.hb-kotly.pl/wyposazenie-dodatkowe-kotlow/komunikacja/vis-z011413,p434084655

 

baza radiowa (odbiornik magistrali KM) vis-z011413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Konsultant Viessmann. Rozumiem ze nie potrzebnie kupilem ten modul i mi on nic nie da? Czy czasem nie ma duzej straty na ciaglej pracy pomki cyrkulacyjnej? No i jak z ekologia - patrz zuzycie energi do podpiecia pompki?

 

wszystko zależy jaki ma być zrealizowany schemat.

moduł H1 służy do wysterowania jednej z pomp (ładowania zasobnika, obiegowa obiegu bezpośredniego za sprzęgłem, pompa cyrkulacyjna c.w.u.), może być użyty jako element zgłaszający usterkę do zewnętrznego powiadamiania. A na drugiej wtyczce możemy podpinać urządzenia zabezpieczające.

 

Jeżeli w instalacji pojawi się zarówno pompa obiegowa obiegu bezpośredniego za sprzęgłem i pompa cyrkulacyjna c.w.u. to już będzie musiało być rozszerzenie AM1 (najprościej H1 - steruje jedną pompą, AM1 - 2 pompami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]402285[/ATTACH]
Dokładnie mam taki właśnie układ, ale póki co gdy palnik się wyłącza to pompy grzejn i podł wyłączają sie. Piszesz dalej, żeby przynajmniej pompa obiegowa podł. pracowała -jak to ustawić?

Pompy Grundfos UPM3FLEX AS -czy da się sterować wydajnością tych pomp przez kocioł? Ew. czy bez ster. wydajnością coś tracę? skoro one same się ponoć dostosowują...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowania Vitotrolii bezprzewodowych wymagane jest do połączenia z piecem ta baza: ?

https://www.hb-kotly.pl/wyposazenie-dodatkowe-kotlow/komunikacja/vis-z011413,p434084655

 

baza radiowa (odbiornik magistrali KM) vis-z011413

 

Vitotrole przewodowe (200-A i 300-A) podpinane są bezpośrednio do kotła,

Vitotrole bezprzewodowe (200-RF, 300-RF) wymagają bazy radiowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitotrole przewodowe (200-A i 300-A) podpinane są bezpośrednio do kotła,

Vitotrole bezprzewodowe (200-RF, 300-RF) wymagają bazy radiowej

 

 

Czy Vitotrole 200-RF mogą pełnić funkcję termostatu pokojowego?

Jak temperatura w pokoju spodnie poniżej 23C to włącza piec i po osiągnięciu np. 24C wyłącza piec.

 

Bo nie umiem tego w instrukcji znaleźć. Czy Sterownik ten jest tylko przeniesieniem sterowania z pieca do pomieszczenia?

 

PS. Vitotrole 300-RF jest ta opcja opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant Viessmann: chce wysterowac modulem wewnetrzym H1 jedynie pompe cyrkulacyjna cwu. Podpialem te pompe do modulu, jednak jest ona caly czas wlaczona. Czy na pinie 96 ma byz zworka od 1 do L? Czy musze zmienic jakos ustawienia pieca zeby pompa cyrkulacyjna reagowala na ustawienia Vitotrola 200 co do zadanych godzin pracy pompki cyrklacyjnej? Chce zeby ona mi wzruszyka wode o 6 rano kiedy wstajemy ino 19 kiedy kapiemy dziecko. Obecnie po podlaczeniu pompa nie reaguje na sterowanie. Jesli nadal nie jest jasne o co pytam to moze zrobie zdjecia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Konsultanta Viessmann:

 

Chodzi mi o ten kolorowy schemacik ze sprzęgłem. Tam są zastosowane rozszerzenia Viesmann nr katalogowy: 7301062 tam są dwie sztuki jeśli mamy obce dwa zawory 3-drożne np AFRISO?

 

ja mam osobiscie vitotrol 200A i działa jako przeniesienie pieca na ściane żeby nie latać do kotłowni ale ma także za zadanie tak jak pisałeś termostat pokojowy...

 

Dla przykładu mam na piecu ustawiona wymagana temperature pomieszczenia 20 stopni w dzień i piec działa do temp. jak uzyska 21,3 to się wyłącza piec i czeka jak spadnie poniżej 20 stopni wtedy się załącza. Mam tak osobiscie

Edytowane przez robert22m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dlaczego w app. Vitotrol Plus nie mam dostępu do funkcji podglądu zużycia gazu?

 

Piec Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B

 

PS. Jest możliwość dodania funkcji w app ViCarec czy Vitotrol Plus, by można było ustawić różną temperaturę pomieszczenia trybie grzania w poszczególnych godzinach i dniach?

gaz.jpg

Edytowane przez Mavin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Konsultanta Viessmann:

 

Chodzi mi o ten kolorowy schemacik ze sprzęgłem. Tam są zastosowane rozszerzenia Viesmann nr katalogowy: 7301062 tam są dwie sztuki jeśli mamy obce dwa zawory 3-drożne np AFRISO?

 

ja mam osobiscie vitotrol 200A i działa jako przeniesienie pieca na ściane żeby nie latać do kotłowni ale ma także za zadanie tak jak pisałeś termostat pokojowy...

 

Dla przykładu mam na piecu ustawiona wymagana temperature pomieszczenia 20 stopni w dzień i piec działa do temp. jak uzyska 21,3 to się wyłącza piec i czeka jak spadnie poniżej 20 stopni wtedy się załącza. Mam tak osobiscie

 

jeżeli mają być 2 obiegi z zaworami mieszającymi to muszą być 2 zestawy rozszerzające (7301062 - dla obcych zaworów, 7301063 - dla zaworów Viessmann)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vitotrole 200-RF mogą pełnić funkcję termostatu pokojowego?

Jak temperatura w pokoju spodnie poniżej 23C to włącza piec i po osiągnięciu np. 24C wyłącza piec.

 

Bo nie umiem tego w instrukcji znaleźć. Czy Sterownik ten jest tylko przeniesieniem sterowania z pieca do pomieszczenia?

 

PS. Vitotrole 300-RF jest ta opcja opisana.

 

przy sterowaniu pogodowym proszę zapomnieć o sterowaniu włącz/wyłącz.

 

Jak już pisałem w kilku wątkach automatyka pogodowa wylicza i dostarcza dokładnie tyle ciepła ile w danej chwili potrzeba w związku z tym nie ma konieczności wyłączania palnika. Tj jak z jazda samochodem ustawiamy na tempomacie 70km/h to silnik pracuje cały czas a nie rozpędza nas do 80 wyłącza silnik i czeka aż zwolnimy do 60 by ponownie się załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dlaczego w app. Vitotrol Plus nie mam dostępu do funkcji podglądu zużycia gazu?

 

ta ikona jest od wskazywania poziomu naładowania zasobnika ciepłej wody (oczywiście nie wszystkich - mamy układ w zasobnikiem solarnym w którym są umieszczone aż 4 czujniki c.w.u. i na podstawie rozkładu temperatur możemy pokazać naładowanie tego zasobnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ikona jest od wskazywania poziomu naładowania zasobnika ciepłej wody (oczywiście nie wszystkich - mamy układ w zasobnikiem solarnym w którym są umieszczone aż 4 czujniki c.w.u. i na podstawie rozkładu temperatur możemy pokazać naładowanie tego zasobnika)
Mavin - ja klikam w w ten "wykres słupkowy" -otwiera się schemat kocioł-zasobnik CWU -klikam na kocioł ->>> otwiera się zużycie gazu i prądu! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavin - myślałem, że ten ww. screen to Twój widok :)

 

Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc w wyjaśnieniu co może zdecydować o następującej anomalii, która wystąpiła po raz kolejny:

Krzywa 0.7, praca wg harmonogramu, temp za oknem +11'C a kocioł zamiast realizować 28'C to dawał 40'C i obciążał się 55%, pomimo ograniczenia 30%?

Edytowane przez daniel.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavin - myślałem, że ten ww. screen to Twój widok :)

 

Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc w wyjaśnieniu co może zdecydować o następującej anomalii, która wystąpiła po raz kolejny:

Krzywa 0.7, praca wg harmonogramu, temp za oknem +11'C a kocioł zamiast realizować 28'C to dawał 40'C i obciążał się 55%, pomimo ograniczenia 30%?

 

Bez zdiagnozowania kotła odpowiadanie czemu pracował akurat z takimi parametrami a nie innymi jest jak wróżenie z fusów. Wystarczy, że będzie przejście z trybu nocnego na dzienny a już wtedy kocioł by jak najszybciej dogrzać zwiększy wymaganą temperaturę ponad tą wyliczoną z krzywej grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wystarczy, że będzie przejście z trybu nocnego na dzienny a już wtedy kocioł by jak najszybciej dogrzać zwiększy wymaganą temperaturę ponad tą wyliczoną z krzywej grzewczej.
I tak było! Jednak nie wiedziałęm, że zmiana trybu grzania -mam 2 okresy zredukowane (3'C) i 2 okresy normalne (20'C) to spowoduje. Czyli kocioł ma w sobie historię "niepracy" i potem nadrabia pomimo, że np. zrobiło się 11-13 'C? A jak nagle wyjdzie słońce i będzie 20'C to też będzie mi nadrabiał za okres wyłączenia (zredukowania)? Dziwne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł po przejściu z trybu oszczędnego w try komfortowy domyślnie na okres 1 godziny zwiększa wyliczony parametr o 20%. Dodatkowo aby zniwelować wahania wywołane różną temperaturą dnia i nocy temperatura zasilania wyliczana jest na podstawie średniej temperatury zewnętrznej z okresu 21,3h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...