Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Naczynie wzbiorcze ma być w instalacji, czy one będzie w kotle czy na instalacji. Jeżeli zaś chodzi o spadek ciśnienia to oznacza on, że gdzieś jest nieszczelność. Niestety przy tak małe spadkach ciśnienia znalezienie nieszczelności może być bardzo trudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie w sprawie kotła Vitodens 050, planuję zakupić dom z poddaszem użytkowym od dewelopera, dom ma ok. 130m2 + ok. 20m2 garaż. W domu jest zamontowany piec dwufunkcyjny Vitodens 050, ogrzewanie jest zrobione część podłogówki, część grzejników, mam kilka pytań:

 

1. Czy ten piec sprawdzi się z wydajnością podgrzewania wody dla 5-osobowej rodziny ? Domek ma 2 łazienki. Czy jakiś użytkownik tego pieca może coś na ten temat powiedzieć.

2. Jak odbywa się w przypadku tego pieca sterowanie dwoma obwodami, do podłogówki potrzeba dużo niższej temperatury niż do grzejników. Co musi być w kotłowni (jakie zawory, itp), żeby podłogówka i grzejniki działały na innych temperaturach, jestem zielony w hydraulice, proszę o łopatologiczne wyjaśnienie o co pytać.

3. Podrzucam zdjęcie kotłowni z tego domu, deweloper twierdzi, że kotłownia jest w 100% skończona, że ogrzewanie działa, na zdjęciach prezentuje się dość ubogo, jest po prostu sam piec, o co ewentualnie mam dopytać czy jest zamontowane.

 

https://naforum.zapodaj.net/0a39b3becd5d.jpg.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez miki1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Od roku użytkuje zestaw: VITODENS 200 + VITOCONNECT OPTO1 + VI CARE na Androidzie.

 

Taki case: ~26.08.2019 odłączyłem od zasilania kocioł, ponieważ przechodziła burza. Włączam: kocioł prosi na konsoli o ustawienie zegara, a kiedy zaglądam do aplikacji ViCare to okazuje się, ze zniknęły dane historyczne od początku użytkowania kotła.

 

Bez ostrzeżenia, bez precedensu, bez pardonu - zniknęły moje cenne dane.

Ki czort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu usterki sterownika kotła w ramach gwarancji wymieniano mi sterownik kotła V222F. Prawie trzy lata historii sobie poszło, podobnie jak i ustawienia - bo nie ma możliwości zrobienia backupu danych ustawień/danych przy wymianie sterownika ani importu/przerzucenia ich na PC-ta.

Kiedyś na stronie Viessmanna była ponoć dostępna rozpiska rejestrów/komunikacji z kotłami, ale w pewnym momencie zniknęła - na jej podstawie powstało oprogramowanie openv/vitalk/vcontrold, ale z tego co widzę, z powodu braku aktualizacji mapy rejestrów dalej jest dla normalnego użytkownika mało przydatne do czegokolwiek..

Edytowane przez mibas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Panowie witam.

Po 8 latach użytkowania Vitodensa 343-F zaczynam mieć problem.

Objawy usterka : automat palnikowy E6

Problem ten zaczął się juz jakiś rok temu pamiętam że we Wigilię nie miałem ogrzewania wyskoczył ten sam błąd jednak wówczas poradziłem sobie kominkiem z nasadą wodną.

Wieczorem piec zagrzał wodę do mycia czyli zadziałał.

 

Serwis całościowy : pieca, kominka i solarów był wykonany w lutym , serwisant widział w pamięci usterkę lecz stwierdził że według niego nic się nie dzieje.

Cały sezon nie widziałem komunikatu usterki ale piec włącza się tylko rano na podgrzew CWU i to grzeje wodę od temp jakies 28 oC do 45 oC a czasem wody z poprzedniego dnia wystarczało na poranne mycie bo zasobnik 220 litrów.

 

W tej chwili znowu wyskoczył błąd E6 automat palnikowy , czerwona dioda zamiast zielonej , reset nic nie daje.

ciśnienie w instalacji 1,6 bara.

I teraz serwis wskazuje że usterka E6 to zbyt niskie ciśnienie w instalacji więc podniosłem z 1,4 do 16

inny serwisant twierdzi że E6 to problem z kominem (przytkany komin lub nieszczelność)

 

tak czy siak od ostatniej usterki minęły 2 tygodnie i piec działał idealnie dzis znowu usterka i brak wody do mycia.

Dodam jeszcze że wylączenie pieca z gniazdka nic nie daje odnoszę wrażenie że problem polega na tym że palnik nie potrafi się załączyć piec próbuje włączyć palnik nieskutecznie.

Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.

Pozdrawiam Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam.

Po 8 latach użytkowania Vitodensa 343-F zaczynam mieć problem.

Objawy usterka : automat palnikowy E6

Problem ten zaczął się juz jakiś rok temu pamiętam że we Wigilię nie miałem ogrzewania wyskoczył ten sam błąd jednak wówczas poradziłem sobie kominkiem z nasadą wodną.

Wieczorem piec zagrzał wodę do mycia czyli zadziałał.

 

Serwis całościowy : pieca, kominka i solarów był wykonany w lutym , serwisant widział w pamięci usterkę lecz stwierdził że według niego nic się nie dzieje.

Cały sezon nie widziałem komunikatu usterki ale piec włącza się tylko rano na podgrzew CWU i to grzeje wodę od temp jakies 28 oC do 45 oC a czasem wody z poprzedniego dnia wystarczało na poranne mycie bo zasobnik 220 litrów.

 

W tej chwili znowu wyskoczył błąd E6 automat palnikowy , czerwona dioda zamiast zielonej , reset nic nie daje.

ciśnienie w instalacji 1,6 bara.

I teraz serwis wskazuje że usterka E6 to zbyt niskie ciśnienie w instalacji więc podniosłem z 1,4 do 16

inny serwisant twierdzi że E6 to problem z kominem (przytkany komin lub nieszczelność)

 

tak czy siak od ostatniej usterki minęły 2 tygodnie i piec działał idealnie dzis znowu usterka i brak wody do mycia.

Dodam jeszcze że wylączenie pieca z gniazdka nic nie daje odnoszę wrażenie że problem polega na tym że palnik nie potrafi się załączyć piec próbuje włączyć palnik nieskutecznie.

Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.

Pozdrawiam Radek.

 

ciężko oceniać niestojąc przy kotle, tym bardziej, że nie wskazałeś która to generacja kotła, Vitodens 343 FB3A czy FB3B a może jeszcze inny...

Błąd E6 w obu wcześniej wymienionych modelach to błąd zbyt niskiego ciśnienia w instalacji. Jeżeli piszesz, że manometr pokazuje ponad 1.4-1.6 bara to może to oznaczać usterkę przetwornika ciśnienia, może to być wiązka, może to być płyta główna a róznie dobrze może to być brud powodujący że styki przestały kontaktować.... najlepiej wezwać uprawnioną firmę serwisową która namiejscu zdiagnozuje usterkę. Lista firm znajduje się na stronie: https://www.viessmann-serwis.pl/partnerzyserwisowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy na forum :)

 

Kocioł Vitodens 200-W B2HE, w użytkowaniu od kilku dni. Podobno nowy model. Cały dzień poświęciłem na lekturę wątku i sporo zajarzyłem. Nie mam podłogówki tylko same grzejniki i zdarza się że temperatura w pomieszczeniach zmienia się od nasłonecznienia, aktywności mieszkańców itd. Rozumiem, że wtedy sterowanie pogodowe (jakkolwiek genialne) dobrze byłoby wspomóc odczytem z pomieszczenia.

 

Czy do sterownika Vitotrol 200/300 w dalszym ciągu potrzebne jest dokupienie bazy radiowej, czy może jest to już zbędne? Chyba że jest do tego jakiś nowy sterownik bezprzewodowy (wewnętrzny) - instalator coś mi wspominał że lada moment ma się pojawić w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z ustawieniem tego pieca żeby działał komfortowy, tyle że próbuję w innym wątku od tygodnia. U mnie oprócz pogodówki mam czujnik w pomieszczeniu ale z tego co zauważyłem w obecnym ustawieniu nie ma on bezpośredniego przełożenia na pracę pieca. Więc męczę się dalej i próbuje coś ustawić żeby to działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy na forum :)

 

Kocioł Vitodens 200-W B2HE, w użytkowaniu od kilku dni. Podobno nowy model. Cały dzień poświęciłem na lekturę wątku i sporo zajarzyłem. Nie mam podłogówki tylko same grzejniki i zdarza się że temperatura w pomieszczeniach zmienia się od nasłonecznienia, aktywności mieszkańców itd. Rozumiem, że wtedy sterowanie pogodowe (jakkolwiek genialne) dobrze byłoby wspomóc odczytem z pomieszczenia.

 

Czy do sterownika Vitotrol 200/300 w dalszym ciągu potrzebne jest dokupienie bazy radiowej, czy może jest to już zbędne? Chyba że jest do tego jakiś nowy sterownik bezprzewodowy (wewnętrzny) - instalator coś mi wspominał że lada moment ma się pojawić w sprzedaży?

 

do kotła Vitodens 200-W B2HE jest aktualnie tylko i wyłącznie regulator przewodowy Vitotrol 200-E (stare regulatory z 200-A, 300-A, 200-RF nie mogą być do tego kotła podłączane). Regulator pezprzewodowy pojawi się najwcześniej w kwetniu przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko oceniać niestojąc przy kotle, tym bardziej, że nie wskazałeś która to generacja kotła, Vitodens 343 FB3A czy FB3B a może jeszcze inny...

Błąd E6 w obu wcześniej wymienionych modelach to błąd zbyt niskiego ciśnienia w instalacji. Jeżeli piszesz, że manometr pokazuje ponad 1.4-1.6 bara to może to oznaczać usterkę przetwornika ciśnienia, może to być wiązka, może to być płyta główna a róznie dobrze może to być brud powodujący że styki przestały kontaktować.... najlepiej wezwać uprawnioną firmę serwisową która namiejscu zdiagnozuje usterkę. Lista firm znajduje się na stronie: https://www.viessmann-serwis.pl/partnerzyserwisowi

Witam Kocioł to FB3B

Dzięki za wskazanie problemu.

Na dzień dzisiejszy jestem już 3 dzień bez ogrzewania i ciepłej wody.

Najbliższy termin to 18 pazdziernik jestem w wielkim szoku, dzwonimy po wszystkich serwisantach jednak chyba ze względu na dofinansowania ciężko o kogos kto ma czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kocioł to FB3B

Dzięki za wskazanie problemu.

Na dzień dzisiejszy jestem już 3 dzień bez ogrzewania i ciepłej wody.

Najbliższy termin to 18 pazdziernik jestem w wielkim szoku, dzwonimy po wszystkich serwisantach jednak chyba ze względu na dofinansowania ciężko o kogos kto ma czas.

 

zgałaszałeś na infolinii 0801080124?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgałaszałeś na infolinii 0801080124?

 

Tak otrzymaliśmy numer do Pana Daniela z Imielina WOD-DAN

Wczoraj miał być był dzis.

Notabene wczoraj piec po 3 dniach się uruchomił sam więc rano była CWU.

Została wymieniona część chyba czujnik ciśnienia.

a95d0bac9d058d53gen.jpg

 

Mam ogromną nadzieję że to nie płyta glówna......czekamy i obserwujemy.

Dzięki za zainteresowanie pozdrawiam Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...