Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

Niestety nie ma podstawowych danych. Proszę podać jakie jest projektowe zapotrzebowanie na moc, oraz jakie są współczynniki zapotrzebowania na energię (pierwotną albo końcową). Jeżeli tych danych brak w projekcie albo wogóle brak projektu to niestety jedyne wyjście to wykonanie audytu energetycznego przez uprawnioną osobę. Strony w stylu cieplowlasicwie.pl proszę sobie odpóścić gdyż wyniki przez nią podawana mogą odbiegać czasem o 100% od rzeczywistych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Rozjaśniło to moje wątpliwości i uzupełniło pewien brak wiedzy.

Ma jeszcze pytanie o zawór przełączeniowy do cwu i układ pracy z zasobnikami wbudowanymi w kotłach serii Vitodens 222W i 222F (z zasobnikiem warstwowym) i 222F (z zasobnikiem wężownicowym).

W którym miejscy w zasobnikach są umieszczane czujniki temperatury (na środku, na dole, przy wymienniku)?

Z jaką histerezą pracy pracują zasobniki?

Czy w zasobnikach warstwowych każde uruchomienie poboru wody uruchamia pracę palnika? Tzn. czy woda z zasilania jest od razu kierowana do wymiennika płytowego czy raczej na spód zasobnika?

Kiedy uruchamia się pompa wymiennika cwu przy zasobniku warstwowym?

Czy kocioł też w jakimś stopniu moduluje mocą czy raczej używa maksymalnej i po nagrzaniu wody i przełącza się na C.O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zasobników czujniki umieszcza sie przeważnie w dolnej części (wkładany może być od góry. Histereza pracy zasobika nie jest stała jest zależna od modelu kotła i rodzju zasobnika. Ładowanie zasobnika uruchamiane jest w funkcji temperatury. Ciepła woda to komfort a komfort to priorytet więc moc jest zawsze tak dobierana by jak naszybciej zagrzać wodę. Start pompy ładowania zależny jest od typu kotła i dokonanych nastaw. W przypadku Vitodensów pompa startuje praktycznie razem z palnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał Pan, że praca pompy kotłowej ustawiana jest ze stała prędkością przy sprzęgle/buforze. Co daje ustawienie min i max mocy pompy w ustawieniach kotła, jeżeli instalacja ogrzewania podłogowego chodzi tylko na pompie kotłowej? Czy kocioł w jakiś sposób steruje mocą pompy i ewentualnie podstawie jakich kryteriów?

Poniżej zdjęcie z instrukcji kotła Vitodens 222.

pompa_min_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vitodens 222-ws2a i ciągle pojawiający się problem z usterką E9. Płyta główna, elektroda jonizująca, elektroda zapłonowa, uniwersalny regulator gazu, wtyk kodujący, wiązka przewodów, system kominowy - wszystko sprawdzone lub wymienione. Kocioł serwisowany co roku. Niestety serwisant już się poddał i nie wie co może być przyczyną ciągłej awarii i pojawiającego się błędu e9. Może ktoś mial podobny problem? Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecałbym skorzystać z usług serwisowych firm partnerskich, naprawa powinna polegać na diagnozie i ew wymianie uszkodzonego podzespółu a nie na wymianie wszystkich podzespółow po kolei. Polecam kontak z nr 0 801 0 801 24 i wezwanie serwisu fabrycznego (pracownika technicznego firmy Viessmann).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie,

Co sądzicie o zużyciu energii przez Vitodens 200-W System B2HE 25kW, dwa załączniki poniżej,

 

2021-02-15_142710.jpg

 

2021-02-15_142718.jpg

 

Wyższa rozdzielczość

https://i.imgur.com/YhUeza1.png
https://i.imgur.com/vn1nv7R.png

 

Jak widać średnie zużycie to 1 kWh dziennie, dom jakieś 150m2, czy raczej wszystko jest tutaj w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150m2 ale jaki dom?? Pasywny czy namiot?? Jaka temperatura wewnątrz a jaka na zewnątrz?? Jakie dodatkowe zyski ciepła w budynku?? ... mogę tu dopisac jeszcze kilkanaście pytań które mają fundamentalne znaczenie.

Aby okreslic czy ilość ciepła jest właściwa dla danego budynku należy wykonać audyt energetyczny, bez tego to niestety tylko wróżenie z fusów albo plam na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Mam pytanie odnośnie pompy cyrkulacyjnej c.w.u. Czy w fabrycznym zestawie przyłączeniowym pompy cyrkulacyjnej c.w.u. dedykowanym do kotłów vitodens 222-F ( z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 100l) pompę wpina się pod zasilanie kotła (tzn. gdzieś wewnątrz kotła) czy pod dodatkowe gniazdo zewnętrzne? Czy automatyka kotła jest w stanie połączyć się z pompą, aby dało się zaprogramować jej czas pracy czy raczej trzeba szukać sterowników zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o zbiornik Viesmanna Vitocell 100 W typu CUGA... mianowicie nie jestem pewny czy potrzebuje wymienić anodę magnezową... mam problem z zapachem ciepłej wody z tego zbiornika, jest to spowodowane z pewnością brakiem jej uzywania gdyz nie uzywam jej non stop gdyz nie mieszakmy jeszcze w domu na stałe... pachnie siarkowodorem... czytam że trzeba wygrzewać co jakiś czas do ponad 65 stopni C wode w zasobniku i ponoć zapach też jest zwiazany z anodą magnezową... czy po zdjeciu które zamieszczam da sie stwierdzić czy trzeba anodę wymienic?

IMG_2179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku gdy woda ma zapach siarkowodoru to nalezy wymontować anodę magnezową a w jej miejsce zamontować anodę prądów błądzących (anoda tytanowa).

No właśnie i tutaj mam pytanie do pana konsultanta... z wygladu anod tytanowych ktore widze w internecie zadne nie pasuje mi do wygladu anody ktora jest umieszczona w zbiorniku.... chodzi mi konkretnie o góre anody i jej mocowanie z kolnierzem zbiornika vitocell 100 w, sa calkiem inne... na co mam patrzec i czego szukac żeby pasowała taka anoda? cos by pan rekomendował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...