Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciekawe czasy - absurd odbiorów końcowych


Recommended Posts

 

A tak na marginesie gdyby jego urzednicza pensja byla wystarczajaco normalna i wystarczala na pozostale 16 godzin z calej doby to zapewne by nie siegal po prezenty. Budownictwo od wielu lat jest zle oplacane dlatego nie dziwi mnie fakt rozpakowywania prezentow.

 

http://ZGROZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak łatwo możesz tłumaczyć korupcję, to jest niezrozumiałe jak tak można prymitywnie mysleć .Ja prowadzę działalność od 14 lat i dlatego ,że były chudsze miesiące lub lata miałem naciągać ludzi( a może powinienem napisać oszukiwać czy wykorzystywać możliwości i różne okazje). Natomiast w zamian pracowałem po kilkanaście godzin dziennie, ale nie przychodziło mi do głowy aby naciągać ludzi. Ten sposób tłumaczenia jest nienormalny i w ten sposób to da się wytłumaczyć wiele nienoemalnych zjawisk. Mój szwagier jest lekarzem , zarabia 1300PLN, a na bilet wydaje 300(dojeżdza codziennie ok. 50km ) czyli za te marne 1000PLN powinien się rozpłakać i brać łapówki, ponieważ za pracę lekarza to ta kwota jest smieszna.

Powiedz mi ile to jest wystarczająco normalna pensja , czy tyle by wystarczyło na coroczne wakacje i zmianę samochodu co dwa lata?.Jestem przerażony łatwością z jaką się tłumaczy wszystkie przejawy pazerności i wukorzystywania stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już to gdzieś pisałem, ale jeszcze raz...

Wystąpiłem do PINB w Białymstoku o wydanie pozwolenia na częściowe użytkowanie i dowiedziałem się, że w tym przypadku czeka mnie obowiązkowa kontrola na placu budowy (w przypadku zgłoszenia zakończenia budowy tylko tzw. milcząca zgoda). Po dwóch miesiącach zadzwoniła pani z PINB i powiedziała, żebym się zgłosił po odbiór decyzji. Zgłosiłem się i przeglądałem dokumentację do decyzji, w której to znajdował się protokół z oględzin na placu budowy, jednak w trakcie rozmowy z panią od decyzji padło z jej strony pytanie cytuję: "A gdzie jest ten dom?". Decyzja jak najbardziej pozytywna. NIe mam kompletnie żadnych znajomości w PINB.

Udało się, czego i innym życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu1 - przesuniecie budynku o metr to to nie jest odstępstwo od projektu a zmiana połozenia budynku. Przypominam ze to geodeta tyczy budynek na gruncie i potwierdza to odpowiednim wpisem w dzienniku budowy. A tyczenie przez geodete jest po to abys nie miał problemow przy odbiorze i budynek był prawidłowo umiejscowiony w stosunku do granic zgodnie z projektem. Przesuwanie o własne widzi mi sie kończy sie problemami do robiórki budynku włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://ZGROZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak łatwo możesz tłumaczyć korupcję, to jest niezrozumiałe jak tak można prymitywnie mysleć .Ja prowadzę działalność od 14 lat

 

 

Nie bardzo zrozumiales moja wypowiedz ! Albo ja niejasno tlumaczylem? Nie watpie w twoja oraz innych urzytkownikow forum uczciwosc dokladnosc solidnosc itd sam tez od wielu miesiecy sledze to forum ale jak odwroce sie do okna to widze inna rzeczywistosc? Nie dziwie sie temu urzednikowi chyba czesto sledzil dziennik telewizyjny i tam bral lekcje dobrego wychowania ale czy mozna nazwac zlodziejem dziecko ktore w przedszkolu przez pomylke lub chec posiadania klocka leggo przyniesie go do domu? W tej chwili tysiace a moze miliony lapowkarzy smieje sie do rozpuku albo do bulu brzucha z praktyki brania lapowki w miejscu pracy czy nie lepiej przelew gotowkowy do banku np. internetowego. Jest tysiace sprawdzonych sposobow na to aby z czystymi rekoma pobierac stosowne wynagrodzenia. Piszesz o swojej pracy w dzialalnosci gospodarczej od kilku lat coz chyba wiekszosc ludzi prowadzi takowa z lepszym czy gorszym skutkiem i wlasciwie tutaj nie mozna brac lapowek. No coz lekarz bioracy lapowki jest poprostu drozszym lekarzem i nic wiecej gdyby byl dobrym lekarzem zapewne zarabialby wiecej ale na to tez trzeba wielu lat pracy. Urzednik ktory pokusil sie zapewne pierwszy raz i dlatego wpadl chcial poprawic sobie srednia krajowa dla przykladu podam ze inspektorzy nadzoru budowlanego w pinb w moim i sasiednim miescie zarabiaja nie wiecej jak 1200 pln na miesiac . Za taka kwote nie jeden budowlaniec z domu nie wychodzi aby podsteplowac jakis dokument. Dlatego nie oceniajmy ludzi pochopnie a wlasciwie to co to za lapowka w kwocie 3 tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dlatego nie oceniajmy ludzi pochopnie a wlasciwie to co to za lapowka w kwocie 3 tys pln.

 

Jarpol nie bardzo rozumiem Twoj tok myslenia, albo ja jestem ciemny, albo Ty sciemniasz. Lapowka w kwocie 3 tys pln to LAPOWKA. I nie jest wazne kto ile zarabia, a Twoje tlumaczenie a zarobkach urzednikow w kwocie 1200 pln miesiecznie jest po prostu zenujace.

WYjasnij to prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...