Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zmiana projektu domu po wydaniu pozwolenia na budowe


Karoll75

Recommended Posts

Witam

Od 5 mieś posiadam działke hektarową nad jeziorem która ma aktualne warunki zabudowy.

Nie mam jeszcze konkretnych planów co do zabudowy, ale obawiam się że jeśli sie nie pośpiesze z rozpocząciem budowy to urzad gminy może wprowadzić jakieś obostrzenia na tej działce i zainwestowane pieniądze w piekną działkę poszlyby na marne.

Moje pytanie brzmi czy mogę zakupić byle jaki projekt, rozpocząć starania o wydanie pozwolenia na budowe i jak juz je otrzymam(pozwolenie jest podobno ważne do 3 lat) to czy mogę w ciągu tych 3 lat zmienić projekt na ten wlaściwy bez ponawiania calego procesu od początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocno skomplikuje moje plany.

Projekt domu który bede chciał postawić bedzie kosztować około 15-20tyś(dom z bali około 500-600m2). Czy żeby unikną ryzyka poniesienia kosztów na projekt domu mogę w jakiś sposób do uzyskania pozwolenia na budowę zlożyć bez docelowego projektu ? Powiem szczerze że nie znam procedur i dopiero zaczynam sie w tym temacie orientować. Boje sie że moge nie dostać pozwolenia na tak duży projekt przez co byłbym zmuszony do poszukiwania innych mniejszych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocno skomplikuje moje plany.

Projekt domu który bede chciał postawić bedzie kosztować około 15-20tyś(dom z bali około 500-600m2). Czy żeby unikną ryzyka poniesienia kosztów na projekt domu mogę w jakiś sposób do uzyskania pozwolenia na budowę zlożyć bez docelowego projektu ? Powiem szczerze że nie znam procedur i dopiero zaczynam sie w tym temacie orientować. Boje sie że moge nie dostać pozwolenia na tak duży projekt przez co byłbym zmuszony do poszukiwania innych mniejszych projektów.

Do pozwolenia na budowę projekt jest niezbędny - pozwolenie dotyczy tego, konkretnego budynku i jego posadowienia etc.

Projekt za 20 k ? To nieźle .... rozejrzyj się jeszcze (rozumiem, że to nie jest projekt gotowy tylko piszesz o projekcie indywidualnym, zaadaptowanym + projekty instalacji ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Projekt ma być na dom-agroturystyke w takim wiejskim stylu i z wstępnych informacji jakie zebrałem wynika że takie projekty oscyluja w takich cenach choć moja decyzja jeszcze nie została podjeta . Projekt bedzie indywidualny z racji tego że pomimo że działka ma 1 hektar -miejsca na którym można zabudować niema wiele i jest w kształcie klina z ogromną chyba z 200 letnią Lipą pośrodku tego klina.

Nie ma nikt pomysłu jak można obejść zakup drogiego projektu przed upenieniem się czy napewno uzykam powzolenie na budowe na tej działce ?

Czy faktycznie jedyym wyjsciem jest zakup projektu gotowego "na przetarcie szlaków" i potem wdrożenie juz własciwego poprzez ponowne zlozenie papierów o pozwolenie na budowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam plan zatwierdzony ? Jeśli nie to możesz wystąpić o warunki zabudowy z nakreślonym pi razy oko domem (wielkość mniej więcej i miejsce posadowienia). I będziesz wiedział co możesz a czego nie możesz budować. Jeśli jest plan - poproś o wypis. Będą tam podstawowe warunki.

Bez tych danych i tak żaden architekt nie sądzie do robienia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...