Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Belki stropowe... ale jak !!!


aga__daniel

Recommended Posts

Mamy problem z położeniem belek stropowych - nie wiemy w którą stronę lepiej je położyć. Ten naszej roboty rysunek to widok od góry piętra, schody idą od prawej do lewej, spocznik i do góry. Jeśli ktoś mógłby nam coś podpowiedzieć, będziemy wdzięczni... :) W projekcje strop jest monolityczny czyli zalewany betonem. [/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że otwór w stropie musi obejmować podest i górny zabieg, zaś zabieg dolny będzie jeszcze pod stropem ? Jeśli tak to belki stropu gęstożebrowego powinny iść na rysunku pionowo. Dwie ostatnie od lewej będą oczywiście krótsze i trzeba je na czymś wesprzeć - potrzeby będzie murek lub podciąg i kolumna. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6e876fa428bece1.html . Jaką ma budowę komin i pozioma wewnętrzna ściana nośna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak można było zrobić raczej nie mielibyśmy z tym większego problemu... Problem w tym, że analogicznie do tych schodów z rysunku, są schody do piwnicy(z piwnicy na parter wchodzi się tak samo jak z parteru na piętro) Dolny zbieg może być pod stropem. Wewnętrzna ściana nośna to pustak, a kominy narazie tylko na rysunku ;)

Czy ew. można byłoby 6 i 7 belkę od lewej z rysunku pociągnąć do schodów i na nich oprzeć schody z dodatkową belką poprzeczną, która będzie przechodziła przez całe pomieszczenie???(chodzi mi o tą ze zbrojeniem zalewaną betonem) Takie belki mają być dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, popularne stropy gęstożebrowe (Teriva, Rector) muszą mieć belki podparte obustronnie. Podparcie w środku nic tu nie zmieni. Jeśli chcesz zrobić w stropie podciąg wzdłużny i poprzecznie do niego podciąg kotwiący krótkie belki, to tak jak już napisał kolega bez konstruktora się nie obejdzie. A dlaczego chcesz zrezygnować ze stropu monolitycznego ? Dla płyty z wycięciem, jeszcze tak dużej, to optymalne rozwiązanie. Mur na parterze który zaproponowałem może mieć przecież w sobie drzwi do piwnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monolityczny nie obejdzie się beż zbrojarza.Zbrojenie do podbijania starych ław zbrojenie w fundamenty wieńce i schody do piwnicy zrobiłem sam :) a do takiego stropu mam szacunek i bałbym się sam go kręcić ,wiadomo... chodzi o koszty :lol:

 

Kolego jeżeli jest projekt z rozrysowanym zbrojeniem to nie ma wielkiego problemu.

Odczytać rysunek napewno pomożemy.

Jeżeli możesz to zamieść konstrukcję stropu lub link do projektu.

Zamiana konstrukcji stropu na własną rękę, jeszcze w takim układzie jest niedopuszczalna bez wiedzy i akceptacji projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety,plan tego nie obejmuje :cry: w grę wchodzi też koszta materiłlu a betonu mam kontakt w jednym ze składów na materiały po extra cenie :p i dlatego wole terive ... nad piwnicą też miał być lany strop,a jest z garów :lol: :roll: a projektanta mam na przeciwko tyle że strasznie zalatany i jak coś to robi tylko te zmianki co w czsię dotychczasowej budowy wynikły, a było ich sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...