Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejnik w wiatrołapie


Hydraulik

Recommended Posts

Jak w temacie właśnie mamy dokładnie taki okres że wiemy czy ten dodatek się przydaje a jeśli go nie mamy to czy nam go brakuje

Ja u siebie oczywiście mam taki jamnik Purmo i jestem bardzo zadowolony Mam gdzie stawiać buty i rękawiczki mojej trzyletniej córki a zima tego roku jest bardzo ładna i obfita w śnieg

 

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie właśnie mamy dokładnie taki okres że wiemy czy ten dodatek się przydaje a jeśli go nie mamy to czy nam go brakuje

Ja u siebie oczywiście mam taki jamnik Purmo i jestem bardzo zadowolony Mam gdzie stawiać buty i rękawiczki mojej trzyletniej córki a zima tego roku jest bardzo ładna i obfita w śnieg

 

Zapraszam do dyskusji

 

Dyskutowano już o tym:

 

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-wodna-w-wiatrolapie-ma-to-sens,t29822.htm?highlight=podłogówka wiatrołapie

 

http://forum.muratordom.pl/czy-dawac-grzejnik-w-garderobie-i-wiatrolapie,t46737.htm?highlight=podłogówka wiatrołapie

 

http://forum.muratordom.pl/czy-ogrzewac-wiatrolap,t7675.htm?highlight=podłogówka wiatrołapie

 

http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-i-ogrzewanie-wiatrolapu,t160008.htm

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co myslicie o zamontowaniu nad drzwiami wejsciowymi czegos na podobienstwo nagrzewnicy elektrycznej, jak to ma miejsce np. w sklepach?? Wiem ze do domu nie wchodzi sie tak czesto jak w tego typu obiektach, ale moze cos sterowanego kontraktronem lub fotokomorka, co by sie zalaczalo w chwili otwarcie drzwi a zatrzymywalo dajmy na to minute pozniej? Pytam bo tez nie mam tam grzejnika, a podlogowka jakos jest za slaba... wiatrolap kolem 2m2??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co myslicie o zamontowaniu nad drzwiami wejsciowymi czegos na podobienstwo nagrzewnicy elektrycznej, jak to ma miejsce np. w sklepach?? Wiem ze do domu nie wchodzi sie tak czesto jak w tego typu obiektach, ale moze cos sterowanego kontraktronem lub fotokomorka, co by sie zalaczalo w chwili otwarcie drzwi a zatrzymywalo dajmy na to minute pozniej? Pytam bo tez nie mam tam grzejnika, a podlogowka jakos jest za slaba... wiatrolap kolem 2m2??

 

To "coś" nazywa się kurtyną powietrzną i raczej stosowane jest tam, gdzie właśnie nie ma wiatrołapów.

 

Też mam dylemat czy dokładać grzejnik w wiatrołapie - ale może lepiej niech już sobie będzie - najwyżej się go zamknie. trzeba pamietać by nie był zbyt blisko drzwi wejściowych jeśli się ma drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grzejnika w wiatrołapie ... mam ogrzewanie podłogowe .

Nie odczuwam potrzeby tudziez braku takiego sprzętu ... no i nie wiem gdzie miałabym se go zamontować - miejsca niewiele , wolę mieć szafkę na buty niż grzejnik :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i grzejnik i podłogówkę :)

Obie rzeczy są strzałami w dziesiątkę, podłogówka pięknie suszy mokre ślady ale nie jest w stanie nagrzać pomieszczenia które ma odkrytej podłogi 1,4 x 1 i dodatkowo ma przejście do nieogrzewanego pomieszczenia gospodarczego.. Dlatego grzejnik normalnie niski a długi jest ustawiony pionowo (jakiś niski regulus 20cm wys normalnie) tuż prze drzwiach bo tylko tam miałem miejsce i służy do takich celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówke i grzejnik i polecam i to i to. Wchodze do domu i wita mnie przyjemne ciepełno, drzwi szczelne więc jest prawie tak ciepło jak w domu :)

Podłogówka wystarcza żeby było cieplutko więc grzejnik zakręcony głównie albo odkręcony minimalnie a jak coś trzeba wysuszyć np, rekawiczki i czapki to się odkreca i luuuuuuuz :)

polecam takie rozwiązanie. Oczywiście grzejniczek najmneijszy jaki był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jam mam grzejnik i z niego nie korzystam.

Uważam go za zbędny. W wiatrołapie nie potrzebuję 22C. Wystarczy kilkanaście które są uzyskiwane z sąsiadujących pomieszczeń.

 

Po przyjściu z dworu jest ciepło (w końcu klilkanaście stopni). Po ubraniu się ciepłe ciuchy i czekająć na któegoś z domowników nie przegrzewam się za bardzo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prawidlowa nazwa tego "grzejnika" to kurtyna powietrzna. Mysle o niej z 3 powodow:

1. Wiatrolap jest na planie prostokata, dluzsza krawedzia do drzwi wejsciowych... chyba dla tego hydraulikowi nie udalo sie prawidlowo umiescic pex-ow od podlogowki...jakos wolno mnie sie ona nagrzewa, mimo temp na zasilaniu 42C...do konca nie wiem co jest grane

2. Drzwi KTM o czym pisalem na innym forum nie naleza do najszczelniejszych, wiec podwiewa i to zimno idzie na reszte domu

3. Prowadzimy na parterze dzialanosc i intnensywnosc trafficu jest wzmozona

 

A propos dostalem wycene firmy Venture i scielo mnie z nog... 2.6 k!! :o za podwieszana kurtyne....szczeka opada.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...