Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czas pracy podajnika tłokowego jako parametr w sterowniku jest determinowany przez rzeczywisty czas pracy tegoż podajnika. Jeśli czas tego parametru będzie krótszy od czasu rzeczywistego pracy podajnika, sterownik wejdzie w stan awarii podajnika. Zmiana tego parametru nie pociąga za sobą wymiernych korzyści. Czym innym jest zmiana interwału z jakim mają występować kolejne cykle pracy podajnika. Tutaj jest pole do popisu i można poeksperymentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ekperymentowałem.....

bo jak kociołek pracował na nastawionych parametrach pracy.....

przy 45 st. C podajnik starczał mi tylko na 2,5 dnia....(histereza 2 st. C)

gdy zmieniłem mu temp. na 52 st C to okazało sie że czas który był nastawiony na podajniku 4 s nie wystarczał na to aby piec osiągnął swoja temperaturę na jednej porcji miału....i podawał zbyt duzo miału...

ja obecnie mam nastawioną pracę na 8 s histerezę na 3 st. C i czas krańcowy pomiędzy podawaniami 18 minut (a czas podtrzymania palenia 50 minut)

obecnie podajnik starcza mi na 4,5 dnia.....130 kg także juz zaczyna mnie to satysfakcjonować....

ale budynek jeszcze się nie wygrzał zbyt dobrze.....

więc liczę że za jakieś dwa trzy tygodnie dojdzie spokojnioe do 5 - 5,5 dnia

musze jednak tutaj powiedzieć że sam fakt że nastawinioe ja mam tak ustawione to nie znaczy że u kogoś będzie to działało, gdyz piece są różne....sterowniki też.....a co najważniejsze paliwa najbardzie.....

ja grzeję miałem 19 z Janiny....

i jest ok....

kupiłem 4 t i mysle że do końca kwietnia bez problemu mi to starczy....

 

dlatego każdy powinien poprostu potestować własne jakies ustawienia ....i zobaczyć reakcje pieca.....

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...