Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Radio łazienkowe


mimitek

Recommended Posts

hmmm...czyzby problemem bylo 230 V?

Wystarczy jakiekolwiek radio tyle tylko by w odpowiednim miejscu je usadowc - byleby nie jako towarzysza kąpieli w wannie - wrażenia mogż być co prawda ekscytujacę aczkolwiek krótkotrwałe :lol: i nie tylko dla odbiornika - słuchacz też może z tego doświadczenia nie wyjść cały i zdrowy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...czyzby problemem bylo 230 V?

Wystarczy jakiekolwiek radio tyle tylko by w odpowiednim miejscu je usadowc - byleby nie jako towarzysza kąpieli w wannie - wrażenia mogż być co prawda ekscytujacę aczkolwiek krótkotrwałe :lol: i nie tylko dla odbiornika - słuchacz też może z tego doświadczenia nie wyjść cały i zdrowy :p

 

Oczywiście, że tak! Już w paru chałupach ciągnąłem do łazienki kable głośnikowe (głośniki w suficie). sprzęt stał w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...czyzby problemem bylo 230 V? ...
Oczywiście, że tak! ....
Toć wiem, że 230 może nieżle popieśić, zwłaszcza jak dostanie sie do wanny pełnej wody :lol:

W sumie nie widzę żadnych przeciwskazań by jakiekolwiek radio, nawet nieżle wypasione :) w łązience umilało czas kąpieli - byleby rozsądnie je umieścić a miejsce zapewne sie na nie znajdzie w każej łazience

Ale i tak lepsze o jakiejkolwiek audycji są arie wykonywane samodzielnie przy goleniu :p hmmm... kurde... tylko ja sie nie golę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego

http://www.ravak.pl/?page=compact

tanie to to nie jest niestety

 

fajny bajer ale to nie na moją kiszeń. jeż to radi jest dla mnie za drogie http://www.radiadolazienek.pl/index.php?cat_id=22 . Cholera, boję się bawić z radiem samochodowym z panelem w łazience podłączonym do stałego prądu. a jak wiadomo w łazience lubi być wilgoć.

 

nie chodzi mi o radio zaraz prz ywannie, poprostu głośniki mają być w suficie podwieszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego

http://www.ravak.pl/?page=compact

tanie to to nie jest niestety

 

fajny bajer ale to nie na moją kiszeń. jeż to radi jest dla mnie za drogie http://www.radiadolazienek.pl/index.php?cat_id=22 . Cholera, boję się bawić z radiem samochodowym z panelem w łazience podłączonym do stałego prądu. a jak wiadomo w łazience lubi być wilgoć.

 

nie chodzi mi o radio zaraz prz ywannie, poprostu głośniki mają być w suficie podwieszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to kupiłbym radio na pilota. Głośniki w suficie. Wszelkie połączenia dokładnie zaizolowane dodatkowo jakąś taśma by wilgoć nie weszła. Samo radio także w suficie-za jakąś klapka. I tylko światłowod by sygnał z pilota przenieść do radia. Wystarczy kawałek pręta czy to szklanego czy też z przezroczystego pcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko umieść gdzieś w rogu z dala od źródeł wody. Głośniki jeśli mają być w suficie to też zamontuj je tak by nie byly bezpośrednio nad wanną czy brodzikiem. Montowałem w ten sposób taką instalację ze 2 lata temu, wiem że do tej pory działa bezawaryjnie :)

Innym sposobem jest (tak jak koledzy sugerowali) przeciągnięcie przewodów głośnikowych z pokoju do łazienki. Masz wtedy tylko głośniki w łazience, mniej elementów do uszkodzenia :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, boję się bawić z radiem samochodowym z panelem w łazience podłączonym do stałego prądu. a jak wiadomo w łazience lubi być wilgoć.

 

Nie przesadzaj. 12V jest napięciem bezpiecznym. jesli zastosujesz zasilacz 12V z trafo separacyjnym, umieszczony poza łazienką, to swobodnie możesz radio umieścić nawet przy wannie. jak zalejesz, to najwyżej grać nie bedzie, dopóki nie wyschnie. Tobie nic nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...