Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Hercules Condensung 1 32 ABT + Super CAR


KrzysiekP

Recommended Posts

Proszę o pomoc w kwestii sterowania pieca Immergas Hercules Condensing 1 32 ABT (wersja poprzednia pieca teraz jest wersja 2 - różni się głównie elektroniką) + Super CAR.

 

Mam instalacje mieszaną (podłogówka + grzejniki) i piec ma domyślnie wyjścia na te dwa typy instalacji.

 

Ostatnio dowiedziałem się, że do pieca można podłączyć dwie sondy zewnętrzne, aby lepiej sterować podłogówką i grzejnikami.

Serwisant podłączył mi tą drugą zewnętrzną sondę temperatury.

Niestety nie potrafił szczegółowo wyjaśnić jak to działa i co będzie lepiej.

Sam jeszcze nigdy nie robił takiej konfiguracji kotła.

 

Nie wiem czy Sterownik SuperCAR pozwala oddzielnie sterować ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie grzejnikami, w instrukcji tego nie mogę znaleźć.

 

Firma wykonująca u mnie instalacje projektując ogrzewanie na górze, przewymiarowała grzejniki Purmo prawie 2X, aby móc zasilać je wodą o zmniejszonej temperaturze co pozwoli bardziej efektywnie korzystać z pieca kondensacyjnego i nie podbijać temperatury czynnika.

 

W sumie jeśli chodzi o temperatury w domu na dole (podłogówka) i na górze(grzejniki) piec nie wie jaka jest temperatura na górze, bo ma czujnik w sterowniku (Super CAR), który jest na dole.

 

Serwisant powiedział, że piec ma mieszacz, który w przypadku kiedy automatyka pieca zwiększy temperaturę powyżej 42-45 stopni to na podłogówce więcej nie pójdzie i temperatura wzrośnie w obiegu grzejników.

Można to podobno zmienić na regulatorze w piecu (ręczna zmiana nastaw regulatora)

 

Proszę was o pomoc w odpowiedzi na te pytania:

 

1.Jak zatem sterować tymi obiegami optymalnie (podłogówka + grzejniki)?

2.Jaki sens ma używanie dwóch czujników temperatury w tym piecu ?

3.Jak to wysterować optymalnie (zużycie gazu) tym sprzętem ?

4.Jeśli piec będzie podawał na podłogówkę czynnik o temperaturze do 40 stopni to czy grzejniki podczas srogiej zimy na górze się wyrobią ?

5.Czy warto stosować z ekonomicznego punktu widzenia już przy tym dość zaawansowanym sterowniku SuperCAR dodatkowe sterowanie temperatury pomieszczeń (w moim przypadku dodatkowe kilka tysięcy za bezprzewodowy system)

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w kwestii sterowania pieca Immergas Hercules Condensing 1 32 ABT (wersja poprzednia pieca teraz jest wersja 2 - różni się głównie elektroniką) + Super CAR.

 

 

W sumie jeśli chodzi o temperatury w domu na dole (podłogówka) i na górze(grzejniki) piec nie wie jaka jest temperatura na górze, bo ma czujnik w sterowniku (Super CAR), który jest na dole.

Serwisant powiedział, że piec ma mieszacz, który w przypadku kiedy automatyka pieca zwiększy temperaturę powyżej 42-45 stopni to na podłogówce więcej nie pójdzie i temperatura wzrośnie w obiegu grzejników.

Można to podobno zmienić na regulatorze w piecu (ręczna zmiana nastaw regulatora)

 

Proszę was o pomoc w odpowiedzi na te pytania:

 

1.Jak zatem sterować tymi obiegami optymalnie (podłogówka + grzejniki)?

2.Jaki sens ma używanie dwóch czujników temperatury w tym piecu ?

3.Jak to wysterować optymalnie (zużycie gazu) tym sprzętem ?

4.Jeśli piec będzie podawał na podłogówkę czynnik o temperaturze do 40 stopni to czy grzejniki podczas srogiej zimy na górze się wyrobią ?

5.Czy warto stosować z ekonomicznego punktu widzenia już przy tym dość zaawansowanym sterowniku SuperCAR dodatkowe sterowanie temperatury pomieszczeń (w moim przypadku dodatkowe kilka tysięcy za bezprzewodowy system)

 

Z góry dzięki !

 

To się pochwaliłeś 8) :D

 

Kup czujnik temp. na góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowy system nie musi kosztować kilku tysięcy. Proponuję trochę pomieszkać i zobaczyć czy rzeczywiście potrzebujesz dodatkowe sterowanie. Czy już coś Ci przeszkadza czy pytasz na zapas? Otwórz wszystkie grzejniki na max, przy pozamykanych drzwiach i zobacz jakie będziesz miał temperatury w pomieszczeniach. Dopiero po kilku dniach i zmianach temperatur będziesz mógł coś więcej stwierdzić. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oczywiście kupić czujnik na górę, ale problem jest gdzie jego podłączyć?

Sterownik SuperCAR nie ma możliwości podłączenia dodatkowego czujnika temperatury wewnętrznej.

Ewentualnie bezprzewodowy, ale wyjście na grzejniki na górze (i dwa w garażu na dole) jest bezpośrednio z pieca gazowego.

Nie wiem w sumie jaka jest zasada sterowania z pieca temperatury wody w obiegu grzejników i jaka w podłogówce.

 

Ciągle pytania poniższe są dla mnie aktualne:

 

1.Jak zatem sterować tymi obiegami optymalnie i jaka jest logika sterowania temperaturą tego pieca (podłogówka i grzejniki) , ewentualnie innych pieców kondensacyjnych z wyjściem na podłogówkę i grzejniki

 

2.W jakim celu producent umożliwił podłączenie dwóch zewnętrznych czujników temperatury ?

 

3.Jak ustawić ten piec w takiej konfiguracji, aby zoptymalizować zużycie gazu?

 

4. Firma wykonująca u mnie instalacje projektując ogrzewanie na górze, przewymiarowała grzejniki Purmo prawie 2X, aby móc zasilać je wodą o zmniejszonej temperaturze co pozwoli bardziej efektywnie korzystać z pieca kondensacyjnego i nie podbijać temperatury czynnika.

Jeśli piec będzie podawał na podłogówkę czynnik o temperaturze podobnej jak podłogówka czyli 30-35% to czy ogrzeje pomieszczenia grzejnikami ?

 

5.Czy warto stosować z ekonomicznego punktu widzenia już przy tym dość zaawansowanym sterowniku SuperCAR dodatkowe sterowanie temperatury pomieszczeń (w moim przypadku dodatkowe kilka tysięcy za bezprzewodowy system - przykładowo Danfoss około 2-3 tys dla 3-5 pomieszczeń, system Imergass 2-3 tys)

 

Dom jest dość dobrze docieplony.

Poddasze wełna skalna SuperRock 25 cm, ściany styropian 15 cm + sylikaty 24 cm, podłoga 10 cm styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
podciagam temat kolegi, sam przymierzam sie do tego pieca. Chetnie poslucham opinii forumowiczow. Mam ta sama konfiguracje: dol podlogowka, gora grzejniki+ kotlownia i garaz po jednym grzejniku. Czy mozna dla tego pieca wyprowadzic rure przez sciane, zamiast wlaczac sie do komina? czy to zgodne z przepisami. prosze o komentarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...