Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolejnosc układania płytek na schodach


popolg

Recommended Posts

oki to jeszcze jedno glopie pytanie

schody do piwnicy

nic trudnego ale nie ma innego wyjscia sa to jedyne schody prowadzace do niej i od niej

napisalem ze takie schody ja bym ukladal od dolu co jest dosc trudne

boho sie z tego smieje

wiec skoro on nie potrafi nic konkretnego napisac to moze ty cos napiszesz jak je inaczej mozna zrobic

A ja takie schody układałem sam - po raz pierwszy i były to schody zakręcające i wylane raczej paskudnie (po kilka cm nierówności ). Wyszło nieźle .A robiłem tak :

Rozmierzyłem wysokości stopni i podstopnic tak aby wyszły mi jednakowej wysokości i szerokości - na zakręcie skupiłem się na wysokości .

Na bocznych scianach wyrysowałem ich przebieg .Zacząłem układać od góry do dołu ale tylko połowę szerokości ( stopnie i podstopnice razem ) .

Jak mi jedna połówka wyschła to ułożyłem drugą - Mało tego - w trakcie pomiarów okazało się , że mi za wązkie stopnie zrobili i musiałem podstopnice układać skośnie .

 

 

nie chę byś zlośliwy ale nie rozumiem co mają podstopnice do szerokości stopnia względem ich wysokości

Pomyśl - jak poszerzyć szerokość już istniejąego schodka ?

I jak poewnie podeprzeć szeroki stopień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
nie czepiam sie ale można to zrozumieć w taki sposób jaki zrozumiałem dlatego napisałem to w taki sposób i teraz zmienia to fakt [posta i teraz rozumiem zrobiłeś poprawnie a żeby zachować nalżyty wymiar ale wytłumacz mi dlaczego pod skosem ułożyłeś podstopnice pod skosem i To nie jest zadna aluzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośne podstopnice zrobiłem w celu podparcia płytek na stopniach .

W przypadku stopni , aby zwiększyć głębokość stopnia , robi się je trochę wystające do przodu . W przypadku płytek pozostawienie takiego wystepu spowodowało by z pewnością jego ukruszenie , odbicie , czy coś w rym stylu .

Aby tego uniknąć wymyśliłem skośną podstopnicę ( w ten sposób powstało mi takie podcięcie powiększające głębokość stopnia ) która podpiera cały stopień .

Mam nadzieję , że się jasno wysłowiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem ale ogólnie takie schody nie są schodami do przyjęcia BHP ale też to jest jeszcze uzależnione ile powiększyłeś stopień < odległośc skosu > od pionu

czy aby jesteś tego pewien widziałem takie stopnie w nowo budowanych obiektach i jakoś inspektor to przyjął a z drugiej strony jeśli nie ma miejsca na zrobienie "normalnych" schodów tzn podstopnica i trep prostopadle do siebie to co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
tak też myślałem ale ogólnie takie schody nie są schodami do przyjęcia BHP ale też to jest jeszcze uzależnione ile powiększyłeś stopień < odległośc skosu > od pionu

czy aby jesteś tego pewien widziałem takie stopnie w nowo budowanych obiektach i jakoś inspektor to przyjął a z drugiej strony jeśli nie ma miejsca na zrobienie "normalnych" schodów tzn podstopnica i trep prostopadle do siebie to co wtedy???

 

 

przeczytaj uważnie do końca tekstu ILE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...