Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Firma Geberit czy KOŁO ??


mimitek

Recommended Posts

Firma KOŁO ma dobre ceny na stelaż,przycisk i kibel ale nie wiem jak to się może w przyszłości dotyczyć usterki "sprzętu". nie chce kuć płytek itd.. Geberit jest 3 razy droższy i się zastanawiam czy w przyszłości przy eksploatacji nie będzie się psuł. chociaż nie zawsze to co drogie to znaczy że dobre - proszę Was o swoje opnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak chodzi o stelaż to tam nie ma co się zepsuć a jak chodzi o spłuczkę to KOŁO montuje układy firmy geberit właśnie.

 

W stelażach!? NIE montuje. W spłuczkach natynkowych co niektórych (oznaczonyych GEBERIT INSIDE chyba nawet...). Drążyłem ten temat.

Jeśli chodzi o stelaż to mam zamontowane trzy Geberity w domu - fakt, że cenowo trochę tego... ale spłuczkę podtynkową kupuje się na długie lata. A Geberit daje 10 lat gwarancji na wszystkie elementy - nawet na uszczelki. Zapytaj w Kole jak jest z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest ok, często montujemy i reklamacji nie ma. W tej chwili nie ma problemu z serwisem (wszystkie potrzebne części są od ręki).

Geberit to wg mnie taki "Mercedes" wśród wc :). W wakacje remontowaliśmy łazienkę. Mieliśmy wynieniać również stelaż pod wc, ale okazało się że jest w bardzo dobrym stanie. Wymieniliśmy tylko wszystkie uszczelki i jeszcze jakiś plastik (wyrobił się). Uwaga: wszystkie części do 15 letniego zestawu dostałem od ręki! Posłuży pewnie kolejne 15lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi maja dwa stelaże z koła, montowane w tamtym roku i jest z nimi problem. spłuczki ciekną. Serwis był juz kilka razy i problem zdaje sie być nierozwiazywalny.

 

Geberit 3 razy drozszy do koła?? Grzebnij w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm? a to przyciski są jakieś najważniejsze czy jak?

 

my mamy Groche, promocyjne. .. mam nadzieję, że będzie się sprawowało długo i dobrze...

 

nie, nie najważniejsze ale...

... jak schowasz stelaż pod płytki, to tylko Ci przyciski zostają do gapienia się....

 

czy nie?

dla niektórych estetyka też się liczy...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest w utrzymaniu czystości. Nie ma kłopotu z myciem podłogi przy kibelku a w przypadku kompaktu nurkowanie za nim bywa uciążliwe. Ja jakoś jestem strasznie leniwy przy sprzątaniu i wolę robić tak aby potem dało się to szybko umyć. Deskę i tak zawsze trzeba odkręcić, muszlę umyć. Ale po co się dodatkowo męczyć to nie wiem. Z tych samych powodów wolałem lustro wkleić w płaszczyźnie kafelek. Łatwiej to sprzątać a wygląda ładnie. Do tego wszystkie rury w przypadku podwieszanego kibelka są również schowane i nie ma gdzie brud załazić, co też zmniejsza czas sprzątania łazienki. Bo nikt mi nie wmówi że na przykład rurę elastyczną (harminijka) da się łatwo umyć a często trzeba właśnie taką podłączać kompakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest w utrzymaniu czystości. Nie ma kłopotu z myciem podłogi przy kibelku a w przypadku kompaktu nurkowanie za nim bywa uciążliwe. Ja jakoś jestem strasznie leniwy przy sprzątaniu i wolę robić tak aby potem dało się to szybko umyć. Deskę i tak zawsze trzeba odkręcić, muszlę umyć. Ale po co się dodatkowo męczyć to nie wiem. Z tych samych powodów wolałem lustro wkleić w płaszczyźnie kafelek. Łatwiej to sprzątać a wygląda ładnie. Do tego wszystkie rury w przypadku podwieszanego kibelka są również schowane i nie ma gdzie brud załazić, co też zmniejsza czas sprzątania łazienki. Bo nikt mi nie wmówi że na przykład rurę elastyczną (harminijka) da się łatwo umyć a często trzeba właśnie taką podłączać kompakt.

 

 

W pełni się zgadzam pod warunkiem, że ktoś w zabudowie nie zainstaluje wężyka gumowego co się dość często zdarza. W takim przypadku wolę jednak pomęczyć się przy czyszczeniu niż remontować łazienkę po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie własnie popsuł Geberit, jak sie okazało rozleciał sie cały "srodek",

zadzwoniłem do Geberita gdzie moge dokupic cały "syfon" a tam słysze, ze nigdzie....! i proszą o adres, bo Geberit ma 10 lat gwarancji i jutro przyjedzie monter i wymieni wszystko bezpłatnie!!!! I tak było! Az sie łza w oku kreci....

szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam pod warunkiem, że ktoś w zabudowie nie zainstaluje wężyka gumowego co się dość często zdarza. W takim przypadku wolę jednak pomęczyć się przy czyszczeniu niż remontować łazienkę po kilku latach.

 

A czy robicie do każdego kibelka zabudowanego osobny zawór odcinający wodę ?

Bo w przypadku jakiejś awarii to fajna rzecz. Zastanawiam się tylko jak to wkomponować w całość ? Może ktoś ma jakiś patent na to (fotki mile widziane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...