Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Napadało śniegu, odśnieżacie dachy??


Mariuszż

Recommended Posts

Ja mam dach z automatycznym odsnieżaniem :) Blachodachówka (powłoka poliester) sprawia że nawet gram śniegu nie utrzyma przez chwilę na dachu (szczególnie od strony zachodniej). Drabinki przeciwśniegowe niewiele pomagają. Co prawda zatrzymują na chwilę śnieg, ale później jak się uzbiera i cała ta masa się "przewali" to spada z większym impetem niż bez śniegołapów. Dach ma nachylenie 45 %.

 

W ubiegły weekend miałem próbkę - zjechał śnieg chyba z połowy dachu i tak zasypał schody, że nie można było wyjść z domu.

 

Jedyne co mnie denerwuje, to śnieg zbierający się nad oknami dachowymi...ale na to już chyba nie ma rady. Jakbym otworzył okno to bym pewno dostał po głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe powietrze ma to do siebie że ucieka do góry, i ile potrzeba izolacji żeby dach nie przepuszczał ciepełka?

Nie wiem czy 100cm by wystarczyło.

Mam u siebie poddasze ocieplone wełną miękką 18 cm i na to w poprzek wełna twarda 7cm i płyty karton-gips zielone, oczywiście jeszcze jest folia parojakaśtam od góry i folia parojakaśtam od dołu. Dach mam biały, oczywiście coś tam z niego kapie w południe i warstwa na nim nie ma 25 cm tak jak na ziemi, ale około 10-15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Ja mam dach z automatycznym odsnieżaniem :) Blachodachówka (powłoka poliester) sprawia że nawet gram śniegu nie utrzyma przez chwilę na dachu (szczególnie od strony zachodniej).

 

Pewnie też bym tak miał jakby mi ciepło z domu podgrzewało blachę .. W sumie to nie masz automatycznego odśnieżania tylko masz dach podgrzewany ... Ale to też coś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji.

Slabo ocieplony dach spowoduje szybsze zsuniecie sie sniegu.

Ja na oknach dachowych/polaciowych mam zalegajacy snieg i skubaniec nie chce zsunac sie za nic. Przy lekkim ociepleniu stopnial a w nocy zamarzlo i mam male lodowisko na szybach :lol:

Kiszka troszke, sa jednak pomieszczenia niedoswietlone przez zasniezone okna. Mam "pakiet 3-szybowy" w polaciowych i niestety nie zsuwa sie samo, musze czekac do "wiosny" :wink:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mowimy o sniegu z polaci ,a nie z okien,u mnie ,gdyby nie warstwa lawinowa,to snieg pewnie by byl na oknach,ale polecial z nia...mam 30 cm welny....strych niezaizolowny.....snieg i tak musi zsunac sie,do pewnego momentu jego masa narasta,zwlaszcza zmrozonego,potem ciezarem leci po duzym kacie.....a z tym cieplem to na koncu mozna sobie gdybac.....faktem jest,ze to troche moze szkod i bolu narobic.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze o polaciach dachu mowa, ale okna jednak naleza do dachu i sa sporym problemem.

Oprocz tego ze zalega na nich snieg to i blokuja swobodne "zsuwanie" sie sniegu z owej polaci - okna dachowe wystaja ponad poszycie dachu i jesli mamy np. po dwie sztuki okien obok siebie to robi sie dosyc spory opor, wliczajac w to kominy i kominki wentylacyjne.

Przy niekorzystnym ukladzie, gdy wspomniane kominy, kominki i okna zlokalizowane sie blisko siebie, tworzac niejako jedna linie to moze stworzyc spore ograniczenie dla "zsuwajacego" sie sniegu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji.

Slabo ocieplony dach spowoduje szybsze zsuniecie sie sniegu.

Ja na oknach dachowych/polaciowych mam zalegajacy snieg i skubaniec nie chce zsunac sie za nic. Przy lekkim ociepleniu stopnial a w nocy zamarzlo i mam male lodowisko na szybach :lol:

Kiszka troszke, sa jednak pomieszczenia niedoswietlone przez zasniezone okna. Mam "pakiet 3-szybowy" w polaciowych i niestety nie zsuwa sie samo, musze czekac do "wiosny" :wink:

 

Pzdr.

 

Wrecz przeciwnie ! - z dobrze ocieplonego dachu snieg zsuwa sie latwiej bo nie topnieje i sie nie przykleja. Post piwopoijcy tylko to potwierdza ...bo z jednej strony autor pisze ze

"Slabo ocieplony dach spowoduje szybsze zsuniecie sie sniegu"

ale za chwile

"Ja na oknach dachowych/polaciowych mam zalegajacy snieg i skubaniec nie chce zsunac sie za nic" .........

no to jak to jest ?? - przeciez kazde okno - nawet 3 szybowe jest gorszym izolatorem niz ocieplona polac dachowa .

 

Pozdrawiam cieplo

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze o polaciach dachu mowa, ale okna jednak naleza do dachu i sa sporym problemem.

Oprocz tego ze zalega na nich snieg to i blokuja swobodne "zsuwanie" sie sniegu z owej polaci - okna dachowe wystaja ponad poszycie dachu i jesli mamy np. po dwie sztuki okien obok siebie to robi sie dosyc spory opor, wliczajac w to kominy i kominki wentylacyjne.

Przy niekorzystnym ukladzie, gdy wspomniane kominy, kominki i okna zlokalizowane sie blisko siebie, tworzac niejako jedna linie to moze stworzyc spore ograniczenie dla "zsuwajacego" sie sniegu.

 

Pzdr.

 

Tu Cię trochę zdziwię, ostatnio produkowane okna połaciowe, nie wystają prawie wcale :wink: (prócz Roto, tanich marketowych i tych na pokryciu z gontów bitumicznych) jest idealnie płaska powierzchnia, ale jednocześnie są bardziej zasypane niż te wystające, niewiem co gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...