Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna mineralna Knauf spowadzana z UK - co sądzicie ?


MrButton

Recommended Posts

Witam Szanownych forumowiczów!

Szukam właśnie wełny mineralnej do ocieplania poddasza i zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawiła sie na rynku tania wełna mineralna firmy Knauf i z tego co zdążyłem się zorientować sprowadzana jest ona z Wielkiej Brytanii. Cena jest naprawde atrakcyjna mozna sprawdzić na allegro. Co więcej, na opakowaniach napisane jest, że została ona wyprodukowana z buttelek szklanych z odzysku. Co sądzicie o tym produkcie? Czy warto w nią zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem taką wełne od człowieka z okolic Wiśnicza (wystawia to na allegro).

Potrzebowałem jej dosłownie 40 metrów do docieplenia dachu na strychu.Wcześniej używałem Isovera i powiem tak: drugi raz juz bym tego KANUFA z UK nie kupił.Wełna poprostu "dziwna" jak dla mnie.Łatwo się rwała, a konzystencja przypominała watę - ale taką z apteki....I na koniec jedna kupiona przeze mnie rolka była delikatnie mówiąc "śmierdząca" -ale mysle że to nie wina samego produktu, tylko pozostałość po jakimś zwierzaku lub po sposobie w jaki jest to przechowywane.Człowiek od którego to brałem trzymał to "pod chmurką".

pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów!

Szukam właśnie wełny mineralnej do ocieplania poddasza i zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawiła sie na rynku tania wełna mineralna firmy Knauf i z tego co zdążyłem się zorientować sprowadzana jest ona z Wielkiej Brytanii. Cena jest naprawde atrakcyjna mozna sprawdzić na allegro. Co więcej, na opakowaniach napisane jest, że została ona wyprodukowana z buttelek szklanych z odzysku. Co sądzicie o tym produkcie? Czy warto w nią zainwestować?

na twoj dach lepszej od tej welny szkoda dawac bo i tak sie zmarnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziewie , widać na zdjęciach,

R też niskie.

dla gr. 10 cm tylko Rd = 2,25 ( dla Unimaty Rd = 2,55 )

 

http://www.allegro.pl/item874532948_nowosc_welna_mineralna_knauf_ecose_100mm_150mm_170.html

 

Jak już decydować to dopiero po sprawdzeniu wagi takiej beli porównując np. do Unimaty isovera.

Im cięższe tym lepsze bo gęstsze/cieplejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziewie , widać na zdjęciach,

R też niskie.

dla gr. 10 cm tylko Rd = 2,25 ( dla Unimaty Rd = 2,55 )

 

http://www.allegro.pl/item874532948_nowosc_welna_mineralna_knauf_ecose_100mm_150mm_170.html

 

Jak już decydować to dopiero po sprawdzeniu wagi takiej beli porównując np. do Unimaty isovera.

Im cięższe tym lepsze bo gęstsze/cieplejsze

 

Ewidentna nieprawda. Gęstość wełny nie jest parametrem handlowym i nie ma bezpośredniego związku z własnościami izolacyjnymi. Czasami zwiększając gęstość poprawiamy jej własności izolacyjne, a czasami odwrotnie i nie ma prostej zależności bo zależy to od kilku niezależnych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...