Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

prognoza 16 dniowa


Bart30

Recommended Posts

tak sie sklada ze wlasnie przejrzalem prognozy dlugotreminowe i nie wyglada to za wesolo... fakt moze odwyklismy od zim z mrozem i sniegiem, ale jest to chyba dobry czas na test rodzajow ogrzeania plus wentylacji? Napiszcie prosze jak obecnie ksztaltuje sie wasze zuzycie wegla, drewna, pradu. Uzytkownicy rekuperacji niech sie wypiwiedza o jej zaletach w ekstremalnych warunkach, zwlaszcza Ci bez GWC. Jak tam pompy ciepla? A co z ogrzewajacymi elektrycznoscia?? Mysle ze byloby ciekawei teraz przeanalizowac faktyczne za i przeciw :lol:

U mnie chata 280mr niestety 25kg groszku /dobe, mam rekuperacje, ale mieszkamy pierwszy sezon a mokre prace wykonczeniowe i malowanie zakonczylismy w pazdzierniku, wiec jestem dobrej mysli na future :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart :)

 

MOim zdaniem, ludzie tak troche sie pocieszaja "mokrym budynkiem" zeby wytlumaczyc sobie i jakos usprawiedliwic duze koszty ogrzewania domu :)

Ja drugiej i 3-ciej zimy zaplacilem wiecej niz pierwszej (chociaz zimy byly lagodniutkie) ...bo na poczatku to jeszcze czlowiek jakos tam pilnuje ...próbuje cos liczyc, podliczac, usprawniac ...ograniczac :)))))

Teraz (4 zima) na pewno zaplace jeszcze wiecej ...chociac chalupa juz od lat wyschnieta :)

Zaloz ze mniej nie bedzie i mozesz spac spokojnie.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 110 m2 z wentylacją mechaniczną oraz rekuperacją i GWC, ocieplenie dość dobre, pierwszy sezon i w największe mrozy 20kg węgla kamiennego /dobę.

W okolicach 0 C 10 kg wegla/ dobę.

W 100 % podłogówka, rozstaw 25 cm oprócz łazienki i wiatrołapu, max temp. zasilania 33 C !

W domu zawsze powyżej 20 C.

Szacuję 1,5 tony zużycia w tym roku i max 1 tona w przyszłym.

Yoric, każdy dom jest inny, nie odbieraj nam nadziei :wink:

 

W efekcie ciepły dom jest najlepszym sposobem na srogą zimę !

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko tak slysalem, ale wydaje mi sie ze cos wtym jest... po prostu pierwszy sezon faktycznie kontrolujesz bo boisz sie kosztow, pozniej juz wiesz mniej wiecej czego sie spodziewasz i czy cie stac, ale mnie chodzi o wykazanie, czy decyzja jaka podjeli forumowicze odnosnie wybory sposobu ogrzewania byla ich zdaniem trafna czy nie? A niskie temp. sa najlepsze do takiej analizy. Wystarczy posluchac sprzedawcow jktorzy zawsze styaraja sie wcisnac np. najwiekszy kocial...ja mam 25 kw a proponowano mi minimum 36!!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman otoz nie wiem :D Mam jeszcze troche w niej do zrobienia...Moj reku jest bez GWC, kotlownia odrobine skopana, drobne usterki do poprawy, jak drzwi zewnetrzne, ktore byly niedawno wyciagane, poniewaz wiatr prawie je wylamal. Ciagle nimi podwiewa. na poddaszu nie mam jeszcze podlog wszedzie. W kuchni nie mam parapetu a tylko pianke od dolu, tez podwiewa. poza tym boje sie ze podlogowke mam za zadko rozlozona, gdyz nagrzewa sie dosc powoli i czuc ze temperatura zmienia sie w zaleznosci od odleglosci od rury pex. Dom jest naprawde duzy, ale ocieplony 15cm, na poddaszu wlena 25cm na skosach i 30 na czesci poziomej, dodatkowo poddasze niezutkowe na razie 10cm. Lambda welny 0.039. Poza tym na parterze dzialalnosc wiec drzwi sie nie zamykaja, Kupilem wlasnie kurtyne powietrzna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy decyzja jaka podjeli forumowicze odnosnie wybory sposobu ogrzewania byla ich zdaniem trafna czy nie? A niskie temp. sa najlepsze do takiej analizy.

 

Moje decyzje były trafne.

W największe mrozy po 4 godzinach palenia w kotle, gaszę i wychodzę z domu na 24 godziny.

Po powrocie pierwszą rzeczą jaką robię jest otwarcie piwa i włączenie TV !

Kilka godzin później przypominam sobie że trzeba znowu rozpalić !

 

Oczywiście to nie jest szczyt komfortu ale to co chciałem osiągnąć wydając 10 tyś na cały system grzewczy.

Tylko na taki było mnie stać :)

A gurek to chyba zamienił gaz na drewno, co Mu raczej nie za dobrze wyszło :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***

Szacuję 1,5 tony zużycia w tym roku

 

 

Ogrzewanie nadmuchowe, piec amer. Tempstar, wentylacja mechaniczna mnie - zużycie dobowe ok 25m3 gazu ziemnego !!! Dom o pow. 145m2 szeregówka, parter w systemie RBS, poddasze szkielet.

 

No i kto pobije ?.... chociaż to cienka satysfakcja !

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuję 1,5 tony zużycia w tym roku

 

 

Ogrzewanie nadmuchowe, piec amer. Tempstar, wentylacja mechaniczna mnie - zużycie dobowe ok 25m3 gazu ziemnego !!! Dom o pow. 145m2 szeregówka, parter w systemie RBS, poddasze szkielet.

 

No i kto pobije ?.... chociaż to cienka satysfakcja !

 

Rob

 

25m3 na dobę?? ale to chyba razem z domem sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart :)

 

MOim zdaniem, ludzie tak troche sie pocieszaja "mokrym budynkiem" zeby wytlumaczyc sobie i jakos usprawiedliwic duze koszty ogrzewania domu :)

Ja drugiej i 3-ciej zimy zaplacilem wiecej niz pierwszej (chociaz zimy byly lagodniutkie) ...bo na poczatku to jeszcze czlowiek jakos tam pilnuje ...próbuje cos liczyc, podliczac, usprawniac ...ograniczac :)))))

Teraz (4 zima) na pewno zaplace jeszcze wiecej ...chociac chalupa juz od lat wyschnieta :)

Zaloz ze mniej nie bedzie i mozesz spac spokojnie.

 

Y

 

To, że zapłaciłeś więcej to normalne, bo paliwo drożeje

pytanie czy zużyłeś więcej paliwa ( dostaczyłeś więcej energii pierwotnej :D )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dodatek to wydaje mi sie, ze mamy do czynienia z najostrzejsza zima od kilku dobrych lat, a przynajmniej od czasu kiedy na nasz rynek weszly rozwiazania techniczne jakich nie bylo kiedy zimy byly naprawde srogie. Widzi sie na forum, iz niektorzy zuzywaja kubek wegla, inni wiadro, a inni 50kg na dobe (zapewne zla regulacja) w zwiazku z czym niech sie teraz te osoby o dotychczasowym tak niskim zuzyciu wypowiedza czy nadal tak jest czy nie?? jak to mowia wartosc zolnierza ocenia sie na polu bitwy a nie na poligonie, jesli domyslacie sie co mam na mysli :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***

25m3 na dobę?? ale to chyba razem z domem sąsiadów...

 

 

Kolego, nie ironizuj ! Na tym forum jest mnóstwo pasjonatów ocieplania domów, ale jest to niewielki odsetek ludzi, którzy opalają domy. Większość, zaryzykuję, ze ponad 95 % osób mających swoje domy nie zagląda tutaj i głowę daję, że zużycie mają na poziomie zbliżonym lub większym do mojego.

Koszty jakie ludzie ponoszą tej zimy ogrzewając domy sięgają kwot 700-1000 zł miesięcznie czy to się komuś podoba czy nie. Tylko niewielki odsetek jest domów budowanych w nowych technologiach - zwróć uwagę, że norma ocieplenia ściany zewnętrznej sprzed 10 lat wzrosła o 50 %, współczynnik przenikania okna(szyb) to nawet o 100 % . Nie znam ludzi, co idąc z duchem czasu wymieniają co parę lat okna, ocieplają ściany, etc. aby być w zgodzie ze współczynnikami, normami etc. Takie rzeczy robi się raz lub 2 na całe życie.

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart :)

 

MOim zdaniem, ludzie tak troche sie pocieszaja "mokrym budynkiem" zeby wytlumaczyc sobie i jakos usprawiedliwic duze koszty ogrzewania domu :)

Ja drugiej i 3-ciej zimy zaplacilem wiecej niz pierwszej (chociaz zimy byly lagodniutkie) ...bo na poczatku to jeszcze czlowiek jakos tam pilnuje ...próbuje cos liczyc, podliczac, usprawniac ...ograniczac :)))))

Teraz (4 zima) na pewno zaplace jeszcze wiecej ...chociac chalupa juz od lat wyschnieta :)

Zaloz ze mniej nie bedzie i mozesz spac spokojnie.

 

Y

 

Mam chyba tak samo, jak narazie to więcej spaliłem gazu, niż przed rokiem o tej samej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...