Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za gaz zapłacimy nawet o jedną trzecią więcej


white1234

Recommended Posts

Witam

W planach mam zrobienie ogrzewania na gaz a tu takie kwiatki.

 

Za kilka lat możemy płacić za gaz nawet o jedną trzecią więcej, niż obecnie - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko przez to, że Komisja Europejska domaga się liberalizacji rynku tego surowca w Polsce.

 

To oznacza, że Urząd Regulacji Energetyki nie będzie już pilnował, byśmy nie płacili zbyt drogo.

 

Gazeta przypomina, że monopol Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa paradoksalnie gwarantuje niższe ceny za gaz odbiorcom indywidualnym. O to, by poziom cen dla zwykłych ludzi był możliwie jak najniższy, dba URE. Eksperci uważają jednak, że to odbiorcy hurtowi, czyli wielkie zakłady przemysłowe, powinni odbierać surowiec taniej.

 

* Wiadomości z branży Energetyka i Surowce

* Wiadomości z kraju i ze świata

 

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że już za kilka lat sytuacja na rynku błękitnego paliwa może się diametralnie zmienić.

 

Komisja Europejska zarzuca nam bowiem, że istniejący w polskim prawie obowiązek przedstawienia przez przedsiębiorstwa energetyczne taryf do zatwierdzenia przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki jest niezgodny z unijnymi dyrektywami.

 

KE wszczęła przeciwko Polsce postępowanie, grozi nam też Trybunałem Sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest wielce prawdopodobna. Jakiś czas temu czytałem atrukuł dot. cen gazu.

 

Nie pamiętam dokładnych cen, po których Rosja sprzedaje ten sam gaz, ale dla zobrazowania różnicy przyjmijmy, że za 1000 m3:

- W. Brytania płaci 1000 E

- Polska 500 E

- Białoruś 250 E

 

Z ostatnich działań Gazpromu wynika, że ich celem jest zrównanie cen do najwyższego poziomu.

 

W chwili obecnej oprócz regulacji cen ratuje nas jeszcze wydobycie gazu w Polsce. Jest to chyba kilkanaście procent krajowego zapotrzebowania.

 

Co będzie za kilka lat zobaczymy. Najlepszy przykład ropy 1,5 roku temu cena przekroczyła 150 dolarów za baryłkę. Teraz mamy coś koło 70.

 

Z życzeniami najniższych cen wszelkich nośników. AManys Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest wielce prawdopodobna. Jakiś czas temu czytałem atrukuł dot. cen gazu.

 

Nie pamiętam dokładnych cen, po których Rosja sprzedaje ten sam gaz, ale dla zobrazowania różnicy przyjmijmy, że za 1000 m3:

- W. Brytania płaci 1000 E

- Polska 500 E

- Białoruś 250 E

 

Z ostatnich działań Gazpromu wynika, że ich celem jest zrównanie cen do najwyższego poziomu.

 

W chwili obecnej oprócz regulacji cen ratuje nas jeszcze wydobycie gazu w Polsce. Jest to chyba kilkanaście procent krajowego zapotrzebowania.

 

Co będzie za kilka lat zobaczymy. Najlepszy przykład ropy 1,5 roku temu cena przekroczyła 150 dolarów za baryłkę. Teraz mamy coś koło 70.

 

Z życzeniami najniższych cen wszelkich nośników. AManys Pozdr.

 

 

 

I aby taki wniosek wyciągnąć trzeba było czekać na jakieś działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w UK jednak jest jakaś konkurencja.

 

rozumiem, że liberalizacja oznacza także odpowiednie zorganizowanie podstaw dla działalności konkurencji. ale pewnie nie, chodzi tylko o podwyżkę i jakiś pretekst do tego.

 

ps. tak wiem, że teraz mogę wybrać pomiędzy PGNiG i... PGNiG :)

 

U mnie na terenie jest MOW, obecnie EWE i z tego co mi wiadomo to ceny EWE gazu są wyższe niż PGNiG więc się ciesz :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"biały raz dwa trzy cztery" za takie straszenie normalnych ludzi to na WP.pl wezmą ciebie bez kastingu na redaktorka naczelnego :roll:

 

wierzysz ?!!! 8) :wink:

 

 

Nie wierzę.

Ja nie straszę normalnych ludzi.

 

Czyli nie normalnych straszysz? 8) 8)

 

 

Ludzie wyluzujcię.

Ja nikogo nie straszę. Wkleiłem info na temat ewentualnych podwyżek gazu bo to dotyczy dużej części posiadaczy domków. Sam jestem na etapie wyboru źródła ogrzewania.

Jeśliby wkleił takie info ktoś z 1000 postami to by było wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie wyluzujcię.

Ja nikogo nie straszę. Wkleiłem info na temat ewentualnych podwyżek gazu bo to dotyczy dużej części posiadaczy domków. Sam jestem na etapie wyboru źródła ogrzewania.

Jeśliby wkleił takie info ktoś z 1000 postami to by było wszystko ok?

 

No to pisz po co to wklejasz... :lol:

bo co mnie po tym? Nie mam opcji - z moich WZ wynika tylko w zasadzie gaz lub pompa lub prąd., na pompę domek za mały, działka za mała, przy takim zużyciu różnica w cenie by mi się "zwróciła" za naście lat, nawet licząc podwyżkę gazu. Co do prądu -będę się martwić jak gaz zdrożeje. Na razie mam ogrzewanie gazowe za niecałe 200 zł/msc i nie narzekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w GW info że wzrasta o 8,1% cena za przesył prądu w Energia Pro (podpadam pod nich). Niby na razie tylko przesył ale tylko patrzeć jak składnik za energię też podrożeje.

 

I jak to uzasadniają skoro cena węgla jest ostatnio stała a z niego robią prąd? Ano muszą produkować en. z biopaliw a one są drogie... Tak będą nas teraz doić na każdym kroku - w imię ekologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...