Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

zainspirowany tym wątkiem, a zwłaszcza malowidłami kolektorów postanowiłem "podejść" do poziomego kolektora. Do tej pory przekonany, że mam zbyt małą działkę byłem przy pionowym kolektorze. Tak więc, do ogrzania 220m2 podłóg. OZC by Asolt 5,75kW+1kW CWU = 6,75kWu dla temp. obliczeniowej -18*C na zewnątrz i 22*C wewnątrz, QH = 8932 kWh/rok, EAH = 41,8 kWh/m2*rok. 4 osoby. Wszędzie podłogówka z 8cm grubości wylewką. Pow podłóg w części mieszkalnej 110m2, pow. garażu 55m2, pow. piwnicy 55m2. Garaż nie ogrzewany.

Przymierzam się do pompy C9 Ecopower. Działka w sumie 9,75 ara na tym stoi dom. Nie pamiętam powierzchni zabudowy, ale poniżej jest rysunek zagospodarowania na którym widać ile zostało działki do przekopania. Załączam również zdjęcie wykopu - niestety, ale bardzo sucho. Wykop był "odkryty" od września do 01.12.2012 i wody to tam wcale nie widziałem. Proszę o opinię

 

[ATTACH=CONFIG]230630[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230631[/ATTACH]

 

Edit: po bokach i z tyłu przy ogrodzeniu pas z tujami o szerokości 1m. Kurczę nie wiem czy ta mapka czytelna, ale nie umiem ogarnąć wstawiania załączników tutaj w FM :-). W razie czego podeśle na priv albo email.

 

witam

 

ile m2 działki możesz przeznaczyć pod kolektor poziomy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]230630[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230631[/ATTACH]

 

Piaszczyscie i sucho. Musial bys znalezc miejsce na 4x150m spiralnego, a wiec 4 rowy 1m szerokie x 35m (albo 3 rowy 1x45m). Po tej mikrej mapce niewiele widac, ale gruntu za domem bedzie na styk. W sumie jak dasz wieksza mapke, to popatrze i ja i inni czy to tam wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Przepraszam, że tak tutaj w wątku o PC, ale na którejś z poprzednich stron ktoś pisał, że w razie problemu można tutaj liczyć na pomoc (pi razy drzwi) z obliczeniem zapotrzebowania cieplnego. Tak więc dyby ktoś miał chwilę to proszę rzucić okiem na:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222133-Jak-czyta%C4%87-charakterystyke-energetyczna-projektu&p=6275215#post6275215

 

Dodatkowo jak już uda się w miarę ustalić zapotrzebowanie to może ktoś poleci jakiś w miarę rzetelny kalkulator do obliczania kosztów poszczególnych metod ogrzewania? Bo te które znajduję mają rozpiętości rzędu 2tys. zł dla takiego samego metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ponownie.

Przepraszam, że tak tutaj w wątku o PC, ale na którejś z poprzednich stron ktoś pisał, że w razie problemu można tutaj liczyć na pomoc (pi razy drzwi) z obliczeniem zapotrzebowania cieplnego. Tak więc dyby ktoś miał chwilę to proszę rzucić okiem na:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222133-Jak-czyta%C4%87-charakterystyke-energetyczna-projektu&p=6275215#post6275215

 

Dodatkowo jak już uda się w miarę ustalić zapotrzebowanie to może ktoś poleci jakiś w miarę rzetelny kalkulator do obliczania kosztów poszczególnych metod ogrzewania? Bo te które znajduję mają rozpiętości rzędu 2tys. zł dla takiego samego metrażu.

Zwróć uwagę na straty związane z wentylacją stanowią ponad 30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...