Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ze względu na kierunki świata, czy rzadkie "zaglądanie" domowników w to miejsce?

 

Okladzina ceramiczna, zima brak slonca, brak jakichkolwiek chodniczkow czy innych przykryc podlogi.

U mnie to wydawalo sie najlepsze z mozliwych rozwiazan. Praktyka to chyba potwierdza. Bardzo trudno u mnie zaburzyc grzanie akumulacyjne. Nawet odpaleniem kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis ta grzałka 6kW na zasobniku to chodzi na włączniku czasowym np. tygodniowym czy jakieś bardziej skomplikowane ustrojstwo jest (i tylko do odkażania służy?)

 

Sluzy tylko do dkazania i obsluga niestety jest czysto reczna (wtyka w gniazdo 3f). Grzeje zasobnik do >70*C raz w miesiacu. Sam proces przegrzewania trwa ponizej 2h, wiec idzie jakos nad tym zapanowac. Przy okazji przelewam wszystkie punkty biorcze wraz z prysznicami oraz zasypuje syfony kretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten czas wygrzewania wyłączasz swoją PC (jeżeli nie to czy sygnalizuje wtedy błędy na czujniku Tcwu)

 

I jeszcze jedno czy Pompkę cyrkulacji CWU masz podpiętą do PC czy żyje własnym życiem np. na "czasówce" tak zdaje się ma mar1173

 

Cytat Napisał mar1173 Zobacz post

. Cyrkulacja w tygodniu 5, 7, 13,15,17,19,21 po 15 min. ,sob-niedz od 7 do 21 co 1:45 min przez 15 min.

 

Coraz bardziej przymierzam się do samodzielnego uruchomienia PC;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC widzi, ze temperatura CWU wyzsza od zadanej i po prostu pomija proces jej grzania. Nie ma zadnych bledow.

 

Cyrkulacja na osobnej pompie obiegowej zalaczana radiowo "na zadanie". Nacisniecie przycisku pilota w kuchni lub w lazienkach uruchamia pompe cyrkulacyjna na 4 min. Mam rury CWU na chudziaku a nie w warstwie styropianu, wiec takie dzialania cyrkulacji kilka(nascie) godzin dziennie bardzo wychladzalo zasobnik. Jak mocno ograniczylem czasowo, to czesto nie mialem w kranie cieplej wody, bo nie trafilem z cyrkulacja. Teraz mam zawsze kiedy chce. W najdalszej kuchni po 45 sek w lazienkach szybciej. Przy takim systemie zostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie na pilota mi nie leży :) nie wyobrażam sobie że dziecko zanim umyje ręce szuka pilota bo już teraz ja mam problemy ze znalezieniem;) np. pilota od telewizora

Przebywamy w domu mniej więcej w tych samych godzinach więc pozostaje tylko pora nocna Ale to muszę sprawdzić organoleptycznie czy przeszkadzała by mi zimna woda nocą dla oszczędności kilkudziesięciu złotych

Więc raczej skłaniam się do rozplanowania tygodnia dla czasówki -

 

W tym przypadku nie podłączać obiegówki cyrkulacji do wejść w PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poloty sa na stale przytwierdzone dosciany, wiec nie ma mozliwosci ich "zgubienia" i jakis poszukiwan. CZlowiek sie bardzo szybko przyzwyczaja do pewnych rozwiazan i przez pierwsze 2 tyg polegalo to na pamietaniu. Teraz to raczej nawyk.

Kazdy ma jakies swoje preferencje. U mnie bardzo racjonalne czasowe ramy cyrkulacji powodowaly poniesienie kosztow CWU o 100%. Kwotowo to niby nie duzo (50-60 zl/mc), ale w skali roku daje to ponad polowe kosztow, ktore ponosze na CO. :)

 

Ja pomimo mozliwosci sterowania pompa cyrkulacyjna przez PC nigdy jej tam nie podlaczalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że mam dobrze do póki zdjęć nie odkopałem i mnie też na chudziaku przyciśnięte 20cm styropianu - czasu się nie cofnie

Otulina ma 9mm może nie będzie dużych strat ciepła

Jeżeli wierzysz że 9 mm otulina zapobiegnie dużym stratą ciepła zrób eksperyment - prześpij się na karimacie ( ok 1 cm grubości ) np. na podłodze nieogrzewanego garażu ( możesz od góry nakryć się kołderką ) - opisz wrażenia :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cyrkulacja na osobnej pompie obiegowej zalaczana radiowo "na zadanie". Nacisniecie przycisku pilota w kuchni lub w lazienkach uruchamia pompe cyrkulacyjna na 4 min. Mam rury CWU na chudziaku a nie w warstwie styropianu, wiec takie dzialania cyrkulacji kilka(nascie) godzin dziennie bardzo wychladzalo zasobnik. Jak mocno ograniczylem czasowo, to czesto nie mialem w kranie cieplej wody, bo nie trafilem z cyrkulacja. Teraz mam zawsze kiedy chce. W najdalszej kuchni po 45 sek w lazienkach szybciej. Przy takim systemie zostane.

 

Ale po co tak kombinować, mozna przecież do sterowania pompą cyrkulacyjną zastosowac czujki ruchu w łazienkach oraz w kuchni z ograniczeniem pola działania.

Pompa załaczy się po wejsciu do łazienki/wc lub zblizeniu do zlewozmywaka w kuchni lub innego pomieszczenia z cwu. Mozna ustawic czas zadziałania i straty na cyrkulację zmniejszyc do minimum nie tracąc nic na komforcie i majac cwu na żadanie bez pamiętania o właczeniu tej pompy. Rozwiazanie tanie proste i skuteczne, sprawdzone w praktyce. Wszelkie systemy polegajace na właczaniu w okreslonych porach, wymagajacych recznego właczenia to tylko protezy które nie są ani wygodne ani nie gwarantuja mnimalnych strat.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie by to sie calkowicie niesprawdzilo. Tzn cyrkulacja dzialala by duzo za czesto.

 

Jak ktos przebywa wiekszość czasu w łazience i przy zlewozmywaku to faktycznie nie, ale z drugiej strony jezeli juz tam jest i nie korzysta z cwu to co tam robi?

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...