Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

Takie rozwiązanie na pilota mi nie leży :) nie wyobrażam sobie że dziecko zanim umyje ręce szuka pilota bo już teraz ja mam problemy ze znalezieniem;) np. pilota od telewizora

Przebywamy w domu mniej więcej w tych samych godzinach więc pozostaje tylko pora nocna Ale to muszę sprawdzić organoleptycznie czy przeszkadzała by mi zimna woda nocą dla oszczędności kilkudziesięciu złotych

Więc raczej skłaniam się do rozplanowania tygodnia dla czasówki -

 

W tym przypadku nie podłączać obiegówki cyrkulacji do wejść w PC?

 

Coś w tym stylu z pilotem ?:D

http://fishki.pl/fishka,Po-dwudziestu-latach-malzenstwa-para-lezy-w-lozku,65616.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ktos przebywa wiekszość czasu w łazience i przy zlewozmywaku to faktycznie nie, ale z drugiej strony jezeli juz tam jest i nie korzysta z cwu to co tam robi?

 

Ozenisz sie, podpatrzysz co moga robic w lazience kobiety, zrozumiesz. :)

Ja sam do prostej w sumie operacji umycia rak nie potrzebuje w kranie miec wody 45*C. Wystarcza mi letnia.

 

Po prostu przyjmij do wiadomosci, ze taka opcja jaka proponujesz u mnie by sie nie sprawdzila pod katem oszczednosci. One bylyby niewiele mniejsze niz przy systemie z czasowa cyrkulacja w zadanych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozenisz sie, podpatrzysz co moga robic w lazience kobiety, zrozumiesz. :)

 

Ale po co mam sie drugi raz zenic, pierwszy raz było to 30 lat temu i dobrze wiem co moga robic w łazience kobiety, ale skoro chcesz swoim kobietom ograniczac cyrkulacje cwu to nie mam nic przeciwko, porządek musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam sie drugi raz zenic, pierwszy raz było to 30 lat temu i dobrze wiem co moga robic w łazience kobiety, ale skoro chcesz swoim kobietom ograniczac cyrkulacje cwu to nie mam nic przeciwko, porządek musi byc

 

Wchodzac do lazienki po pilniczek do paznokci, na "poprawienie fryzury", czy wyrzucic chusteczke jednorazowa cyrkulacja w niczym nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przyjmij do wiadomosci, ze taka opcja jaka proponujesz u mnie by sie nie sprawdzila pod katem oszczednosci. One bylyby niewiele mniejsze niz przy systemie z czasowa cyrkulacja w zadanych godzinach.

 

Rozumiem ze wykonałes pomiary zgodności wykorzystania cyrkulacji w okreslonych godzinach ustawionych na sztywno. Mozesz podac jaki jest u Ciebie % zgodności ustawienia tych stref czasowych z faktycznyn korzystaniem z cwu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Ecopower możesz ustawić 2 przedziały czasowe dla każdego dnia oraz czas pracy PCCW i czas postoju.

 

W pompie Ecopower można ustawić cyrkulację ciepłej wody w 2 przedziałach w ciągu doby. Dodatkowo można zdefiniować ile czasu pompka ma pracować a ile ma mieć postoju. Standardowo ustawione wartości to 2min/4min w przedziale pracy CCW.

 

Praca pompy Ecopower C9 na filmie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazienkach czujek nie mam ale to nie problem bo bezprzewodowe można tam zmotać jak natomiast to zgrać z pompą obiegową

proszę jakieś konkretny zestaw. Asolt -podasz co zrobić przy pompce

 

Mam u siebie na czujkę i spełnia swoje zadanie. Aby wyeliminować włączanie pompy obiegowej co chwilę jak ktoś się kręci po łazience, po każdym zadziałaniu pompy włącza się blokada na 15min. Pewnie co jakiś czas chodzi na darmo bo akurat ktoś nie skorzystał z wody ale bardziej w tym przypadku cenię sobie wygodę niż uczenie domowników i gości by sobie sami wodę zapuszczali włącznikiem czy pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sterowanie z pompy jest zdecydowanie za prymitywne. Moja tez to ma w takim wydaniu. To opcja raczej teoretyczna.

 

Dla mnie jest wystarczająca. Nie wiem w czym problem. Ustawienie na 15 min pracy i 105 min postoju w odpowiednich przedziałach zupełnie wystarcza. Należy zwrócić również uwagę na stłumienie przepływów na krótszych odcinkach CCW, bo inaczej w odległych miejscach na ciepłą wodę będzie trzeba czekać zbyt długo. Jednak najważniejsze to dobre zaizolowanie rur. Jak to jest sp...lone to wszystko co później to tylko pudrowanie trupa - straty energii i komplikacja sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie zerwe posadzek i nie bede poprawial ulozenia rur CWU. Kazdy wie, ze lepiej byc pieknym i mlodym niz starym i brzydkim, ale nie o tym tutaj rozmawiamy.

 

To nie czepiaj się że rozwiązanie w PC z CCW jest prymitywne. Dla poprawnie wykonanej instalacji jest całkiem w porządku. Nie wiem czego ty oczekujesz, żeby PC odczytywała myśli twoje, twoich domowników i gości i w odpowiednim momencie włączała cyrkulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly sterownik z 10cioma przedzialami czasowymi pracy CWU bije na glowe sterowanie, ktore moge osiagnac za pomoca sterownika w pompie, wiec o czym tu gadac.

 

A chyba najlepszy jest ten mechaniczny z zapadkami co 15min. Przynajmniej u mnie tylko dzięki niemu udało się ogarnąć temat cyrkulacji. Dwa przedziały to raczej nieporozumienie, bo pomijając fakt błędów popełnionych podczas instalacji, trzeba mieć na uwadze, że domy są rożne i w niektórych odległość do zasobnika będzie 2m, a w innych 20m i tu nawet super izolacja nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba najlepszy jest ten mechaniczny z zapadkami co 15min. Przynajmniej u mnie tylko dzięki niemu udało się ogarnąć temat cyrkulacji. Dwa przedziały to raczej nieporozumienie, bo pomijając fakt błędów popełnionych podczas instalacji, trzeba mieć na uwadze, że domy są rożne i w niektórych odległość do zasobnika będzie 2m, a w innych 20m i tu nawet super izolacja nie pomoże.

Nie bardzo chyba rozumiesz.

Przedział czasowy to np. 5.00-7.00 i w tym przedziale możesz sobie ustawić dowolny czas pracy np. 5 min i dowolna przerwę np. 40 min. Po tym przedziale jest przerwa. Następny przedział ustawiasz np. 13- 21. Dla każdego dnia tygodnia możesz ustawić inne przedziały czasowe które pozwalają na przerwy w pracy cyrkulacji gdy nikogo nie ma w domu. Jak chcesz mieć cyrkulację cały dzień to przedział ustawiasz np. na 5.00- 22.00, czas pracy i przerwę jaka ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...