Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

Nie bardzo chyba rozumiesz.

Przedział czasowy to np. 5.00-7.00 i w tym przedziale możesz sobie ustawić dowolny czas pracy np. 5 min i dowolna przerwę np. 40 min. Po tym przedziale jest przerwa. Następny przedział ustawiasz np. 13- 21. Dla każdego dnia tygodnia możesz ustawić inne przedziały czasowe które pozwalają na przerwy w pracy cyrkulacji gdy nikogo nie ma w domu. Jak chcesz mieć cyrkulację cały dzień to przedział ustawiasz np. na 5.00- 22.00, czas pracy i przerwę jaka ci pasuje.

 

Aa, to w takim razie zupełnie wystarczające. Myślałem, że jest to na takiej zasadzie jak te elektroniczne timery 10-przedziałowe, gdzie można ustawić 10 okienek on/off. Jeśli wygląda to tak jak mówisz to faktycznie jest to rozwiązanie zupełnie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie badziwko za 18 zl radzi sobie z tym swietnie:

 

[ATTACH=CONFIG]244263[/ATTACH]

 

U mnie się nie sprawdzało.

Dyskusja jest o tyle jałowa, że każdy ma inne preferencje używania CWU i inne uwarunkowania.

Tobie pasuje pilot, u mnie sprawdza się zapadkowiec, a u mar'a sterowanie z PCi. Każdy musi sam z tym dojść do porządku, godząc się na jakieś kompromisy. Ja zaakceptowałem dwa razy większe zużycie w imię stałego dostępu do CWU, Ty przyzwyczaiłeś się do pilota, a mar zanlazł takie ustawienia w PCi jakie odpowiadają jego trybowi życia:). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie sprawdzało.

Dyskusja jest o tyle jałowa, że każdy ma inne preferencje używania CWU i inne uwarunkowania.

Tobie pasuje pilot, u mnie sprawdza się zapadkowiec, a u mar'a sterowanie z PCi. Każdy musi sam z tym dojść do porządku, godząc się na jakieś kompromisy. Ja zaakceptowałem dwa razy większe zużycie w imię stałego dostępu do CWU, Ty przyzwyczaiłeś się do pilota, a mar zanlazł takie ustawienia w PCi jakie odpowiadają jego trybowi życia:). Pozdrawiam

 

No kolega do mnie napisal:

"To nie czepiaj się że rozwiązanie w PC z CCW jest prymitywne."

 

Ono obiektywnie patrzac jest prymitywne, a to, ze komus moze przypasowac, to juz zupelnie inna sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chyba rozumiesz.

Przedział czasowy to np. 5.00-7.00 i w tym przedziale możesz sobie ustawić dowolny czas pracy np. 5 min i dowolna przerwę np. 40 min. Po tym przedziale jest przerwa. Następny przedział ustawiasz np. 13- 21. Dla każdego dnia tygodnia możesz ustawić inne przedziały czasowe które pozwalają na przerwy w pracy cyrkulacji gdy nikogo nie ma w domu. Jak chcesz mieć cyrkulację cały dzień to przedział ustawiasz np. na 5.00- 22.00, czas pracy i przerwę jaka ci pasuje.

 

Dokładnie tak to działa. Niestety oprócz spieprzonej instalacji, w naszym przypadku jeszcze jest bardzo nieregularny tryb życia. U nas jednak bardziej sprawdziła by się czujka lub klawisz. My postawiliśmy na... marnowanie wody :D

Mamy małe odległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne że lepiej przed pompą ciepła zredukować. Pompy "25" i "30" najczęściej różnią się tylko wielkością gwintu, w wydajności różnice są niezauważalne (przynajmniej na wykresach nie widać). Śrubunek do pompy "30" ma gwint 5/4'' więc jeśli montujesz filtr to prościej bez zbędnych redukcji samymi nyplami (mosiężnymi!) to połączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pytaniem

 

Do ilości 800l ( -15*C) glikolu (czy mogę rozrabiać np. do -10*C?) rozumiem że wtedy dolewa się wody destylowanej?

ile wlać inhibitora korozji i czy ewentualnie wlać coś jeszcze?

 

Pan z Ekontechu zaleca również obieg podłogówki zalać wodą destylowaną Czy ktoś to praktykował u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi na moje pytania

 

Mar1173 pisałeś gdzieś może właśnie tu że zmieniałeś swoje pompy obiegowe na mniejsze

 

Mój doradca z Ekontech bo ta PC już klepnięta proponuje dla mojego przypadku UPS 25-80 na DZ i na GZ

Czy to nie za mocne dla 4x200 PE40 i 12x80-90 PEX16

 

i może ktoś wie co to za obiegówka UPSO 25-65K ma być do cwu w google nie znajduję prawdopodobnie literówka zła nie chcę już męczyć mailami Ekontech bo odpisują po 3-4dniach a zamykam listę zakupową;)

 

Zresztą obiegówki chyba zakupię oddzielnie na końcu Swoją drogą cena za obiegówkę w Ekontech UPS 25-80 450netto Grundfoss czy to nie za mało czy tu też mógł się pomylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zawyżają moce pomp obiegowych bo nie wiedzą jak będzie wykonana instalacja. Dla świętego spokoju i jest to w sumie zrozumiałe zwłaszcza dla "wielkich" producentów.

W Twoim przypadku to niezrozumiałe - masz bezpośredni kontakt to powinni się trochę przyjrzeć tematowi i "spersonalizować" zalecenia, a nie wszystkim 25-80 "żeby za mała nie była".

Do cwu wystarczy "40", do podłogówki spokojnie "60".

Dwie pompy Grundfos 25-80 na trzecim biegu to prawie 0,5kW !!! Bez jaj...

 

PS. Postaraj się, żeby pompy były jak najmniejsze i pracowały na jak najwyższym biegu, wtedy mają większą efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem odpowiedzi ile wlać inhibitora korozji np. na 100l glikolu

 

Wihajster czy mogę założyć że pompy obiegowe 80tki (zakładam że 60 musiałaby pracować na III)są dlatego że będą pracować na II biegu -wtedy nie będą już pobierać tych 500Wa znacznie mniej

 

Jutro zadzwonię do Producenta czy rozważył mój konkretny przypadek czy tylko napisał co się wkłada do 10kW

 

Po lekturze forum wiem że -niektórym użytkownikom wy- ludzie niosący pomoc zalecali podniesienie biegu pompy np. DZ więc zakładam że np. pompa pracowała u nich na II ewentualnie jeżeli na III to wtedy zalecana była wymiana pompy obiegowej na większą

 

Muszę nad tym usiąść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...