Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rwxw

Miałeś poprzednio PC 8kW i w DZ Wilo Star RS 25/6. Po zmianie na PC 11kW zmieniałeś obiegówkę w DZ?

Konkretnie, to interesuje mnie delta DZ na trzecim biegu (poprzednio i obecnie).

Z tego co znalazłem, to wcześniej miałeś na poszczególnych biegach 4/3/2*C, a teraz 3,5*C (zakładam, że na trzecim biegu). Zgadza się?

Edytowane przez Zigobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy w kranie masz miękką, czy twardą.

 

Nie przesadzasz? Nawet jakby był w tej wodzie kamień, to jest go bardzo niewielka ilość i raz się osadzi i koniec. Taka ilość nie ma szans wpłynąć na trwałość instalacji. No chyba że masz przeciek i cały czas lejesz świeżą wodę, inaczej nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałeś obiegówkę w DZ?... Zgadza się?

Obiegówki nie zmieniałem i delty wyglądały/ją tak jak piszesz.

Nie przesadzasz?.

Do gz wlałem kranówkę, do dz demineralizowaną - odcedzoną przez filtr RO. Może i przesadzam, ale koszt niewielki i święty spokój mimo że wodę mam ok. Na pewno nie zaszkodzi, a w niektórych rejonach woda jest bardzo twarda i syfiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jutro kopara też u mnie;) (a dzisiaj kret deszcz zapowiedział) ludzie kopać transzeje - może wojna będzie masakra poligon z Polski zrobią

Ale do rzeczy:

Pętle ładnie "wysprayowane" szerokość wykopów 2mx25m odstęp między osiami tylko albo aż 4,5m głębokość, 1,5-1,6m ok. Wrocławia

Odległość wykopu od sąsiada 1m Czy to nie za mało nie będzie problemu jak wygląda to prawnie?

Czy robicie próby ciśnieniowe powietrzne przed zakopaniem? Czy konieczne jest zalewanie wykopu wodą przed zasypaniem?

Myślałem co by nasypać 50cm i płytą 200kg przejechać bo mam możliwość zamówić z koparką przyjedzie

Niestety nie mogę iść na urlop więc po pracy mam 4-5h pracę podzieliłem na 2 max 3 dni 2pętle + 2 pętle

Czy zbieracie wstępnie czarnoziem? Przy zbieraniu czarnoziemu opcja kolektora powinna być nieco droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI dziękuję za cenne uwagi

 

Bardziej bym się martwił gdybym został zmuszony przez jakiś urząd do usunięcia rury (np. powód donos sąsiada bo tylko 1m)

jak to jest prawnie rozwiązane- o wysadzaniu ogrodzenia też słyszałem ale to będzie "moje" bo pierwszy jestem więc sam poniosę koszty ogrodzenia

Jak dogadać się z sąsiadem jeżeli nie chce wybulić 50% na ogrodzenie;)

 

Teraz drzew już nikt nie sadzi raczej wszyscy wycinają z tego co obserwuje

jak coś ktoś posadzi to raczej niskie tak myślę że wysokie drzewo to pewnie by odsunął 1-2m od płota

Wtedy tylko nocna dywersja pozostaje;) Myślę że ewentualne tuje szkód nie narobią

 

Nie mam już gdzie uciec z kolektorem z drugiej ogranicza go budynek

Co myślicie o zalewaniu wodą czy zagęszczaniu mechanicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI dziękuję za cenne uwagi

 

Teraz drzew już nikt nie sadzi raczej wszyscy wycinają z tego co obserwuje

jak coś ktoś posadzi to raczej niskie tak myślę że wysokie drzewo to pewnie by odsunął 1-2m od płota

Wtedy tylko nocna dywersja pozostaje;) Myślę że ewentualne tuje szkód nie narobią

 

W mojej okolicy sadzą. Może nie dęby, ale drzewa owocowe wszelkiej maści i świerki, czy nawet brzozy to nie rzadkość. Najważniejsze chyba żebyś odpowiednio wcześnie zareagował - poszedł z flaszka do sąsiada i powiedział szczerze jak się sprawy mają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, to muszę sąsiadkę ścignąć, bo mi tu jakieś czereśnie przy samym płocie posadziła;) Z drugiej strony ja mam 3 płaczące wierzby, których 70% "zwisa" na jej działkę, bo takie u nas wiatry.

 

Ja przy samej granicy działki posadziłem... 500szt. buka :D

Ale dogadałem się najpierw z sąsiadami, że będą dbać od swojej strony. Wszyscy zadowoleni, nikt na płot nie wydał złotówki. Ja za sadzonki zapłaciłem 230zł :) Trzeba tylko kilka lat poczekać na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie z tych buków żywopłot czy duże drzewa? W jakim odstępie od siebie sadziłeś drzewka? Będziesz je przycinał?

 

Zupełnie nie w temacie ale odpowiem.

Buki sadzone w dwóch rzędach co 30cm z przesunięciem jednego rzędu. Oczywiście dwa razy do roku przycinany. Za kilka lat będzie z nich żywopłot, którego prócz myszy nic nie przelezie.

Po co wydawać kasę na płoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buki sadzone w dwóch rzędach co 30cm z przesunięciem jednego rzędu. Oczywiście dwa razy do roku przycinany. Za kilka lat będzie z nich żywopłot, którego prócz myszy nic nie przelezie.

Po co wydawać kasę na płoty?

 

Trzeba bylo zbudowac tez sobie szalas z bukowych galezi. Po co wydawac kase na dom? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...