Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wihi, zwolnij troche miejsca na skrzynce, bo sie dobic nie moge. :)

 

Tu wiec wstawiam pytanko do ciebie, ale to offtop "lekki":

Czy jesli zajdzie potrzeba montazu klimy w 2 pomieszczeniach, to co lepiej z technicznego punktu widzenia wybrac: 2x splt czy multisplita z dwiema jednostkami wewnetrznymi? Jakie sa wady i zalety rozwiazania z multisplitem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie nudzić dziękuję za tamte pomoce proszę o następne

 

Jutro chcę podpiąć PC do prądu i uruchomić serwis i obiegówki i obawy zielona dioda ma sygnalizować poprawność kolejności faz

- jest jakaś filozofia wyższa;)

 

Jak myślę zrobić- podpinam PE i N bo to wiadomo gdzie idą a następnie fazy (wszystkie na raz) czy pojedynczo kiedy ta dioda zielona ma świecić -rozumiem że nie podłączam przewodów gdy fazy są pod napięciem tylko gdy podłączę brąz, czarny szary włączam bezpiecznik na skrzynce i jeżeli nie mam zielonej diody zamieniam te kolory do skutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dziękuję

 

" hasło trybu serwisowego "

ten sterownik ma tak, że przy włączeniu pokaże zegar i mam dodać 2 do minut czyli gdy 16:30 to hasło 1632

ktoś się już z tym spotkał? co jak czas upłynie a nie wejdę w serwis hasło się zmieni Czy pozostaje pierwszy czas +2

 

Myślałem że zegar mam sam ustawić ale tak wnioskuję że zegar już tyka -gdyby nie tykał to hasło było by przecież 0002

 

wolę popytać, bo jutro w boju nie będzie kogo pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... ja ta szara otuline probowalem nasaczyc woda i mi sie to nie udalo. Moze za malo sie "staralem". :D

 

Potwierdzam, odkopałem dziś rurę PE w ziemi na działce w szarej otulinie (właściwie to koparkowemu się udało odkopać... na szczęście bez uszkodzenia rury) i mimo ostatnich deszczy była całkowicie sucha, rok po położeniu rur. Ziemia wokół normalnie wilgotna, a otulina szara sucha jak wiór. Z tym ze zaznaczam, że jeszcze pompy ciepła nie włączałem, trudno mi powiedzieć, czy praca PCi może jakoś wpłynąć na wilgotność, tak jak i dłuższy czas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teoretyczne, czy jakby wykorzystac wyjscie na DZ i przekierowac jedna lub kilka sekcji do rury ktora nastepnie szla by na wymiennik ciepla do nawiewu lub rekuperatora to jednoczesnie moznaby grzac wode i schladzac pomieszczenia w domu. Takie moje przemyslenie moze ktos sie wypowie za lub przeciw!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teoretyczne, czy jakby wykorzystac wyjscie na DZ i przekierowac jedna lub kilka sekcji do rury ktora nastepnie szla by na wymiennik ciepla do nawiewu lub rekuperatora to jednoczesnie moznaby grzac wode i schladzac pomieszczenia w domu. Takie moje przemyslenie moze ktos sie wypowie za lub przeciw!

Oczywiście że można tak zrobić, przy czym grzanie CWU to w zasadzie chwila w stosunku do potrzeb na chłód (no, oczywiście zależy jeszcze jakie są zyski słoneczne). Nie zmienia to jednak faktu, że coś tam podmucha przez chwilę chłodem. ;)

 

U mnie podgrzewanie CWU to 1h/dobe. Jesli masz podobnie, to jest to za malo czasu, zebys zauwazyl taki wklad energetyczny.

Otóż to. Ale jeśli ktoś wpadnie na pomysł grzania nie tylko CWU, ale także wody w basenie ogrodowym, to wtedy zaczyna to mieć ręce i nogi. :)

 

PS Pyxis, w stopce masz koszt CO za pomocą PC -- w tym jest także CWU? JEśli nie, to możesz dopisać jak to się kształtuje?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki forum odpaliłem swoją PCS10 Ekopowera -śmiga już 3-ci dzień

25*C podłogi osiągnęła już po 4h pracy Co mnie martwi zmiana na 28*C

(bo wygrzewam podłogę) powoduje że sprężarka odpoczywa przez naście minut po czym załącza się ponownie miała takie 3 postoje zanim osiągnęła 28

teraz zadane ma 31 ale już nie zaglądałem

Mam coś źle ustawione? Czy tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa CO Wilo 25/7 grzeje się do 50*C gdy przepływa przez nią 38*C Czy to oznacza że jest za słaba? Chodzi na 3-cim biegu przy delcie 10*C

Przepływy na rotametrach podłogówki cienizna 1.5l/min pętla co łącznie daje ok. 900l/h nadaje się do wymiany czy pozostawić

Delta na glikolu 5*C tu chyba ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...