Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forum

Ja z problemem.....

Od dwóch tygodni śmigam na PC i od początku uruchomienia mam problem z wyskakującą awarią podczas podgrzewania cwu Podłoga grzeje ok

Układ gz mam na 2pompach obiegowych za nimi zawory zwrotne cwu na galmecie maxi 300 układ według zaleceń producenta pc

Problem miałem już podczas pierwszego uruchomienia po tel. do serwisu ustaliłem że powstał zator powietrzny coś pogrzebałem przy obiegówce i ruszyło-po tygodniu już wykluczam zapowietrzenie układu a problemu szukam gdzie indziej

Proszę o jakieś sugestie zanim zaczne demontować zawór zwrotny czy obiegówkę co może być przyczyną że układ nie gra

Objawy to grzeje ok. 5min po czym sprężarkę resetuje tak ze 3 razy czasami osiągnie temperaturę zadaną a czasami wchodzi na awarię

Przepraszam za formę ale piszę z telefonu -w domu brak neta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem sprawdzę dokładnie z tego co sobie przypominam cwu ustawione mam 45*

temp skraplania była chyba chyba 48* jak wywaliło mi awarię na wyświetlaczu delta 2.5

Dzisiaj podłączę termometr

Z tym że to było już po trzecim wywaleniu awarii więc te dane nie są wiarygodne za pierwszym wywaliło przy temp zbiornika cwu 40 potem 44 i 47*C wtedy wyłączyłem grzanie cwu

 

Dzisiaj będę dogrzewał grzałką;)

Natomiast co ciekawe temperatura w ciągu 6h przy wyłączonej cyrkulacji spadła do 42* Galmet maxi 300l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad79

Sprawdż w dokumentacji maksymalną dopuszczalną temperaturę na wyjściu PC (istnieje możliwość jej podniesienia?).

Zmierz temperatury GZ (oraz w zbiorniku) podczas grzania CWU.

Najwyrażniej układ osiąga dopuszczalną na wyjściu, zanim osiągnie docelową w zbiorniku.

Tymczasowo pozostaje obniżać docelową do momentu zaniku awarii, a resztę dogrzać grzałką.

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe że ten parametr jest źle ustawiony w PC

Podczas pierwszego uruchomienia jeszcze w chyba lipcu dostałem kompletnie "gołą" nie ustawioną jednostkę i dane do wklepania podawał mi producent telefonicznie było tego trochę jutro do niego zadzwonię czy wszystkie parametry wpisałem poprawnie Wtedy nie załączałem CWU tylko wygrzewałem podłogę więc może to zostało pominięte nie było wtedy istotne

 

Wstępnie dziękuję i oby to to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w DTE

 

Program sterujący pompy ciepła posiada założone limity ustawień, zapobiegające wprowadzeniu

przez użytkownika niedopuszczalnych wartości temperatur, powodujących pracę pompy ciepła

w warunkach nadmiernych obciążeń. Limity te wynoszą:

1) Dla temperatury c.w.u. – +50º C,

2) Dla temperatury c.o. – +50º C,

3) Dla temperatury skraplania (w ustawieniach serwisowych) – +56º C.

4) Minimalna temperatura dolnego źródła (glikolu – w ustawieniach serwisowych - -10º C.

Wraz z ustawieniem temperatur c.o. i c.w.u. w wysokości +50º C program sterujący

automatycznie redukuje do zera nastawione wartości „TpodnNT” (ilość stopni podwyższenia

w czasie niskiej taryfy elektrycznej) oraz obniża do 2 nastawione w serwisie wartości histerez.

Niezależnie od limitów programowych obowiązują fabryczne nastawy wartości dopuszczalnych

ciśnień na presostatach: LP = min. 0,2 MPa, co odpowiada temperaturze dolnego źródła

ok. -15º C oraz HP = max. 2,5 MPa, co odpowiada temperaturze skraplania ok. +60º C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp zbiornika cwu 40 potem 44 i 47*C wtedy wyłączyłem grzanie cwu

Podaj temperatury zmierzone na rurach wchodzącej do wężownicy w zasobniku i wychodzącej z niego, a nie w zasobniku. Czujkę termometru dobrze przyciśnij do metalowej rury, a jak masz plastikową, to do śrubunku w najcieńszym miejscu, dobrze zaizoluj i izolację ściśnij opaskami zaciskowymi.

Jaką masz pc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Ekontech pcs10kw

zmiejszyłem nastawienie na 38* dla cwu i tym razem ok bez awarii

przed załączeniem na zbiorniku było 35.4*

3minuta po włączeniu tempertury 31 do 41 delta 4.5 temp. Cwu35.7

6minuta 36 do 47 delta 4.2 cwu36.6

10minuta 38 do 49 deta 4.0 cwu38.2 i wyłączenie sprężarki

W serwisie mam ustawione Tzadskr..56* więc to chyba max możliwości mojej pc przy 45 dla cwu wywala Proszę o potwierezenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Ekontech pcs10kw

zmiejszyłem nastawienie na 38* dla cwu i tym razem ok bez awarii

przed załączeniem na zbiorniku było 35.4*

3minuta po włączeniu tempertury 31 do 41 delta 4.5 temp. Cwu35.7

6minuta 36 do 47 delta 4.2 cwu36.6

10minuta 38 do 49 deta 4.0 cwu38.2 i wyłączenie sprężarki

W serwisie mam ustawione Tzadskr..56* więc to chyba max możliwości mojej pc przy 45 dla cwu wywala Proszę o potwierezenie

 

Czy to są temperatury w zbiorniku. Bo jeśli w zbiorniku a czujnik masz umieszczony dość nisko to przy takiej rozbieżności temp trudno będzie ja dogrzać do 45 w miejscu czujnika. Ta delta to czego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...