Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Konrad79,

Mam podobny problem do Ciebie (tez mam Ekontecha). Jestem już po wymianie zasobnika z Biawara na Galmet Maxi 300l (chyba taki jak twój) oraz wymianie rur do zasobnika i nadal temperatura skraplania rośnie szybko i pompa wchodzi w tryb awaria. Opis mojej sytuacji masz w temacie "Pompy-ciepła-Ekontech-producent-pomp-ze-Strzegomia". W sobote ma być u mnie producent żeby zdiagnozować ten i inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla zadanej temperatury w tym przypadku było to 38* przy tych wartościach pompa zakończyła pracę obiegówka wilo 25/40

Delta 11*C na wężownicy w tym przypadku to dużo, a wydajność tej obiegówki jest zbyt mała. Jeśli w Twojej PC nie ma możliwości podniesienia temperatury granicznej na wyjściu skraplacza powyżej 50*C, to chcąc uzyskać wyższą średnią temperaturę w zbiorniku, nie pozostaje chyba nic innego jak zwiększenie przepływu poprzez wymianę obiegówki na model o większej wydajności.

Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłodze delta też 10-11 przy obiegówce 25/70 czyli obie mam do wymiany? Ewentualnie tą umieszczę do nabijania cwu a dokupię obieg do co

Ale to dopiero myślę na wiosnę Czy mogę mieć problemy z wysokimi deltami jak już zima przyjdzie? I zamówić obieg co teraz tylko jaki 25/80 da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że teraz obie chodzą na 3-cim biegu

 

Spadną ale nie tak bardzo. Obniżając deltę nie będziesz musiał gonić sprężarki tak wysoko i ciepła w zbiorniku będziesz miał więcej. Przerzuć tą 25/70 na CWU i sprawdź. Z drugiej strony jeśli ta 25/70 nie daje rady przy podłogówce to może masz gdzieś jakieś gardło. Jaka PC ile podłogi, pętli i długości, podejścia do rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co pamiętam

Parter 5x80-90mb pex 16

Piętro 7x80-90mb pex 16

dobiegi pex 32 ok. 5m do pc 160m2 po posadzce

U mnie rano -1 teraz 0 ale pod Wrocławiem

 

Miałem obliczenia hydrauliczne robione przez szwagra na 25/80 oraz 25/60 dla cwu i przyoszczędziłem teraz będzie a nie mówiłem

to dyrektor tj umysłowy;) więc myślałem że się nie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotamentrów wg mnie się przydają. jakie masz przepływy? Od 2 h nie ma prądu to jak podczas pracy chcesz wyłączyć sprężarkę?

 

Nie, tylko prąd wyłączyli w momencie jak pompa akurat pracowała(...) chodzi o to czy się sama załączy po powrocie zasilania tj Czy nastawy zostaną zapamiętane (co by coś nie zepsuć)

 

o 15.00 będzie w domu żona a do kotłowni jeszcze nigdy nie wchodziła (mimo że mieszkamy od 2tyg) a ja już w pracy do 22.00 i zostawiłem załączoną

 

A przepływy mam cieniutkie rotametry rozkręcone 1,5-2 l/min na początku myślałem że woda w ogóle się nie kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...