Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

Rzeczywiście, zależy to od sterownika, jedne maja więcej inne mniej zakresów. Zwykły pokojowy Auraton 2005 jak piszą w instrukcji umożliwia 24 przełączeń na dobę, czyli 168 w tygodniu. Powinno wystarczyć.

Oj chyba nie, Auraton 2020 miał 4 okresy na dobę (pn-pt) i to było ledwie "na styk".

Chyba że jakaś nowa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wolę jednak uprzedzić, że jestem teraz po tej "ciemnej stronie mocy": projektanci, kierownicy budów, instalatorzy ;).

No i z tej też przyczyny będę tu raczej gościem, niż stałym bywalcem (jak to drzewiej bywało :) ).

forum to forum. Zawsze człeka tu ciągnie. Cieszę się że znów pana widać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to i mimo wszystko nie polecam.

Samochód też możesz sam zbudować, ale czy dorówna on osiągami wyrobom fabrycznym (przy rozsądnych kosztach produkcji i nakładzie własnej pracy) ?

mało się na tym znam. Sam bym się nie odważył. Ale siedzę na Elektrodzie, i widzę że chłopaki poskładali kilka dobrych pomp które pracują z niezłym COP. Przy dobrym doborze komponentów, powinno być i markowo i wydajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało się na tym znam. Sam bym się nie odważył. Ale siedzę na Elektrodzie, i widzę że chłopaki poskładali kilka dobrych pomp które pracują z niezłym COP. Przy dobrym doborze komponentów, powinno być i markowo i wydajnie.

A dadzą Ci na to jakąś gwarancję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem tylko ciekawy dlaczego przytakiej niezawodności jaką mają PC żaden producent nie zaryzykuje i nie da 5 lat gwarancji przy obecnej swojej cenie. To by dopiero zatrzęsło rynkiem PC. Mówię oczywiście o gwarancji bez płatnych przeglądów. :p

No jeszcze niektórzy mają, ale chyba to się niebawem skończy...

Wszyscy mają płatne to dlaczego ja mam być "jeleniem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chyba wszystkie PC można nazwać markowymi, bo sprzęt, który jest w środku produkuje tylko kilka firm na świecie i to tych tzw. markowych.
no nie do końca. Nie każda sprężarka to Copeland.

A dadzą Ci na to jakąś gwarancję ?
sam powiedz, co tam się może zepsuć? Jakiś czujnik który się wymienia 15 minut?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze PCi pod wzgledem zlozonosci konstrukcji to bardziej rower niz samochod. Mysle o konkretnych podzespolach i ch poskladaniu do kupy.
Podejrzewam, że za zbudowanie roweru też byś się nie zabrał, tylko wolałbyś go kupić.

Nie chodzi tu od podzespoły, tylko o ich właściwy dobór i złożenie.

Podobnie jak przy składaniu roweru z części nie jest to trudne jeżeli się ma odpowiednie narzędzie, wiedzę i doświadczenie.

Tylko czy ktoś, kto złożył jedną, czy nawet kilka PCi już to wszystko posiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam powiedz, co tam się może zepsuć? Jakiś czujnik który się wymienia 15 minut?

Jeżeli zostanie to poprawnie zaprojektowane, złożone i uruchomione, to ryzyko złego działania jest minimalne.

Każdy nawet najbardziej renomowany producent PCi, zaczynał od tej pierwszej, co wcale nie znaczy, że już pierwsza była idealna.

Ja zrobiłem jedno podejście - okazało się, że nie jest to wcale takie proste.

Dlatego wolałem skupić się na tym, na czym znam się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem tylko ciekawy dlaczego przytakiej niezawodności jaką mają PC żaden producent nie zaryzykuje i nie da 5 lat gwarancji przy obecnej swojej cenie. To by dopiero zatrzęsło rynkiem PC. Mówię oczywiście o gwarancji bez płatnych przeglądów. :p

Z tego samego powodu, dla którego dają 2 lata bezpłatnej gwarancji np. na telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...