Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warunki przyłącza


Gosland

Recommended Posts

Może ktoś wie jaki termin mają wodociągi na wydanie warunków ?

I jeszcze jedno może ktoś będzie w stanie coś mi podpowiedzieć.

Przed rozpoczęciem budowy złożyliśmy warunki przyłącza wod-kan w drogę która jest usytulowana nad wzniesieniem. Ułożenie w tym miejscu kanalizy graniczy z cudem no chyba że zastosujemy przepompownie. Razem z pozostałymi sąsiadami postanowiliśmy wybudować nową nitkę kanalizacyjną prowadząc kanalizę w dół (jakieś 250 m) na początku było wszystko ok. Zebraliśmy wszystkie pozwolenia przejścia przez tereny prywatne i gdy złożyliśmy pismo o wydanie nowych warunków okreslając miejsce w które mamy suę wpiąć zaczeły się schody. Dostaliśmy propozycje nie do odżucenia od wodociagów. Mamy sie zrzec kanalizy na ich dobro ( pisząc pismo że uprzejmie prosimy aby oni od nas tą kanalizę przejeli) jeżeli tego nie zrobimy nie dostaniemy warunków. Może ktoś zetknąl się z podobnym debilizmem- bo inaczej nazwać tego nie można - i może mi coś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko się zgadza my tą sieć i tak chcemy jej oddać ale dopiero wtedy gdy wszyskie działki się do niej podłączą i choć w części zwróci nam się jej koszt. Ale oni chcą ją przejąć zaraz po wybudowaniu. Chodzi tu pewnie i o to, że miasto ma tam kilka swoich działek i jak tylko przejmą od nas kanalizę uzbroją swoje działki i sprzedadzą je za wyższą kwotę - szczyt szczytów.

Ja to odbieram tak Wy nam dajcie 80000 a my Wam damy pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto walczyć z monopolistami. Musi to być jednak działanie głęboko przemyślane. Niestety często nie obejdzie się bez "znajomości". Taki kraj.

Mnie się udało odzyskać sporo za rozbudowaną do swojej działki sieć wodno-kan.

Polecam wątek

 

http://forum.muratordom.pl/precedens-zwrot-za-przylacze-wod-kan-od-granicy-dzialki,t112193.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem ciekaw czy taka opcje:

 

No wszystko się zgadza my tą sieć i tak chcemy jej oddać ale dopiero wtedy gdy wszyskie działki się do niej podłączą i choć w części zwróci nam się jej koszt.

 

można zapisać w jakiś sposób w umowie ....np.ze wszyscy którzy przyłączają sie do glownej lini musza zaplacic koszty projektu i wykonania a nie tylko oplate przylacza... jestem w podobnej sytuacji,padla propozycja zawiazania stowarzyszenia i rozpoczecia projektowania itp. na 150 dzialek zglosilo sie moze 40/50% wlascicieli .....obawiam sie ze inni moga np.zaczekac na wykonanie glownej linni,dogadac sie ze zwikiem i zaplacic pozniej tylko przylaczeniowe... :cry:,gmina jak na razie nie ma kasy na wykonanie takiej inwestycji a czytajac poprzednie/podobne posty istnieje duze prawdopodobienstwo ze zwik zażąda zrzeczenia sie prawa wlasnosci do tej linii ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...