Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Z racji tego, że zbliża się lato, rozglądam się za kupnem kosiarki spalinowej z napędem. Jaką proponujecie? Warto się pakować w te z allegro? Np. ta

http://allegro.pl/kosiarka-dg173-51cm-spalinowa-kosa-do-trawy-5w1-i5047230193.html

Czy może lepiej kupić używaną, a sprawdzonej marki?

 

Budżet jakim dysponuje to 1000zł.

Liczę na szybką odpowiedź, z góry dzięki Smile .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jeżeli chodzi o kosiarkę spalinową z napędem to zaopatrzyłem się w takie cudo https://kosiarka.pl/produkt-kosiarka-spalinowa-oleo-mac-gv-53-tk-allroad-4-3046.html Sprawdza się znakomicie, a mój ogród jest spory. Niedawno ją kupiłem, ale wydaje mi się, że na pewno popracuje długie lata ze mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sam się zastanawiam nad zakupem kosiarki z napędem lecz z budżetem do ok.2000zł.

Dlaczego NAC oceniany jest tak nisko? o jaki problem z częściami chodzi? przecież zarówno NAC, AL-KO, i mnóstwo innych renomowanych firm jak STIHL i seria kosiarek Viking montuje swoje kosiarki na silnikach B&S.

Co się innego może zepsuć w kosiarce z czym byłby problem do naprawy? czy każda kosiarka jest budowana na innych częściach, nawet w przypadku aut kilka modeli jest budowanych na tym samym podwoziu, a kosiarki miały być wyjątkiem, że każda budowana jest na jedynych i niepowtarzalnych częściach?

 

Koło siebie mam serwis zarówno STIHL i NAC w każdym z serwisów zapewniają mnie, że problemów z dostępem do części nie ma.

NAC z tego co się dzisiaj w sklepie dowiedziałem daje 3lata gwarancji pod warunkiem wykonania przeglądu w autoryzowanym serwisie.

 

Osobiście waham się nad wyborem NAC lub STIHL bo skoro mam ich na wyciągnięcie ręki nie będę szukał innych.

Chociaż nie przekonuje mnie plastikowa obudowa w Vikingach ze Stihl-a.

 

http://allegro.pl/nac-ls50-675ex-hs-kosiarka-spalinowa-bs-6-km-5w1-i5111932407.html#start

 

http://allegro.pl/nac-ls53-750ex-hs-kosiarka-spalinowa-6-5-km-5w1-i5111284996.html

 

http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/Kosiarki-spalinowe-do-%C5%9Bredniej-wielko%C5%9Bci-trawnik%C3%B3w/21211-712/MB-545-T.aspx

 

I np: taka AL-KO która jest polecana przez innych forumowiczów:

http://allegro.pl/al-ko-kosiarka-spalinowa-highline-525-sp-naped-i5317449182.html

 

Czy może mi ktoś wskazać różnice pomiędzy tymi z NAC a AL-KO, silnik B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nigdy w życiu nie kosiłem kosiarką. Mam teren 3000 m2 łąki i do tej pory kosiłem to kosą spalinową (2-3 razy rocznie). Nie jest to równy, regularnie przycinany trawniczek, ale łąka z dość nierówną trawą i wszelkim zielskiem, w tym także np. nawłocią czy ostami. Do tego trafiają się kretowiska (kamieni nie ma). Koszenie takiego obszaru kosą elektryczną jest dla mnie ciut męczące i zabiera sporo czasu. Pomyślałem o zakupie kosiarki spalinowej z napędem. Pytanie, czy w przypadku takiej łąki jest w ogóle sens to robić, czy kosiarka złapie takie większe badyle i trawę, czy sprawdzi się przy niezbyt równym terenie, czy też dać sobie spokój i dalej kosić kosą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w przypadku takiej łąki jest w ogóle sens to robić, czy kosiarka złapie takie większe badyle i trawę, czy sprawdzi się przy niezbyt równym terenie, czy też dać sobie spokój i dalej kosić kosą.

Kupić dobrą kosę spalinową, ewentualnie wyrównać teren- poprzez walcowanie - zruszanie - walcowanie i kosiarka spalinowa z napędem min 51-55 cm. Tą drugą opcję bardziej bym proponował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównywać już nie będę, działka jest, co prawda, jeszcze niezabudowana , ale na ok. 2/3 powierzchni pod kilku lat sadzone są drzewa i krzewy. Przód działki (ok. 1000 m2), gdzie stanie domek jest bez drzew i krzrwów i go wyrównam, ale dopiero po budowie. Tam będzie oprócz domu, trawnik i ogród. Natomiast tył (ok. 2000 m2) chce pozostawić w stanie półnaturalnym (sad, krzewy i drzewa, łąka, w przyszłości jakieś bajorko), a ponieważ w tej części prawie wszystko co ma być, jest już posadzone, tak musi zostać. Znalazłem kosiarkę do koszenia wysokich roślin/łąki na specjalnych wyższych kołach, ale cena w okolicy 5000 zł jest dla mnie zdecydowanie za wysoka. Na razie pozostaję przy kosie spalinowej, a na przedniej części działki, gdzie jest monokultura nawłoci kanadyjskiej (ok.70-100 cm wysokości) chce wypróbować tradycyjną kosę (bo mam nadzieje, że pójdzie szybciej niż z kosą spalinową).

 

Jeśli ma ktoś doświadczenia z koszeniem normalnej łąki (wysokości ok. 20-40 cm) kosiarką spalinową to proszę o refleksje i wrażenia.

Edytowane przez wari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie i przy 20 cm jakoś to idzie ale przy 30-40 cm to katorga dla człowieka i dla kosiarki.

Silnik kosiarki spada z obrotów,czasem zgaśnie dlatego trzeba powoli najeżdżać na trawę,w dodatku samo pchanie i ciąganie kosiarki po tak wysokiej trawie jest ciężkie.

Przy kosiarce z koszem pod obudową zbiera się tyle trawy że nie nadąża tego wyrzucać i co jakiś czas trzeba się zatrzymywać żeby to wyczyścić bo w okół noża gromadzi się tyle trawy że kosiarka od niej potrafi zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównywać już nie będę......

Jeśli ma ktoś doświadczenia z koszeniem normalnej łąki (wysokości ok. 20-40 cm) kosiarką spalinową to proszę o refleksje i wrażenia.

Kosa spalinowa powyżej 2KM na szelkach dobry ochraniacz oczu i jako wyposażenie tarcza trójzębna.

Szkoda że nie chce Ci się wyrównywać terenu, nie musisz robić tego całościowo możesz pewnymi obszarami, dodatkowo dosiewaj najtańszą trawę na skoszonych obszarach , szybciej całość się zagęści i ujednolici gatunkowo,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...